Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Elon Musk twitterdan firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini aktardı.

Elektrikli araçlar çağımızın ulaşım araçları olmaya aday görünüyor. Otomobil üreticileri bu gerçeğin farkında olmalılar ki, çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyorlar.

www.gricizgi.com’un haberine göre, Tesla Kurucu Başkanı Elon Musk twitterdan yaptığı açıklamalarda firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini söyledi.

California merkezli şirketin yeni 5 Koltuklu ve düşük maliyetli aracı, Perşembe günü görücüye çıktı.

Model 3’ün ön siparişlerinin tamamı, araba piyasaya sürüldüğün zaman gerçek satışa dönüşmeyecek olmakla birlikte ilk teslimatlar 2017’de başlayacak.

Model 3 Birleşik Krallık, İrlanda Cumhuriyet, Brezilya, Hindistan, Çin ve Yeni Zelanda olmak üzere daha bir çok ülkede ön satışa sunulacak.

Araca sahip olacak kişilerin araçlarını rezerve edebilmek için 1.000 dolar kapora vermek zorunda.

Bununla ilgili olarak Musk şirketin “Üretim Planlamasını kesinlikle yeniden düşünmeye ihtiyaçları var” şeklinde tweetledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Antalya RENSEF 2015 Fuarı Kapılarını Açtı

Üçüncüsü düzenlenen RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı Antalya`da başladı. Agoras Fuarcılık tarafından Antalya`da düzenlenen Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı RENSEF 2015 bugün kapılarını açtı. Lİ-DER

HABERLER

Capatect’ten Organic Isı Yalıtım Sistemleri

Capatect, teknolojik ve pratik ürünlere sahip Organic Isı Yalıtım Sistemi’ni geliştirdi. Capatect Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları ile Dünyada ilk defa “İdeal Karbon Dengesi” ne sahip ısı yalıtım levhalarının kullanan Filli

HABERLER

Güneş Karavanı Çanakkale’de Açıldı

Türkiye organizasyonunda İstanbul’dan yola çıkan Güneş Karavanı Çanakkale’de de açıldı. Güneş enerjisiyle ilgili çeşitli girişim ve etkinlikler dikkat çekiyor. Türkiye koordinatörlüğünde 6-7 Ekim için Çanakkale’de de organize edilen Güneş Karavanı,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply