Tesla’nın Çin’de Üretim Planı

Tesla’nın Çin’de Üretim Planı

Çinli rakibi ABD’de üretim fabrikası kurarken, o da gözünü Çin’de üretime dikti. Ortak arayışına girdi.

mynet.com’un haberine göre, Sürücüsüz araçların geleceğinin Çin’de daha parlak olduğunu öngören elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, gözünü Çin’e çevirdi. Çinli ortak arayışına yönelen ABD’nin 37. zengin işadamı Elon Musk, Hong Kong’da verdiği röportajda, Çin pazarında çevre kirliliği ile ilgili endişeler olduğunun altını çizdi. Ünlü patron, üst düzey hükümet yetkilileriyle bir araya geldiklerini söyledi ancak toplantıların detayı ile ilgili ayrıntı vermedi.

Yerel bir ortak bulması halinde Tesla’nın Çin fiyatlandırması gümrük ve ithalat vergilerinden en az yüzde 25 daha düşük olacak. Çin’de yerli ortakla üretim yapmaya başlayacak Tesla’nın maliyetleri de önemli ölçüde azalacak.

Tesla, 2016 yılının ortalarında Çin’deki üretim tesisi için yer bulmuş olacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Verimli Lambalarla 15 Lambalı Bir Evde 315 TL Tasarruf

Philips Türkiye Ülke Başkanı Göktuğ Gür, “Enerji verimli lambalar 15 lambalı bir evde yıllık 315 TL tasarruf sağlıyor. Türkiye’de 80 milyon şeffaf ampul verimliye dönüşürse bir Keban Barajı kazanılır” dedi.

HABERLER

Türkiye’nin İlk Jeotermal Kaynaklı Tarım OSB Seraları Satışta

Türkiye’nin ilk jeotermal kaynaklı Tarım OSB’sinde 11 sera alanı ihaleyle satılacak Denizli’nin Sarayköy ilçesinde kurulan Türkiye’nin ilk Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 sera parseli açık artırma usulü ihaleyle

HABERLER

Lighttech Fuarında LED Aydınlatmaya Büyük İlgi

Son teknolojiye sahip yerli ve yabancı aydınlatma ürünleri 7. Lighttech Fuarı’nda sergileniyor. Senexpo Uluslararası Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenen 7. Lighttech Uluslararası Aydınlatma Avize ve Elektrik Teknolojileri Fuarı; bugün açıldı. 9 Mart’a

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply