Tesla’ya İspanya’dan Teklif

Tesla’ya İspanya’dan Teklif

İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

www.isimtescil.net’ten aldığımız bilgilere göre, marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer bicimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içeriyor.

Markalaşmak ise, bir ürünün veya hizmetin bilinirliği, tanınabilirliği ve güvenilirliği oluşturmasının yanı sıra, tüketici nezdinde bir değer yaratabilmesi ve bu değer çerçevesinde anlam bulabilmesiyle ilişkili.

Bu açıdan modern ekonomide şirketler ve ürünleri için markalaşmak yaşamsal bir önem taşıyor. Markalaşmayı oluşturabilen ürün veya hizmetler hem kalıcı olabiliyor hem de öncül bir rol üstleniyor.

Tesla Motors’un elektrikli araçlar sektöründe markalaştığını söyleyebiliriz. Firmanın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Firma yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
Söz konusu ilgi, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Tesla’nın Model 3’ün ön siparişinde rekor kırılarak kendini göstermişti.

Elon Musk tarafından resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi görerek, daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısı 400.000 rakamına ulaşmıştı.(Haber için tıklayın)

Bu durum, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası için de geçerli. İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.

Tesla Motors Başkanı Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk’ın Fransa’da kurulabileceğini açıkladığı Tesla’nın ilk Avrupa elektrikli araç fabrikası için küresel resesyonun sert vurduğu İspanya da talip oldu. Valencia Özerk Bölgesin’in başkenti yakınlarındaki Paterna yerel hükümeti de fabrika için bir site önerdi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Siemens’ten Poyraz RES’e Rüzgar Türbini

Yüksek verimlilik sunan Siemens rüzgar türbinleri, Poyraz Rüzgar Enerji Santrali’nde 45 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılamak üzere dönecek. Poyraz RES tamamlandığında Siemens rüzgar türbinleriyle yıllık 85 bin ton karbondioksit salımının

HABERLER

İK Bankası’ndan Kazakistan Temiz Enerji Projelerine 50 Milyon USD Fon

İslami Kalkınma Bankası, zengin kaynaklara sahip olan Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinin yatırım açısından son derece verimli bölgeler olduğunu ve yenilenebilir enerji projelerine 50 milyon dolarlık bir fon ayırdıklarını belirtti.

HABERLER

Yeşil Ekonomiye Geçişi Hızlandıracak Olan Forum Gerçekleştirildi

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) ve Global Compact Türkiye, 3 Mayıs’ta Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda “Sürdürülebilir Finans Forumu”nu gerçekleştirdi. İSTANBUL

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply