Tesla Model 3’e Rekor Sipariş

Tesla Model 3’e Rekor Sipariş

Elon Musk tarafından ay başında resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi gördü. Daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısının 400.000 rakamına ulaştığı bildirildi.

Günümüz ekonomi dünyası tüketim unsuru üzerine kurulmuş durumda. Kitle kültürünün insanları tüketim ekonomisine doğru yönlendirdiği söylenebilir. Artık markalar yalnızca bir ürünü değil, bir kişiliği de temsil ediyor. Dolayısıyla insanlar satın aldıkları markaları kendi kişisel özellikleriyle ele alarak değerlendiriyor.

Bu girişin Tesla markasıyla ne ilgisi var, biçiminde bir eleştiri gelebilir ama Tesla markasının ve onun kurucusu Elon Musk’ın tüketiciler üzerinde tam da yukarıda değindiğimiz
bir kişilik oluşturduğu gerçeğinden söz edebiliriz.

Tesla markası yalnızca, bir elektrik araç markasını temsil etmiyor tüketicilerin gözünde. Bir yaşam görüşü ve bakış açısını da işaret ediyor. Bu durumdan yola çıkarak da her Tesla markası tüketiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Nitekim sıkça haberlerine yer verdiğimiz gibi geçtiğimiz haftalarda Elon Musk twitterdan firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini aktarmıştı. (Bu haber için tıklayın) Belki de Elon Musk’ın bile öngörülerini bile geçecek şekilde Tesla Model 3’e ilgi gerçekleşti.

Elon Musk tarafından ay başında resmen tanıtılan ve önsiparişe açılan yeni Model 3 elektrikli otomobil, kimsenin beklemediği kadar büyük ilgi gördü. Daha bir ay dolmadan şirkete verilen önsipariş sayısının 400.000 rakamına ulaştığı bildirildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türkiye’nin İlk Jeotermal Kaynaklı Tarım OSB Seraları Satışta

Türkiye’nin ilk jeotermal kaynaklı Tarım OSB’sinde 11 sera alanı ihaleyle satılacak Denizli’nin Sarayköy ilçesinde kurulan Türkiye’nin ilk Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 sera parseli açık artırma usulü ihaleyle

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Yerli Kaynak Kullanımını Arttıracak Projelere Ağırlık Vermemiz Gerekiyor”

TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseseven: “Rüzgarda epeyce ilerlemeler kaydettik. Fakat görüldüğü gibi yeterli değil. Bugün hala yurtdışına bağımlıyız. Bizim biran önce yerli kaynak kullanımını arttıracak projelere ağırlık vermemiz gerekiyor.” Son

Jeotermal enerji 0 Comments

Jeotermal Yatırımcıları Derneği Bilgilendirme Toplantıları Düzenliyor

JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) jeotermalin önemi ve kullanımı, jeotermalin çevreye etkileri gibi konularda halkı bilinçlendirme toplantılarına başladı. “Jeotermal İle Yaşamak” konulu halkı bilinçlendirme toplantısı 11 Mart 2017 Cumartesi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply