Tesla Model 3’e İlk Günden 150.000 Ön Sipariş

Tesla Model 3’e İlk Günden 150.000 Ön Sipariş

Tesla Model 3, siparişe sunulduğu ilk günde toplam 150.000 satış rakamına ulaştı.

Elektrikli araçların tutkunlarının olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda Tesla’nın tanıtımını gerçekleştirdiği yeni elektrikli sedan aracı Model 3 büyük ilgi gördü.

http://hwp.com.tr’nin haberine göre, son zamanlarda elektrikli araç denilince aklan ilk gelen araç olan Tesla’nın yeni elektrikli sedan aracı Model 3’ü dün ön siparişe sunuldu. Tesla Model 3, siparişe sunulduğu ilk günde toplam 150.000 satış rakamına ulaştı. Elon Musk, araç duyurulurken satış rakamının 115.000 rakamına ulaştığını belirtmişti. Kısa bir süre içinde ise bu rakam 150.000’e ulaştı. Her bir ön satıştan 1.000 dolar ücret alındığı için bu satışlarla birlikte şirketin kasasına toplamda 150. milyon dolar girdi.

Tesla Model 3, Tesla Model S ile karşılaştırıldığında yaklaşık olarak %20 oranında daha küçük bir araç. Ayrıca 17 inçlik bir dokunmatik ekran barındıran Model S ve Model X’in aksine, Model 3’te 15 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Otomatik pilot özelliğinin standart olduğu araç, 0’dan 100 km’ye 6 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra Tesla Model 3, hiç şarj olmadan 346 km yol katedebiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Vatandaşın Algısını İyi Yönetmemiz En Önemli Husus Haline Geldi”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli: “Vatandaşın eskiden günlerce yaşadığı kesintileri artık iki, üç saat tahammül edemeyeceği bir algı oluşmaya başladı. Bu noktada bizim ne yaparsak yapalım,

İNOVASYON

YTÜ’den Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Derece

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda YTÜ Alternatif Enerjili Sistemler Kulübüne ait Hydr-S isimli araç en verimli 2. Araç seçilirken, Electra isimli araç yaşadığı teknik arizalara rağmen yarışı en verimli 3.

HABERLER

Almanya, Yenilenebilir Enerji Payını Yükseltmek İstiyor

Almanya´nın yeni Federal Enerji Bakanı Sigmar Gabriel (SPD), 2025 yılına kadar ülkede tüketilen enerjide yenilenebilir enerji payını yüzde 25´ten yüzde 54´e yükseltmek istediğini açıkladı. Yenilenebilir enerji yasasını değiştirmek için yeni

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply