Tesla Model 3’e Rekor Sipariş

Tesla Model 3’e Rekor Sipariş

Elon Musk tarafından ay başında resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi gördü. Daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısının 400.000 rakamına ulaştığı bildirildi.

Günümüz ekonomi dünyası tüketim unsuru üzerine kurulmuş durumda. Kitle kültürünün insanları tüketim ekonomisine doğru yönlendirdiği söylenebilir. Artık markalar yalnızca bir ürünü değil, bir kişiliği de temsil ediyor. Dolayısıyla insanlar satın aldıkları markaları kendi kişisel özellikleriyle ele alarak değerlendiriyor.

Bu girişin Tesla markasıyla ne ilgisi var, biçiminde bir eleştiri gelebilir ama Tesla markasının ve onun kurucusu Elon Musk’ın tüketiciler üzerinde tam da yukarıda değindiğimiz
bir kişilik oluşturduğu gerçeğinden söz edebiliriz.

Tesla markası yalnızca, bir elektrik araç markasını temsil etmiyor tüketicilerin gözünde. Bir yaşam görüşü ve bakış açısını da işaret ediyor. Bu durumdan yola çıkarak da her Tesla markası tüketiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Nitekim sıkça haberlerine yer verdiğimiz gibi geçtiğimiz haftalarda Elon Musk twitterdan firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini aktarmıştı. (Bu haber için tıklayın) Belki de Elon Musk’ın bile öngörülerini bile geçecek şekilde Tesla Model 3’e ilgi gerçekleşti.

Elon Musk tarafından ay başında resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi gördü. Daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısının 400.000 rakamına ulaştığı bildirildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Pili İthalatı Arttı

Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının hız kazanmasıyla güneş pili ithalatında son 2 yılda adeta patlama yaşandı. Güneş pili ithalatı bu yılın 8 ayında yaklaşık 50 milyon doları bularak 2010’daki ithalat tutarının

YATIRIMCI 0 Comments

220PLUS Serbest Tüketiciye Farklı Seçenekler Sunuyor

220PLUS ile indirimli elektrik dönemi başladı. DOEN I Doğuş Enerji güvencesi ile 220PLUS’a geçmeniz halinde yılda en az bir fatura tasarruf edebilirsiniz. Aylık ortalama elektrik faturanız 125TL ve üzerinde ise

Elektrik Üretimi 0 Comments

Nikaragua’dan Yenilenebilir Enerjide Büyük Hedef

Yenilenebilir enerji devrimine katılan Nikaragua 2020 yılına kadar enerji ihtiyacının yüzde 90`ını yenilenebilir enerjiden karşılayacak. Çağımızın gerçeği yenilenebilir enerji. Uluslararası kuruluşların temsilcileri de bu gerçeği artık açıkça dile getiriyor. Bu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply