Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Tesla 2018’e Hazırlanıyor

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen Tesla Motors, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci olan Elon Musk’ın kurucu ortağı olduğu Tesla Motors, elektrikli araç ve motor parçaları tasarlayıp, üreten ve satan Amerikan kökenli bir şirket.

Tesla tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi Tesla Roadster’in yanı sıra, tam elektrikli lüks sedan otomobil Model S ve Model X’i piyasaya sundu. Tesla şimdi de Temmuz 2017’de üretime geçecek olan Model 3 üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Tesla Motors, elektrikli araçlar konusunda çok önemli bir marka kimliği oluşturmuş durumda. Birçok kişi elektrikli araç denildiğinde, Tesla markasını anımsıyor. Bu durum da Tesla’yı elektrikli araçlar konusunda lider konuma getiriyor.

Buna karşın şirketin karlılık oranlarında sorun yaşanabiliyor. Nitekim, Tesla Motors, 2016’nın ilk mali çeyreğinde 282 milyon dolarlık bir zarar etti. Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için belirledi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 20 bin otomobil üretmeyi hedefleyen marka, asıl hedefini ise Model 3’ün üretime geçeceği 2017 ve 2018 yılları için ortaya koydu.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türkiye’nin Kule Tipi İlk Güneş Santrali Mersin’de

Dünyanın önemli güneş kuşağında yer alan Türkiye’nin Mersin ilinde, Greenway tarafından kurulan ilk Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Santrali, kaynak olarak yalnızca su ve güneş ışığını kullanmaktadır. Güneş enerjisini kule

HABERLER

Amerikan Donanması’nda 4,400 m2’lik Solar Termal Kurulumu

Amerikalı solar termal sistem üreticisi SunMaxx Solar, geçtiğimiz günlerde Birleşik Devletler Beaufort Deniz Kuvvetleri Hava Üssü  Spor Salonu ve Çok Katlı Fitness Merkezi’nde kurulumunu gerçekleştirdiği yeni solar termal sistem kurulumunu

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Teksan Hibrit Güç Sistemini Dubai’de Tanıttı

Dubai’de gerçekleşen fuarda Teksan’ın enerji çözümleri yoğun ilgi gördü. Fuarın bu seneki Gümüş Sponsoru olan Teksan, Ar-Ge’deki başarısını gözler önüne seren Türkiye’de ilk ve tek dünyada ise sayılı olan hibrit

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply