Tesla’ya İspanya’dan Teklif

Tesla’ya İspanya’dan Teklif

İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

www.isimtescil.net’ten aldığımız bilgilere göre, marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer bicimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içeriyor.

Markalaşmak ise, bir ürünün veya hizmetin bilinirliği, tanınabilirliği ve güvenilirliği oluşturmasının yanı sıra, tüketici nezdinde bir değer yaratabilmesi ve bu değer çerçevesinde anlam bulabilmesiyle ilişkili.

Bu açıdan modern ekonomide şirketler ve ürünleri için markalaşmak yaşamsal bir önem taşıyor. Markalaşmayı oluşturabilen ürün veya hizmetler hem kalıcı olabiliyor hem de öncül bir rol üstleniyor.

Tesla Motors’un elektrikli araçlar sektöründe markalaştığını söyleyebiliriz. Firmanın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Firma yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
Söz konusu ilgi, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Tesla’nın Model 3’ün ön siparişinde rekor kırılarak kendini göstermişti.

Elon Musk tarafından resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi görerek, daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısı 400.000 rakamına ulaşmıştı.(Haber için tıklayın)

Bu durum, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası için de geçerli. İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

Tesla Motors Başkanı Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk’ın Fransa’da kurulabileceğini açıkladığı Tesla’nın ilk Avrupa elektrikli araç fabrikası için küresel resesyonun sert vurduğu İspanya da talip oldu. Valencia Özerk Bölgesin’in başkenti yakınlarındaki Paterna yerel hükümeti de fabrika için bir site önerdi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Sürdürülebilir Bir Kapitalizm Anlayışına Geçmeliyiz”

Simon Mainwaring: “Sürdürülebilirliğin tanımını genişletmek gerekiyor. Sürdürülebilir bir çevre yaklaşımını sürdürülebilir bir kapitalizm anlayışına dönüştürmeliyiz. Ekonomik, toplumsal, ahlaki, etik ve çevreci bir kapitalizm tanımı geliştirilmeliyiz” SB Sustainable Brands Istanbul’13’te bugün

HABERLER

Jeotermal Kaynaklardan Lisanssız Enerji Üretimi Teknolojisi

Turboden firması tarafından düzenlenen Organic Rankine Cycle (ORC) İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanımı” isimli seminer, 04.10.2012 tarihinde İstanbul Ataşehir’deki Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirildi. Yenilenebilir enerji kaynakları alanında faaliyet gösteren firma

HABERLER

Kocaeli’de 7500 Evin Elektriği Çöpten Sağlanıyor

Kocaeli genelindeki evsel atıkların bertarafı çalışmalarını yürüten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, geçen yıl uygulamaya aldığı çöp gazından elektrik enerjisi üreten tesisin kapasitesini yaklaşık 2,5 artırdı. 2012 yılında ayda ortalama 600 bin kilovat

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply