TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Yeniden Mustafa Serdar Ataseven Oldu

TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Yeniden Mustafa Serdar Ataseven Oldu

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) 11. Olağan Genel Kurul toplantısında belirlenen yönetim kurulu üyeleri tarafından Mustafa Serdar Ataseven yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 12 Mart 2016 tarihinde, Enerji Bakanlığı TEDAŞ Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, açılış konuşmaları Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sayın Münib Karakılıç ve ETKB Enerji İşleri Genel Müdürü Sayın Dr. Zafer Demircan tarafından yapıldı.

Üyelerden Av. Seçkin Arıkan’ın Divan Başkanlığı görevini üstlendiği genel kurulda, 2013-2015 dönemi faaliyet raporu, mali tablolar ve denetim kurulu raporu görüşüldü. Oylamada 2013-2015 dönemi faaliyet ve hesaplarından dolayı yönetim ve denetim kurulu ibra edildi.

Yeni dönem için yapılan seçimde TÜREB Yönetim Kurulu üyeliklerine;

ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğünden Dr. Zafer Demircan,
Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünden, Münib Karakılıç
Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’den İbrahim Balanuye,
ETKB Dış İlişkiler AB Genel Müdürlüğünden, Safa Uslu,
Ataseven Enerji Üretim A.Ş.’den Mustafa Serdar Ataseven,
Bolakar Enerji Dan. Ltd. Şti.’nden Ünal Terzi,
Özgül Holding’den Ömer Faruk Özgül,
Borusan EnBW Enerji Yatırım ve Üretim A.Ş.’den Mehmet Betil
Fina Enerji Holding A.Ş.’den Karani Güleç
Vestas Rüzgar Enerji Sistemleri Ltd. Şti.’nden Olcayto Yiğit,
Enerjisa’dan Kıvanç Zaimler seçildi.

Seçimden sonra bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri aralarındaki görev dağılımını şu şekilde gerçekleştirdi:
Mustafa Serdar Ataseven Yönetim Kurulu Başkanı
Ünal Terzi Genel Sekreter
Olcayto Yiğit Sayman.

Kurul toplantısının ardından açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven; güvenlerinden ve desteklerinden dolayı tüm üyelere teşekkür etti. Yeni çalışma döneminde halkı bilinçlendirici faaliyetlerin daha fazla gündemlerinde olacağını söyleyen Ataseven, sorunların aşılması, rüzgar enerjisinin yaygınlaştırılması için tüm üyelerle birlikte sektöre destek olmayı sürdüreceklerini belirtti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

Porsche’den Mission E Modeli Elektrikli Otomobil

Dört kişilik Mission E`nin hedefinde Tesla var. 600 HP gücü ve 530 km`yi aşan menziliyle 2018`de yollarda. Dünyaca ünlü otomobil devleri elektrikli otomobil pazarına girmeye hazırlanıyor. Elektrikli otomobil pazarında önümüzdeki

Elektrik Üretimi 0 Comments

Elektrik Lisans Tadillerinde Düzenleme

Elektrik üretim lisansı sahiplerinden yeni bir üretim tesisi için lisans başvurusunda bulunulduğunda aranılan yükümlülükler, lisans tadili sürecinde de istenecek. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 30/09/2015 tarihli Kurul toplantısında aldığı 03/04/2014 tarihli

HABERLER 0 Comments

Alternatifenerji.com’un Kazanan Tahlihlileri

1-15 Haziran tarihleri arasında anketimize katılan alternatifenerji.com takipçileri arasında yapılan çekiliş ile belirlenecek takipçilerimize, güneş enerjisi ile çalışan masa saati, el feneri ve cep telefonu şarj aleti gibi gündelik hayatta çok işe

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply