Tesla 2015 Yılı Satış Rakamlarını Açıkladı

Tesla 2015 Yılı Satış Rakamlarını Açıkladı


Hazırladığı tamamen elektrikli otomobil modelleriyle sektörde büyük bir çıkış yakalayan Tesla, 2015 son çeyrek ve toplam satış rakamlarını açıkladı. Firma yıl bitmeden güzel rakamlar elde etti.

2015 yılı bir anlamda elektrikli otomobillerin yılı oldu diyebiliriz. Gelecek açısından önemli ipuçlarının alındığı elektrikli otomobil üretimlerinin süreceği ve farklılaqşacağı anlaşılıyor.

www.donanimhaber.com’un haberine göre, Elon Musk’ın sahibi olduğu tamamen elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2015 dördüncü çeyrek satış rakamlarını açıkladı.

Tesla, geride bıraktığımız 2015 yılının dördüncü çeyreğinde 17,192 adet Model S ve 208 adet Model X teslimatı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Eresin Otel İstanbul İlk “Yeşillenen Otel” oldu

“Yeşillenen Oteller” sertifikasını 2015’te ilk alan otel Eresin Otel İstanbul oldu. Sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen sektörler arasına turizm de katılıyor. Otellerde enerji ve su yönetimi, iç hava kalitesinin artırılması, atık azaltımı ve geri

HABERLER

Fukushima Kıyısında Dünyanın En Büyük Rüzgar Santrali

Japonya’da, Fukuşima nükleer felaketinin yaşandığı yere rüzgar çiftliği kurulacak. Japon Enerji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Fukushima kıyısına kurulacak 143 rüzgar türbininde 1 GW enerji üretilecek. 16 kilometrelik bir alana

ALTERNATİF TASARIMLAR

Gününüzü Aydınlatacak 6 Güneş Enerjili Sanat Projesi

Sanat galerini gezmeyi ve farklı eserleri keşfetmeyi seviyorsanız ilgi çekici güneş enerjili sanat projelerin yer aldığı Solar Artwork Project’de kısa bir gezi yapmaya ne dersiniz? 1.  Dancing Flowers – Alexandre

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply