Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen Tesla Motors, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci olan Elon Musk’ın kurucu ortağı olduğu Tesla Motors, elektrikli araç ve motor parçaları tasarlayıp, üreten ve satan Amerikan kökenli bir şirket.

Tesla tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi Tesla Roadster’in yanı sıra, tam elektrikli lüks sedan otomobil Model S ve Model X’i piyasaya sundu. Tesla şimdi de Temmuz 2017’de üretime geçecek olan Model 3 üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Tesla Motors, elektrikli araçlar konusunda çok önemli bir marka kimliği oluşturmuş durumda. Birçok kişi elektrikli araç denildiğinde, Tesla markasını anımsıyor. Bu durum da Tesla’yı elektrikli araçlar konusunda lider konuma getiriyor.

Buna karşın şirketin karlılık oranlarında sorun yaşanabiliyor. Nitekim, Tesla Motors, 2016’nın ilk mali çeyreğinde 282 milyon dolarlık bir zarar etti. Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için ortaya koydu.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Daha iyi bir dünya yaratmak için bugünden daha uygun bir zaman yok!”

Dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever’in Dünya Başkanı Paul Polman, Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmak için düzenlenen 700’ün üzerindeki konferanstan birine, “Creating a Better

HABERLER

“Döngüsel Ekonomi, Heba Edilen Değerin Peşinde”

Circle Economy CEO’su Andy Ridley: “Çizgisel ekonomiyle oluşturulan bu sistem yanlış. Bu durumla nasıl başa çıkacağız? Bu heba edilen bir değer. Değerleri çöpe atıyoruz. Döngüsel ekonominin peşinde olduğu şey bu

HABERLER 0 Comments

Tesla Model S’in Bir Aracı Yandı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, büyük bir şok yaşıyor. Firmanın en yeni modeli, Model S’in Norveç’te satılan bir aracı, kısa devre yaparak alev aldı. Elektrikli araçlara artış sürüyor. Bu kapsamda en

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply