Tunceli’de Çevre Temizliği

Tunceli’de Çevre Temizliği

Tunceli’de  çevreciler ve arama kurtarma ekipleri, Uzunçayır Baraj Gölü’nde temizlemek çalışması başlattı. Ekipler, baraj gölünün kent merkezindeki bölümünden 2 saat içinde yaklaşık bir kamyon çöp çıkardı.

fft261_mf3980078Tunceli’de kent merkezine kadar uzanan Uzunçayır Barajı’nda bilinçsiz vatandaşlar tarafından göle atılan atıklar ve deşarj edilen evsel atıklar nedeniyle ciddi bir kirlilik oluştu. Göldeki canlı yaşamını da olumsuz etkileyen kirlilik, kentte bulunan çevreciler ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Hem göldeki kirliliği temizlemek hem de kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek olan 14. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne katılacak konukların bu kötü manzarayı görmemesi için harekete geçen ekipler, önce kıyıda bulunan çöpleri temizledi. Toplanan çöpler poşetlere doldurulurken, göldeki çöpler de AFAD ekiplerine ait 2 botla temizlenmeye çalışıldı. Ancak başarılı olunamayınca ekipler balıkçılar tarafından serpme tor olarak bilinen ağı gererek, göldeki çöpleri teknelerle kıyıya çekti. Gölden çok miktarda çöp toplanırken, çevreciler yaşanan bu duyarsızlığa tepki gösterdi.

Haberin devamı için tıklayınız 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kimya Firmalarına Çevre Performanslarını İyileştirme Fırsatı

Türk kimya sektörünün yurtdışı pazarlarda yerini sağlamlaştırması ve ihracatını artırması için önemli çalışmalar yürüten İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği), sektörün rekabet gücünü bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir

HABERLER

Rüzgar ve Güneş Enerjisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Atağı

Seçimlerin ardından 1 milyar dolarlık enerji yatırımı için düğmeye basıldı. Alman IMBV, Borusan’la ortak 346 milyon dolarlık yatırım yapacak. Özgül Group ise 600 milyon dolara santral kuracak. Seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasının

HABERLER

Ağrı’da 500 Kişilik Biyogaz Sektörü İstihdamı

Ağrı Belediyesi ve Naturakraft Enerji Şirketi Tarafından Yapımına Başlanan Biyogaz tesislerinde 500 kişi istihdam edilecek. Belediye Başkanı Arslan, “Tesis sayesinde hem iş istihdamı sağlanacak hem de çevre kirliliği azalmış olacak”