Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’nın elektrikli canavarı Model S’i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün.

Elektrikli araçlarda sürücüsüz hareket etme özelliği giderek yaygınlaşıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik uzun vadede ulaşımın nasıl olacağı konusunda da ipuçları veriyor.

www.chip.com.tr’nin haberine göre, Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sürücüsüz otomobil teknolojisinin öncü firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor ve şimdi de Model S için yeni bir yazılım güncellemesi sunmuş durumda. Bu güncellemenin içerisinde Summon adlı yeni bir özellik dikkat çekiyor.

Bu yeni özellik ile beraber bir aracı 12 metre mesafeden çağırmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ters yönde de çalışabiliyor. Başka bir deyişle aracın park ettiği noktadan sizin yanınıza gelmesi mümkünken, siz araçtan indikten sonra aracın park edeceği noktaya gönderilmesi de mümkün oluyor.

Tesla, özelliğin halen deneme aşamasında olduğunun altını çiziyor ve dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca özellikte bazı sınırlamalar da söz konusu. Summon özelliğinin sadece özel mülk alanında ve düz yollarda kullanılması gerekiyor ve şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor. Tesla’nın söylediğine göre bu özellik, dar alanlara ve garajlara park etmek için ideal bir çözüm olabilir.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Akıllı Şebekeler ve Şehirler 0 Comments

LED Teknolojisi, Perakende Sektöründe Kayda Değer Fırsat Sunuyor”

Current, powered by GE Ortadoğu Afrika ve Türkiye Bölgesi Genel Müdürü Erdem Soyal, “LED teknolojisi, perakende sektöründe kayda değer fırsat sunuyor. Bazen LED’in sağladığı enerji tasarrufu, projenin tamamının maliyetini bile

HABERLER

Akşehir’de Bulunan Jeotermal Kaynak Devreye Girdi

Konya’nın Aksehir ilçesine bağlı Gözpınarı köyü yakınlarında MTA tarafından bulunan jeotermal sıcak su ile ilgili bir program düzenlenen programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı , İl Valisi, milletvekilleri, MTA Genel Müdürlüğü yetkilileri, diğer

HABERLER

Bursa’nın En İlginç Manzaralı ve En Çevreci Cafe’si Açıldı

Bursa merkez Nilüfer Belediyesi’nin Almanya ’dan ithal ettiği ve 16 kişinin birlikte pedal çevirerek hareket ettirdiği kafe tarzı bisiklet, Başkan CHP ’li Mustafa Bozbey’in de katılımıyla ilçe yollarında tura çıktı.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply