Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen Tesla Motors, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci olan Elon Musk’ın kurucu ortağı olduğu Tesla Motors, elektrikli araç ve motor parçaları tasarlayıp, üreten ve satan Amerikan kökenli bir şirket.

Tesla tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi Tesla Roadster’in yanı sıra, tam elektrikli lüks sedan otomobil Model S ve Model X’i piyasaya sundu. Tesla şimdi de Temmuz 2017’de üretime geçecek olan Model 3 üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Tesla Motors, elektrikli araçlar konusunda çok önemli bir marka kimliği oluşturmuş durumda. Birçok kişi elektrikli araç denildiğinde, Tesla markasını anımsıyor. Bu durum da Tesla’yı elektrikli araçlar konusunda lider konuma getiriyor.

Buna karşın şirketin karlılık oranlarında sorun yaşanabiliyor. Nitekim, Tesla Motors, 2016’nın ilk mali çeyreğinde 282 milyon dolarlık bir zarar etti. Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için ortaya koydu.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çin Güneş Enerjisinde Uzaya da El Attı

Yenilebilir enerji kaynaklarının son günlerdeki popülerliği artarak devam ediyor. Peki yeşil enerji kullanımında Çin neler yaptı? Yeni gelişmeler neler?  Yenilenebilir enerji adeta buluşlar ve icatlar alanı oldu. Gün geçmesin ki

HABERLER

Upsolar’ın Farkı, “Her Aşamada Mükemmellik”

Upsolar, “Her Aşamada Mükemmellik” ilkesi ile fark yaratıyor. Esnek ve entegre üretim platformları ve Ar&Ge destekli kalite kontrol sistemi ile, Upsolar fotovoltaik sektöründe en iyi performans oranına sahip polikristal ve

HABERLER 0 Comments

Alanya’ya Güneş Enerji Santrali

Alanya Belediyesi’nin 94 dönümlük alanda hayata geçireceği, Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi’nin yapım işi, 5 Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. Türkiye’de güneş enerjisi santrallerinin kurulumunda kamu kurumlarının yatırımlarının çok önem taşıdığını hemen

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply