Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’nın elektrikli canavarı Model S’i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün.

Elektrikli araçlarda sürücüsüz hareket etme özelliği giderek yaygınlaşıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik uzun vadede ulaşımın nasıl olacağı konusunda da ipuçları veriyor.

www.chip.com.tr’nin haberine göre, Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sürücüsüz otomobil teknolojisinin öncü firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor ve şimdi de Model S için yeni bir yazılım güncellemesi sunmuş durumda. Bu güncellemenin içerisinde Summon adlı yeni bir özellik dikkat çekiyor.

Bu yeni özellik ile beraber bir aracı 12 metre mesafeden çağırmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ters yönde de çalışabiliyor. Başka bir deyişle aracın park ettiği noktadan sizin yanınıza gelmesi mümkünken, siz araçtan indikten sonra aracın park edeceği noktaya gönderilmesi de mümkün oluyor.

Tesla, özelliğin halen deneme aşamasında olduğunun altını çiziyor ve dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca özellikte bazı sınırlamalar da söz konusu. Summon özelliğinin sadece özel mülk alanında ve düz yollarda kullanılması gerekiyor ve şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor. Tesla’nın söylediğine göre bu özellik, dar alanlara ve garajlara park etmek için ideal bir çözüm olabilir.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

“Güneş Enerji Santrallerinin Performans Kayıplarında Baş Aktör Kalitesiz Ürünler”

GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Solarturk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk: “Güneş enerjisi santrallerinde sistem hataları ve performans kayıplarının tespit edilmesinde, başta kalitesiz ürünlerin kullanılması olmak üzere, planlama

HABERLER

Enerji Depolamada Yeni Devrim: Pas

Kanada Calgary Üniversitesi’nden iki akademisyenin yaptığı araştırmanın sonuçları, Science dergisinde yayınlandı. Rüzgâr ve güneş enerjisinde temel mesele olan depolama ve istikrarlı arz sorununu çözmeye çalışan iki uzman, farklı bir yöntem

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

JA Solar’dan Malezya’ya İhracat

Çinli JA Solar, Malezya`da kurduğu güneş hücresi üretim tesisinden ilk ihracatını önümüzdeki ay gerçekleştirecek. Güneş enerjisi endüstrisinde Uzak Doğulu firmalar atak içerisinde. Dünyada PV üretiminde de söz sahibi konuma gelmeye

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply