TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

[space height=”HEIGHT”]
[space height=”HEIGHT”]
TÜREB, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.

rüzgarRüzgar enerjisinin yalnızca ekonomik olarak değil toplumsal açıdan faydasını da belirtmek üzere, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışmayla; rüzgar enerjisinin kullanımının özendirilmesi, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlanması ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar gibi rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsiz olarak belirlendi.

Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada; birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL  para hediyesi verilecek.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açık Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor..   “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için aşağıda bulunan linkten katılım online olarak sağlanabilir.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=132

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Capatect’ten Güneş Enerjisiyle Cep Telefonu Şarj İstasyonları

Cep telefonu şarj istasyonları, cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlıyor.  Filli Boya Yalıtım Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, dışarıdan hiçbir

HABERLER

Alkor’dan Güneş Enerjisi Santrali

Alkor Alüminyum, GES projesiyle, İzmir’deki fabrikasının elektrik üretiminin yüzde 30’unu güneş enerjisinden karşılıyor. Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üreten firmaların sayısı artıyor. Alüminyum sektörünün önde gelen isimlerinden Alkor Alüminyum, kurduğu güneş

HABERLER 0 Comments

Yiğit Akü Elektrikli Araçlar İçin Ankara’da Lityum-iyon Akü Üretecek

İSTANBUL – Yiğit Akü, Ankara’da Türkiye’nin ilk iyon akü fabrikasını 15 milyon dolarlık yatırımla kurarak elektrikli otobüsler ve bisikletler için de pil üretimi gerçekleştirecek. Firma 2013 için 500 bin hücre