TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

TÜREB’ten Rüzgar Konulu Fotoğraf Yarışması

[space height=”HEIGHT”]
[space height=”HEIGHT”]
TÜREB, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.

rüzgarRüzgar enerjisinin yalnızca ekonomik olarak değil toplumsal açıdan faydasını da belirtmek üzere, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışmayla; rüzgar enerjisinin kullanımının özendirilmesi, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlanması ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar gibi rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsiz olarak belirlendi.

Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada; birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL  para hediyesi verilecek.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açık Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor..   “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için aşağıda bulunan linkten katılım online olarak sağlanabilir.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=132

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Teksan, Yenilenebilir Enerji Çözümlerini Tanıttı

Türk enerji sektörünün öncü isimlerinden Teksan, telekomünikasyon dünyasının en önemli fuarı olan Mobile World Congress 2016’da yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından gelen telekomünikasyon sektörü temsilcileri Teksan’ın enerjisini değişken devirli

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Missouri’de Yola Güneş Enerjisi Paneli

ABD’nin Missouri eyaletinde yola güneş enerjisi paneli döşendi. Bu paneller, başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan trafik ışıklarının ve yol aydınlatmalarının enerji ihtiyacını karşılayabilecek. Ulaşım sisteminde güneş enerjisi kullanımı artış

Ulaşım

Türkiye’nin Güneş Enerjili Aracı Avustralya Yolcusu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Solaris ekibi, DesTech Solaris isimli güneş enerjili aracının deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Ekip, ürettikleri araçla Avustralya’da gerçekleştirilecek World Solar Challenge 2015’e katılarak kuzeydeki uç nokta Darwin’den güneydeki