Tunceli’de Çevre Temizliği

Tunceli’de Çevre Temizliği

Tunceli’de  çevreciler ve arama kurtarma ekipleri, Uzunçayır Baraj Gölü’nde temizlemek çalışması başlattı. Ekipler, baraj gölünün kent merkezindeki bölümünden 2 saat içinde yaklaşık bir kamyon çöp çıkardı.

fft261_mf3980078Tunceli’de kent merkezine kadar uzanan Uzunçayır Barajı’nda bilinçsiz vatandaşlar tarafından göle atılan atıklar ve deşarj edilen evsel atıklar nedeniyle ciddi bir kirlilik oluştu. Göldeki canlı yaşamını da olumsuz etkileyen kirlilik, kentte bulunan çevreciler ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Hem göldeki kirliliği temizlemek hem de kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek olan 14. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne katılacak konukların bu kötü manzarayı görmemesi için harekete geçen ekipler, önce kıyıda bulunan çöpleri temizledi. Toplanan çöpler poşetlere doldurulurken, göldeki çöpler de AFAD ekiplerine ait 2 botla temizlenmeye çalışıldı. Ancak başarılı olunamayınca ekipler balıkçılar tarafından serpme tor olarak bilinen ağı gererek, göldeki çöpleri teknelerle kıyıya çekti. Gölden çok miktarda çöp toplanırken, çevreciler yaşanan bu duyarsızlığa tepki gösterdi.

Haberin devamı için tıklayınız 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Karbon El İzimizi Artırmaya Çalışıyoruz”

Coca-Cola Çevre ve Su Kaynakları Başkan Yardımcısı Jeff Seabright: “2000 yılından itibaren Yüzde 40’lık enerji verimliliği sağladık. İşletim biçimimizi kendimiz için değil,sektör ve dünya için de yararlı hale getirmek istiyoruz.

ALTERNATİF TASARIMLAR 0 Comments

Google’dan Güneş Enerjili Balonlarla Ücretsiz İnternet

Project Loon ismi verilen balon projesi ile Google, kısaca ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı vaat ediyor. Proje kapsamında gökyüzüne binlerce balon salınacak. Bu balonlar yerden tam 20 kilometre yükseklikte (65,000 feet)

Elektrik Dağıtım 0 Comments

“Elektrik Faturalarına Karartma Uygulanmıştır”

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil: “Elektrik faturalarına karartma uygulanmıştır. Bu karatma, çokça sözü edilen şeffaflık ilkesine aykırı olduğu gibi, tüketicinin bilgilenme hakkının gaspı anlamına geliyor.” Elektrikte