Tokat’ta Güneş Enerjisi Projesi

Tokat’ta Güneş Enerjisi Projesi

Tokat İl Özel İdaresi tarafından yapılan içme suyu depolarının elektrik ihtiyacının ‘Güneş Enerjisinden Karşılanması Projesi’ başlatıldı.

Türkiye’nin birçok kent ve belgesinde irili ufaklı güneş enerjisi projeleri gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin bu projeleri artırarak bir güneş enerjisi ülkesi konumuna gelmesi gerekiyor.

www.teknoce.com’un haberine göre, Tokat İl Genel Meclisi üyeleri tarafından alınan karar ile Erbaa ilçesine bağlı Kale köyünde Tokat İl Özel İdaresi’nce içme suyu deposunun elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla güneş enerjisi paneli yapıldı. Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Erbaa İl Genel Meclis Üyeleri Ali Aslan ve Mesut Er ve Köy Muhtarı Ersan Şahin ile birlikte su deposunda incelemede bulundu. İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, su depolarının elektrik ihtiyaçlarını güneş enerjisinden elde edilen elektrik ile karşılayacaklarını ifade ederek, “Güneş enerjisinin kullanıldığı Avrupa ülkelerinin birçoğuna canlılık gelmiştir. O bölgelere büyük ekonomik katkı sağlamıştır. Tokat’ın birçok bölgesi gün ışığı enerjisine müsaittir. 2015 yılı içerisinde Tokat’ta 3 köyümüzde bu projemizi gerçekleştirdik. İlerleyen zaman içerisinde bunun sayısını artıracağız. Kale köyümüzde kurulan güneş enerjisi toplam 78 panelden oluşmaktadır. Bu da su deposunun elektrik ihtiyacının tamamını karşılamaktadır” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Tasarımlar

Güneş Enerjisiyle Çalışan Bisiklet Yapıldı

Güneşten aldığı enerjiyle 40 kilometre gidebilen bir bisiklet tasarlayan Konyalı öğrenci, geliştirdiği bisikleti günlük kullanıma uyarlamak için çalışıyor. Türkiye’nin bir mucitler ülkesi olduğu ancak bu potansiyelin yeterince değerlendirilmediği ifade edilir.

HABERLER

Bu Fabrikanın Enerjisi Güneşten Gelecek

EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Kazan’da bir fabrikanın çatısına kurulan güneş enerjisi tesislerini gezdi. Köktaş, “Önceliğimiz, projelerin hayata geçmesi, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmek” dedi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)

HABERLER 0 Comments

Portekiz’den Yenilenebilir Enerjide Büyük Hamle

Portekiz yenilenebilir enerji kullanımında büyük bir ilerleme kaydetti. Ülke 4 gün boyunca sadece güneş, rüzgar ve hidroelektrik santrallerinde üretilen enerjiyi kullandı. Dünyada yenilenebilir enerjiye doğru bir eğilim gözlemleniyor. Günümüz açısından

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply