Tesla’dan Yeni Fabrikası İçin Hazırlık

Tesla’dan Yeni Fabrikası İçin Hazırlık

Son zamanlarda teknolojik otomobilleri ile ön plana çıkan Tesla, yeni devasa fabrikasının inşaasını bitirmek için adeta zamana karşı yarışıyor.

Tesla Motors’un elektrikli araç üretimiyle ilgili çalışmalarını tüm dünya yakından takip ediyor. Tesla Motors yalnızca elektrikli araç üretici firmaları için değil konvansiyonel araç üreten otomotiv firmalarının da dikkatini çekiyor.

Tesla’nın elektrikli araç üretimi için çalışmaları sürüyor. Kuruluş, piyasaya süreceği yeni araç tipleri için bir fabrika inşası gerçekleştirdiğini daha önce duyurmuştu. Ayrıca, Avrupa’da da elektrikli araç fabrikası kurulacağı yönünde haberler yayınlanmıştı.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.(Haber için tıklayın)

Son zamanlarda teknolojik otomobilleri ile ön plana çıkan Tesla, yeni devasa fabrikasının inşaasını bitirmek için adeta zamana karşı yarışıyor.

Tesla Motors firması üreteceği ucuz sedan araçlar ve yeni araç tipleri için enerji üretecek olan, maliyeti de 5 milyar doları aşan fabrikasını bitirmek için hızla çalışıyor. Bu devasa fabrikanın inşasında çalışanların sayısını iki katına çıkaran firma yapım işlemlerinin olabilecek en kısa süre içerisinde bitmesini hedefliyor. 3.000 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan devasa fabrikanın inşasında 1.000 işçi haftanın yedi günü iki vardiyalı olarak çalışıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

“Amacımız, Güneş Enerjisi Önündeki Engellerin Kalkmasıdır”

GÜNDER ve Solarturk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk: “Amacımız, güneş enerjisi önündeki engellerin kalkmasıdır. GÜNDER olarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) öncülüğünde ve

HABERLER

Güney Kıbrıs’ın İlk Güneş Santrali İçin İzin Çıktı

Kıbrıs Rum Hükümeti’nin, ilk güneş enerjisi santrali inşası için gerekli olan izni verdiği bildirildi. Alithia gazetesi, santralin inşasının 195 milyon Euro’ya mal olacağını, santralde çalıştırılmak üzere 100’den fazla kişisinin istihdam

HABERLER

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş İstasyonu Singapur’da

Singapur, çok az toprağa sahip, gelişmekte olan bir ülke ama temiz enerji ihtiyacı mevcut. Eğer bir ülkedeki şehirlerde çatıların tepesinde, binaların üzerinde güneş panelleri için yer yoksa ne yaparsınız? Geniş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply