Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’nın elektrikli canavarı Model S’i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün.

Elektrikli araçlarda sürücüsüz hareket etme özelliği giderek yaygınlaşıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik uzun vadede ulaşımın nasıl olacağı konusunda da ipuçları veriyor.

www.chip.com.tr’nin haberine göre, Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sürücüsüz otomobil teknolojisinin öncü firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor ve şimdi de Model S için yeni bir yazılım güncellemesi sunmuş durumda. Bu güncellemenin içerisinde Summon adlı yeni bir özellik dikkat çekiyor.

Bu yeni özellik ile beraber bir aracı 12 metre mesafeden çağırmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ters yönde de çalışabiliyor. Başka bir deyişle aracın park ettiği noktadan sizin yanınıza gelmesi mümkünken, siz araçtan indikten sonra aracın park edeceği noktaya gönderilmesi de mümkün oluyor.

Tesla, özelliğin halen deneme aşamasında olduğunun altını çiziyor ve dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca özellikte bazı sınırlamalar da söz konusu. Summon özelliğinin sadece özel mülk alanında ve düz yollarda kullanılması gerekiyor ve şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor. Tesla’nın söylediğine göre bu özellik, dar alanlara ve garajlara park etmek için ideal bir çözüm olabilir.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

RWE’den Enerji Depolayan Fabrika

Alman Enerji devi RWE, kurduğu yeni fabrikada güneş ve rüzgar enerjisinden elde edilen elektrik enerjisini depolayabilecek. Enerji depolama alanında dünyaca ünkü kuruluşlar önemli çalışmalara imza atıyor. Enerji Enstitüsü’nün haberine göre,

HABERLER

Bitlis’te Jeotermal Enerjiyle 10 Bin Konut Isıtılacak

Bitlis’te valilik tarafından Zorlu Holding enerji firmasıyla yürütülen jeotermal enerji projesi sayesinde Bitlis ve ilçelerinde 10 bin konutun ısıtılması hedefleniyor. Bitlis’te valilik tarafından Zorlu Holding enerji firmasıyla yürütülen jeotermal enerji

HABERLER

Güneş Enerjisiyle Kayısı Bahçeleri Sulaması

Malatya’da kayısı bahçeleri güneş enerjisi santrali ile sulanacak.  Büyükşehir Belediyesi ve Malatya İl Özel İdaresince Battalgazi ilçesine bağlı Hacıyusuflar Mahallesinde uygulamaya konan 290 kW’lık Şebekeye Bağlı Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply