Tesla Roadster Tek Şarjla 644 Kilometre Yol Alacak

Tesla Roadster Tek Şarjla 644 Kilometre Yol Alacak

Amerikan teknoloji şirketi Tesla Motor ilk elektrikli aracı RoadSter`i güncelledi. Yeni araç tek şarjla 644 kilometre yol alabilecek.

tesla_roadsterElektrikli araçların menzil sorununa yönelik çözümler geliştirilmeye devam ediliyor. Geleceğin ulaşım aracı olarak kabul edilen elektrikli araçların donanım, tasarım ve işlevlerinin yeni değişikliklere açık oldukları görülüyor.

Amerikan elektrikli araç markası Tesla, 2008 yılından bu yana geliştirdiği ve tek şarjla 424 km yol alabilen elektrikli aracı Model S`i geliştirirken edindiği deneyimlerle bu alanda yeni mesafeler kat etti. Tesla, 2008 yılında ilk geliştirdiği araç olan Roadster`in bataryasını yenileyerek oluşturacağı Roadster 3.0 arabası tek şarjla 644 kilometre yol alabilecek.

Roadster 3.0, orjinal Roadster`a göre orijinal iyon batarya yüzde 31 daha verimli ve yeni güçlendirilmiş aero kit ile kayma yüzde 15 daha az. Yeni çıkış gücü 70 kilowatt/saat olarak belirlenen Roadster 3.0 modeli böylece gidiş mesafesini yeni güncellemelerden sonra yüzde 40 -50 civarı arttırdı. Araca yeni lastikler takıldığında ve tekerlek rulmanı yenilendiğinde fazladan yaklaşık yüzde 20 daha fazla dönme direnci kazanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

TÜRSEFF Temiz Enerji Kredisinde Önemli Gelişme

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında azami 5 milyon EUR’ya kadar olan yenilenebilir enerji yatırımı kredileri mevcuttur. Bu kredi kategorisi, elektrik ve/veya ısıtma ve/veya soğutma ve/veya fosil yakıt kaynaklarının

HABERLER

5 Litre Atık Yağ Toplayana 1 Litre Ayçiçek Yağı Hediye

Alternatif Enerji haberleri ile doğrudan ilgili olmasa da geri dönüşümü özendiren bu doğru yönlendirmeden dolayı Kartal Belediyesi’nin atık yağ projesinden bahsetmeden edemedik. Bölgede oturan duyarlı vatandaşlarımızın kampanyaya aktif katılmaları ve

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Almanya’dan Güneş Enerjisi Kapasite Artışı

Almanya’nın güneş enerjisi kapasitesi Ekim ayında 81 MW artış gösterdi. Güneş enerjisi üretiminde Almanya dünya birinciliğini koruyor. Almanya sürekli olarak güneş enerjisi kapasite artışı gerçekleştiriyor. www.forexpiyasalari.com’un haberine göre, Almanya’nın güneş