Tesla 2016 Ortası Batarya Satışı Hedef Rakamlarına Bir Haftada Ulaştı

Tesla 2016 Ortası Batarya Satışı Hedef Rakamlarına Bir Haftada Ulaştı

Geçtiğimiz hafta CEO’ları Elon Musk tarafından tanıtılan Tesla’nın PowerWall (ev tipi) ve PowerPack (ticari tip) bataryaları, tanıtımın yapıldığı tarih olan 30 Nisan’dan bugüne kadar o kadar yoğun sipariş aldı ki , 2016 ortası için hedeflediği satış rakamlarını 1 haftada yakalamış oldu.  ( İlgili haber için tıklayınız)

Tesla-Gigafactory-Nevada-537x40438.000 adet PowerWall ve 2.500 adet PowerPack siparişi alan firma, bu yoğun talepten elbette çok memnun, ancak bu durumda Tesla Motors‘un Gigafactory adını verdiği ve inşaa halindeki devasa batarya fabrikasının bu talebi karşılamakta zorlanacağı ve mutlaka ek üretim hatları eklenmesi gerektiği ifade ediliyor.

Eğer bu rakamlar gerçek satışa dönüşürse, Tesla’nın 2015’in ilk çeyreğinde yaptığı elektrikli araba cirosunu da şimdiden geçmiş olacak. Ancak bu bataryaları online sipariş etmek oldukça kolay, çünkü hiçbir ön ödeme ya da şart olmadan kolayca yapılabiliyor. Dolayısıyla sipariş = satış demek için henüz çok erken.

Kaynak: inhabitat.comdan çeviri haber

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Salihli Belediyesi’nden Jeotermal Enerji Desteği

Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı. Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı.

HABERLER

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik İhtiyacını Rüzgardan Karşılayacak

Boğaziçi Üniversitesi yenilenebilir enerjide bir ilke imza attı. Kilyos Sarıtepe Kampüsü, kendi işlettiği rüzgâr enerji santraliyle yenilenebilir rüzgar kaynağından enerjisini sağlayan dünyadaki ilk üniversite kampüsü olacak. Üniversiteler yenilenebilir enerjide önemli

HABERLER

“Sürdürülebilir Bir Geleceğin Oluşturulmasına Katkı Sağlıyoruz”

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu: “Enerji ve su kullanımında verimli, çevre dostu ürünlerimizle sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasına katkı sağlıyoruz.”  5 Haziran Dünya