Tesla’ya İspanya’dan Teklif

Tesla’ya İspanya’dan Teklif

İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

www.isimtescil.net’ten aldığımız bilgilere göre, marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer bicimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içeriyor.

Markalaşmak ise, bir ürünün veya hizmetin bilinirliği, tanınabilirliği ve güvenilirliği oluşturmasının yanı sıra, tüketici nezdinde bir değer yaratabilmesi ve bu değer çerçevesinde anlam bulabilmesiyle ilişkili.

Bu açıdan modern ekonomide şirketler ve ürünleri için markalaşmak yaşamsal bir önem taşıyor. Markalaşmayı oluşturabilen ürün veya hizmetler hem kalıcı olabiliyor hem de öncül bir rol üstleniyor.

Tesla Motors’un elektrikli araçlar sektöründe markalaştığını söyleyebiliriz. Firmanın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Firma yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
Söz konusu ilgi, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Tesla’nın Model 3’ün ön siparişinde rekor kırılarak kendini göstermişti.

Elon Musk tarafından resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi görerek, daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısı 400.000 rakamına ulaşmıştı.(Haber için tıklayın)

Bu durum, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası için de geçerli. İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

Tesla Motors Başkanı Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk’ın Fransa’da kurulabileceğini açıkladığı Tesla’nın ilk Avrupa elektrikli araç fabrikası için küresel resesyonun sert vurduğu İspanya da talip oldu. Valencia Özerk Bölgesin’in başkenti yakınlarındaki Paterna yerel hükümeti de fabrika için bir site önerdi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Sunanatolia 2, Sasol Solar Challenge Güneş Arabaları Yarışında 2. Oldu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Güneş Takımı, “Sunanatolia 2” aracıyla katıldığı Sasol Solar Challenge Güneş Arabaları Yarışında ilk Türk takımı olma ünvanı ile yarışmayı 2. sırada tamamladı. Anadolu Güneş Takımı, 27

HABERLER

Sanayi Sektörüne Çağ Atlatacak Akıllı Sistemler

General Electric Dijital Enerji Türkiye Ülke Müdürü Mehmet İmeryüz, akıllı şebeke teknolojisini ve enerji sektörü ile toplumsal hayata sağlayacağı katkıları anlattı. İmeryüz, enerjinin kalitesini ve sürdürebilirliğini artıracak olan akıllı şebekelerin,

HABERLER

SMS Enerji Fotovoltaik Uzaktan Kontrol Sistemi Hizmete Açıldı

Türkiye’de Türkçe olarak hazırlanmış olan ilk uzaktan kontrol sistemi olan SMS Enerji Fotovoltaik Uzaktan Kontrol Sistemi, Denizli Pamukkale Üniversitesi Teknokent’de bulunuyor. SMS Enerji/İplon arasında işbirliği anlaşması kapsamında, “SMS Enerji Fotovoltaik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply