TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

[space height=”HEIGHT”]
[space height=”HEIGHT”]
TÜREB, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.

rüzgarRüzgar enerjisinin yalnızca ekonomik olarak değil toplumsal açıdan faydasını da belirtmek üzere, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışmayla; rüzgar enerjisinin kullanımının özendirilmesi, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlanması ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar gibi rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsiz olarak belirlendi.

Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada; birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL  para hediyesi verilecek.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açık Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor..   “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için aşağıda bulunan linkten katılım online olarak sağlanabilir.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=132

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Dağıtım

Tüketiciler Son İki Yıllık Tüketimlerini Öğrenebilecek

Elektrik dağıtım şirketi, tüketicinin talebi halinde yılda en fazla iki defa son iki yıla ait tüketim bilgilerini ücetsiz olarak sunacak. Elektrik dağıtımı özelleştikçe, tüketici hakları da gündeme geliyor. enerjigunlugu.net’in haberine

İNOVASYON

Bisiklet kilidi mi, cankurtaran mı ?

Günde 1,5 milyona yakın bisikletin çalındığı ABD’de, eski Boeing ve Jawbone çalışanlarının geliştirdiği bir bisiklet kilidi olan Skylock pek çok derde derman olacak gibi görünüyor. Skylock üzerindeki güneş panelleri sayesinde,

HABERLER

Topraksız Tarımda da Tercih Jeotermal Enerji

Türkiye’de, toplam 7 bin 507 dekar alanda yapılan topraksız tarımda, 2 bin 623 dekar alanda jeotermal enerji kullanılıyor. Türkiye’de, toplam 7 bin 507 dekar alanda yapılan topraksız tarımda, ısıtma için