TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

[space height=”HEIGHT”]
[space height=”HEIGHT”]
TÜREB, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.

rüzgarRüzgar enerjisinin yalnızca ekonomik olarak değil toplumsal açıdan faydasını da belirtmek üzere, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışmayla; rüzgar enerjisinin kullanımının özendirilmesi, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlanması ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar gibi rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsiz olarak belirlendi.

Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada; birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL  para hediyesi verilecek.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açık Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor..   “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için aşağıda bulunan linkten katılım online olarak sağlanabilir.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=132

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Elektrik Faturası Olmayan Fabrika 6 Yıl Sonra

Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Hakan Gürdal, Çanakkale ya da Afyon’un elektrik faturasız ilk fabrikaları olacağını söyledi. Güneş panelleriyle elektrik üreten tesislerin sayısı arttıkça, sanayideki en büyük girdilerden biri olan

Elektrik Üretimi

Öğrencilerden Paneller İçin Verimlilik Projesi

GEDİZ Üniversitesi öğrencileri, güneş panellerinin kendi kendini temizlemesini sağlayacak özel kaplama geliştirdi. Güneş enerjisinde en önemli konulardan biri olan verimlilik üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor. ww.haberradikal.com’un haberine göre, Gediz Üniversitesi öğrencileri, güneş

Rüzgar enerjisi 0 Comments

BERGRES Rüzgar Santrali’nde Dost Enerji ve GE İşbirliği

Dost Enerji ile işbirliği yapan General Electric (GE), İzmir’deki yeni rüzgar enerjisi santrali BERGRES Rüzgar Santrali için 21 adet GE3.2-103 ve 1 adet GE2.75-103 rüzgar türbini tedarik edecek. Türkiye’de rüzgar