Tesla Roadster Tek Şarjla 644 Kilometre Yol Alacak

Tesla Roadster Tek Şarjla 644 Kilometre Yol Alacak

Amerikan teknoloji şirketi Tesla Motor ilk elektrikli aracı RoadSter`i güncelledi. Yeni araç tek şarjla 644 kilometre yol alabilecek.

tesla_roadsterElektrikli araçların menzil sorununa yönelik çözümler geliştirilmeye devam ediliyor. Geleceğin ulaşım aracı olarak kabul edilen elektrikli araçların donanım, tasarım ve işlevlerinin yeni değişikliklere açık oldukları görülüyor.

Amerikan elektrikli araç markası Tesla, 2008 yılından bu yana geliştirdiği ve tek şarjla 424 km yol alabilen elektrikli aracı Model S`i geliştirirken edindiği deneyimlerle bu alanda yeni mesafeler kat etti. Tesla, 2008 yılında ilk geliştirdiği araç olan Roadster`in bataryasını yenileyerek oluşturacağı Roadster 3.0 arabası tek şarjla 644 kilometre yol alabilecek.

Roadster 3.0, orjinal Roadster`a göre orijinal iyon batarya yüzde 31 daha verimli ve yeni güçlendirilmiş aero kit ile kayma yüzde 15 daha az. Yeni çıkış gücü 70 kilowatt/saat olarak belirlenen Roadster 3.0 modeli böylece gidiş mesafesini yeni güncellemelerden sonra yüzde 40 -50 civarı arttırdı. Araca yeni lastikler takıldığında ve tekerlek rulmanı yenilendiğinde fazladan yaklaşık yüzde 20 daha fazla dönme direnci kazanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Dünyada Yeni Fırsat Alanı: Düşük Karbon Ekonomisi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Başkanı Dündar Yetişener, Dünya Ekonomik Formu’nun yaptığı, dünyada 5 trilyon dolarlık karbon piyasası araştırmasına dayanarak, bugün düşük karbon ekonomisinin dünyadaki en önemli fırsat alanlarından biri olarak

HABERLER 0 Comments

E.ON ve Statoil İşbirliği İle Rüzgar Enerji Santrali Kurulacak

E.ON ve Statoil Almanya karasularında 385 MW kurulu gücünde rüzgar enerjisi santrali kuracak. Fosil ve nükleere dayalı üretim gerçekleştiren bazı enerji şirketlerinin yenilenebilir enerjiye yönelik faaliyetleri önem taşıyor. Dünyada bu

HABERLER

Türkiye’nin Enerji Karnesi: Sondan Yedinciyiz

Dünya Ekonomik Forumu tarafından ülkelerin enerji sistemlerinin güçlü ve zayıf yönlerinin ekonomik, çevresel ve enerji güvenliği perspektifinden entegre bir yaklaşımla ölçüldüğü ‘Küresel Enerji Mimarisi Performans İndeksi 2013 Raporu’ yayınlandı. Rapor,