Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

tescom-dan-ilk-yerli-solar-sulama-inverteri_2Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden başarıyla geçen SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk kez üretilen, MPPT ve yumuşak yol verici özelliğine sahip bu cihaz ile kurulacak solar sistemde güneş panellerinden elde edilen enerji mevcut pompaya aktarılarak, güneş enerjisi ile çalışan yenilikçi bir sistem elde etme imkanı sağlıyor.

 

Genel Özellikleri
• 5.5kW’a kadar bütün 3-FAZ AC pompalar ile %100 uyum
• Işınıma göre otomatik start/stop
• Dinamik MPPT özelliği ile maksimum verimlilik
• Seviye sensörleri ile akıllı kontrol
• GSM opsiyonu ile uzaktan müdahale
• Doğal soğutma, IP65 koruma seviyesi, bakım gerektirmez

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Piyasa Düzeni EPİAŞ’ın Kurulmasıyla Hayata Geçebilir”

Enerji Ticareti Derneği’nden Selman Gezer, Elektrik piyasası Kanunu’nda öngörülen piyasa düzeninin EPİAŞ’ın kuruluşunun tamamlanmasıyla hayata geçeceğine dair yaygın bir kanı bulunduğuna dikkat çekti. Enerji Ticareti Derneği ETD’nin Haziran ayı bülteninde

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Danfoss’tan Yüzde 50 Oranında Karbon Azaltımı Hedefi

Danfoss, Aralık ayında Paris’te yapılacak 21. İklim Zirvesi (COP21) öncesinde küresel ısınmanın durdurulmasına destek olmak amacıyla yeni ve iddialı hedeflerini açıkladı. Danfoss, 2030 yılına kadar kullandığı enerji ve havaya saldığı

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Karapınar YEKA İhalesinde Kazanan Türkiye ve Çin Olacak

Tamamlandığında 1000 MW kapasite ile dünyanın tek bir alandaki en büyük GES’leri arasında yer alacak olan ve Karapınar Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nde bulunan “Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı” (YEKA) ihalesi için başvurular dün tamamlandı,