Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Tesla Model 3 Ön Siparişlerde 250 bini Geçti

Elon Musk twitterdan firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini aktardı.

Elektrikli araçlar çağımızın ulaşım araçları olmaya aday görünüyor. Otomobil üreticileri bu gerçeğin farkında olmalılar ki, çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyorlar.

www.gricizgi.com’un haberine göre, Tesla Kurucu Başkanı Elon Musk twitterdan yaptığı açıklamalarda firmanın çok beklenen modellerinden biri olan Model 3’ün ön siparişlerinin 250.000 barajını geçtiğini söyledi.

California merkezli şirketin yeni 5 Koltuklu ve düşük maliyetli aracı, Perşembe günü görücüye çıktı.

Model 3’ün ön siparişlerinin tamamı, araba piyasaya sürüldüğün zaman gerçek satışa dönüşmeyecek olmakla birlikte ilk teslimatlar 2017’de başlayacak.

Model 3 Birleşik Krallık, İrlanda Cumhuriyet, Brezilya, Hindistan, Çin ve Yeni Zelanda olmak üzere daha bir çok ülkede ön satışa sunulacak.

Araca sahip olacak kişilerin araçlarını rezerve edebilmek için 1.000 dolar kapora vermek zorunda.

Bununla ilgili olarak Musk şirketin “Üretim Planlamasını kesinlikle yeniden düşünmeye ihtiyaçları var” şeklinde tweetledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

Cehvrolet’den Chevrolet Bolt Elektrikli Araç

Chevrolet’in yeni nesil elektrikli aracı Bolt yollarda. Elektrikli araç üretimine dünyaca ünlü otomotiv markaları da girmeye başladı. Chevrolet’de bu furyada yeni elektrikli aracıyla yollarda boy gösterecek. www.teknolizce.com’un haberine göre, efsaneleşmiş

Jeotermal enerji 0 Comments

“Yenilenebilir Enerji Konusu Stratejik Önemdedir”

Anadolu Ajansı Finans Haberleri Müdür Yardımcısı Hasan Arslan: “Bizim gibi enerjide dışa bağımlı ülkeler için yenilenebilir enerji konusu stratejik önemdedir. Bu noktada da bu konunun halka en doğru şekilde aktarımı

HABERLER

Şili’de Latin Amerika’nın En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Kuruldu

Şili’nin kuzeyinde bulunan dünyanın en kurak çölü Atacama’da ışıldayan güneş panelleri ile çok güzel bir manzara oluşturuldu. Latin Amerika’nın en büyük güneş enerjisinden elekrik üreten santrali Şili’de kuruldu. 100 megawatt kurulu güce sahip proje, Amerikalı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply