Tesla’dan Yeni Fabrikası İçin Hazırlık

Tesla’dan Yeni Fabrikası İçin Hazırlık

Son zamanlarda teknolojik otomobilleri ile ön plana çıkan Tesla, yeni devasa fabrikasının inşaasını bitirmek için adeta zamana karşı yarışıyor.

Tesla Motors’un elektrikli araç üretimiyle ilgili çalışmalarını tüm dünya yakından takip ediyor. Tesla Motors yalnızca elektrikli araç üretici firmaları için değil konvansiyonel araç üreten otomotiv firmalarının da dikkatini çekiyor.

Tesla’nın elektrikli araç üretimi için çalışmaları sürüyor. Kuruluş, piyasaya süreceği yeni araç tipleri için bir fabrika inşası gerçekleştirdiğini daha önce duyurmuştu. Ayrıca, Avrupa’da da elektrikli araç fabrikası kurulacağı yönünde haberler yayınlanmıştı.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu.(Haber için tıklayın)

Son zamanlarda teknolojik otomobilleri ile ön plana çıkan Tesla, yeni devasa fabrikasının inşaasını bitirmek için adeta zamana karşı yarışıyor.

Tesla Motors firması üreteceği ucuz sedan araçlar ve yeni araç tipleri için enerji üretecek olan, maliyeti de 5 milyar doları aşan fabrikasını bitirmek için hızla çalışıyor. Bu devasa fabrikanın inşasında çalışanların sayısını iki katına çıkaran firma yapım işlemlerinin olabilecek en kısa süre içerisinde bitmesini hedefliyor. 3.000 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan devasa fabrikanın inşasında 1.000 işçi haftanın yedi günü iki vardiyalı olarak çalışıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Sigapur’da Güneş Enerjili Dev Yapay Ağaçlar

Yeşil teknoloji: 50 m yüksekliğindeki güneş enerjili dev yapay ağaçlar elektrik üretiyor, gölge, sulama suyu ve aydınlanma sağlıyor. İnsanlığın güneş enerjisi buluşu devrim niteliğini kazanmaya başladı. Güneş enerjisiyle yeni bir

HABERLER

“Yeşil Bina, Doğadan ve Geleneklerden Öğrenilen Bir Bina Anlayışıdır”

Mimar Selçuk Avcı: “Yeşil bina, doğadan ve geleneklerden öğrenilen bir bina anlayışıdır. Yeşil bir bina, yani çevreye duyarlı bir bina doğadan öğrenir ya da doğayı taklit eder. Aslında yakın zaman

HABERLER

Bafra Belediye Başkanlığı Adaylarından Biyoenerji Projesi

Saadet Partisi(SP) Samsun Bafra Belediye başkan adayı Selçuk Yıldırım, seçimi kazanması halinde hayvan gübresi ile enerji üretmeyi hedefliyor. Bafra’da bulunan sivil toplum örgütü temsilcileri ve yönetimlerini ziyaret eden SP Bafra

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply