TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

[space height=”HEIGHT”]
[space height=”HEIGHT”]
TÜREB, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.

rüzgarRüzgar enerjisinin yalnızca ekonomik olarak değil toplumsal açıdan faydasını da belirtmek üzere, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışmayla; rüzgar enerjisinin kullanımının özendirilmesi, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlanması ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar gibi rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsiz olarak belirlendi.

Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada; birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL  para hediyesi verilecek.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açık Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor..   “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için aşağıda bulunan linkten katılım online olarak sağlanabilir.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=132

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Shenhua Group of China, Dünyanın En Büyük GES’ini Kuracak

SolarReserve, dünyanın en büyük güneş enerjisi tesisi olarak nitelendirilen “24 Hour a Day Power”ın inşaası için Shenhua Group of China ile anlaşma imzaladı. Dünyada güneş enerjisi özellikle bazı ülkelerde kömürden

HABERLER

Bursa Enerji Üretim Üssü Olma Konusunda İddialı

Otomotiv ve tekstilin başkenti Bursa, son yıllarda enerji sektörünün de ilgi odağı oldu. Bir yandan turizm yatırımları hız kazanırken, bir yandan da güneş enerjisi, rüzgar türbini gibi yenilenebilir enerji kaynakları

HABERLER

Güneş Enerjili Bisikletle Uluslararası Yolculuk Yapacaklar

Laurent Dalon, Henri Jonckheere ve Antoine Jonckheere isimli 3 arkadaş, güneş enerjili bisiklet ile 7 bin kilometre yol yapacak. Güneş enerjisinin kullanılma biçimlerine şaşırmamak mümkün değil. Gündelik hayatın birçok alanında