Tesla İkinci El Araba Satarsa !

Tesla İkinci El Araba Satarsa !

tesla-model-s Eğer bir elektrikli Tesla araba almak istiyor ama fiyatlarını pahalı buluyorsanız, belki de firmanın ikinci el arabalarını bekleyebilirsiniz.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla Motors firması, bundan böyle sadece yeni elektrikli araba satmayacak. Aynı zamanda kendi arabalarını değiştirmek isteyen Tesla kullanıcılarına, firma onaylı ikinci el satın alma ve satış servisi de sunacak.

Firmanın kurucusu başarılı girişimci Elon Musk’ın kendi yaptığı açıklamaya göre, eğer kullanıcılar eski model elektrikli araçlarını firmaya geri verirse, yeni bir Tesla araba alırken %50 indirim kazanacaklar. Tesla tam da yenilenmiş bir Model S ve yeni bir model tanıtımından önce bu duyuruyu yaparak, memnun müşterilerinin sadakatini devam ettirmeyi planlıyor.  Şirket ayrıca gelecek sene piyasaya çıkması beklenen Model X SUV araca geçmek isteyen müşteriler için de uygun bir fırsat sunuyor olacak.

Tesla  eski Model S araçları alıp, yoğun bir kontrol sürecinden geçirecek ve sonra da ABD çapında artırmaya başladığı kendi mağazalarında uygun fiyatla tekrar satışa sunacak. Böylece ikinci el elektrikli araba almak isteyenler, üretici firmanın garantisi altında güvenle bir Tesla sahibi olabilecekler.

Devamı için tıklayınız.

Kaynak: silikonvadisi.tv

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Sektörel Röportajlar

“Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daha Az Bağımlılık ve Daha Çok Güç Demektir”

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Jeotermal Birliği Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Muharrem Balat: “Unutmamak gerekir ki yenilenebilir enerji kaynakları demek daha az bağımlılık ve daha çok güç demektir.

HABERLER

ABD’li Rüzgar Şirketine Kartal Davası

Duke Yenilenebilir Enerji açılan davada 3 yılda Wyoming’deki rüzgar tribünlerinin 14 kartalın ölümüne sebep olduğunu kabul etti. ABD’nin dev enerji firmalarından biri olan Duke Yenilenebilir Enerji açılan davada 3 yılda

HABERLER

Nordex’e Türbin Siparişi

Nordex’in Türkiye’deki iki rüzgar enerjisi santrali projesi için sipariş aldığı açıklandı.  Türkiye’deki rüzgar enerjisi santralleri arttıkça, türbin ihtiyacı da o oranda belirginleşiyor. yesilekonomi.com’un haberine göre, Alman rüzgar türbini üreticisi tarafından