Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen Tesla Motors, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci olan Elon Musk’ın kurucu ortağı olduğu Tesla Motors, elektrikli araç ve motor parçaları tasarlayıp, üreten ve satan Amerikan kökenli bir şirket.

Tesla tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi Tesla Roadster’in yanı sıra, tam elektrikli lüks sedan otomobil Model S ve Model X’i piyasaya sundu. Tesla şimdi de Temmuz 2017’de üretime geçecek olan Model 3 üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Tesla Motors, elektrikli araçlar konusunda çok önemli bir marka kimliği oluşturmuş durumda. Birçok kişi elektrikli araç denildiğinde, Tesla markasını anımsıyor. Bu durum da Tesla’yı elektrikli araçlar konusunda lider konuma getiriyor.

Buna karşın şirketin karlılık oranlarında sorun yaşanabiliyor. Nitekim, Tesla Motors, 2016’nın ilk mali çeyreğinde 282 milyon dolarlık bir zarar etti. Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için ortaya koydu.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

Bentley’den Elektrikli Spor Araba

İngiliz lüks araba üreticilerinden Bentley, elektrikle çalışan spor araba üretecek. Elektrikli araç konseptine spor arabalar da dahil oluyor. Yakın zamanda, Türkiye’de de bu tür otomobillere rastlamak mümkün olabilir. shiftdelete.net’in haberine

ENERJİ YÖNETİMİ

İngiltere’de Akıllı Şehirler Toplantısı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “Akıllı Şehir Projesi” ile uluslararası alanda yeni başarılar elde etmeye devam ediyor. Akıllı şehirler geleceğin önemli olgularından birisi olacak. Türkiye’de de akıllı şehirler konusunda önemli çalışmalar yapılıyor.

HABERLER 0 Comments

“Tekirdağ’da 2,5 Milyon Tüpe Eş Değer Biyogaz Potansiyeli Var”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentte 2,5 milyon tüpe eş değer biyogaz potansiyeli bulunduğunu ve bunun mutlaka kullanılması gerektiğini söyledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentte 2,5 milyon

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply