Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Elon Musk twitterdan firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini aktardı.

Elektrikli araçlar çağımızın ulaşım araçları olmaya aday görünüyor. Otomobil üreticileri bu gerçeğin farkında olmalılar ki, çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyorlar.

www.gricizgi.com’un haberine göre, Tesla Kurucu Başkanı Elon Musk twitterdan yaptığı açıklamalarda firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini söyledi.

California merkezli şirketin yeni 5 Koltuklu ve düşük maliyetli aracı, Perşembe günü görücüye çıktı.

Model 3’ün ön siparişlerinin tamamı, araba piyasaya sürüldüğün zaman gerçek satışa dönüşmeyecek olmakla birlikte ilk teslimatlar 2017’de başlayacak.

Model 3 Birleşik Krallık, İrlanda Cumhuriyet, Brezilya, Hindistan, Çin ve Yeni Zelanda olmak üzere daha bir çok ülkede ön satışa sunulacak.

Araca sahip olacak kişilerin araçlarını rezerve edebilmek için 1.000 dolar kapora vermek zorunda.

Bununla ilgili olarak Musk şirketin “Üretim Planlamasını kesinlikle yeniden düşünmeye ihtiyaçları var” şeklinde tweetledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çevre Bakanlığından Yalıtımlı Binalara Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, enerji verimliliğini artırmak için mantolama gibi ısı yalıtımı işlemlerini teşvik edecek. Mantolama işlemi için vatandaşlardan ruhsat ücreti talep edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla bakanlık, belediyelere genelge gönderecek.

HABERLER

Rüzgar Enerjisine Amazon.com’dan Yatırım

Amazon.com, veri merkezinin enerji ihtiyacını karşılamak için ABD`de 208 MW gücünde bir rüzgar santrali daha inşa edecek. Dünyaca ünlü bilişim merkezlerinin rüzgar enerjisinden yararlanma yönündeki çalışmaları sürüyor. Online alışveriş sitesi

HABERLER

Nordex ve Acciona Windpower Birleşiyor

Dünyanın en büyük türbin üreticilerinden Alman Nordex firması, İspanyol enerji devi Acciona’nın rüzgar işini 785 milyon Euro bedelle satın alıyor. Nordex tarafından yapılan ilk açıklamada “Nordex ve Acciona Windpower etkinliklerini

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply