Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

tescom-dan-ilk-yerli-solar-sulama-inverteri_2Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden başarıyla geçen SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk kez üretilen, MPPT ve yumuşak yol verici özelliğine sahip bu cihaz ile kurulacak solar sistemde güneş panellerinden elde edilen enerji mevcut pompaya aktarılarak, güneş enerjisi ile çalışan yenilikçi bir sistem elde etme imkanı sağlıyor.

 

Genel Özellikleri
• 5.5kW’a kadar bütün 3-FAZ AC pompalar ile %100 uyum
• Işınıma göre otomatik start/stop
• Dinamik MPPT özelliği ile maksimum verimlilik
• Seviye sensörleri ile akıllı kontrol
• GSM opsiyonu ile uzaktan müdahale
• Doğal soğutma, IP65 koruma seviyesi, bakım gerektirmez

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Borsası Belirsizlikleri Kaldıracak

Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Enerji ve Ekonomi Araştırmaları Merkezi’nin hazırladığı Enerji Borsası Raporu’nda yenilenebilir veya yerli kaynakların kullanımının çok sınırlı olduğu belirtiliyor. Üretilen elektrik enerjisinin temel enerji kaynaklarına göre dağılımında

HABERLER

Apple Tesla’yı Satın Alır mı?

Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, firmanın son zamanlardaki icraatları hakkında samimi itiraflarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde, Apple’ın, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı satın almaya niyetlendiğini duyurmuştuk. Konuyla ilgili resmi açıklama, Büyük

HABERLER

Petrolde Su ve Bitki ile %30 Tasarruf Sağlayan Teknoloji Türkiye’de

Petrol ve türevi yakıtlarda kullanılan, çevreci ve daha ekonomik biyoyakıt katkı maddeleri geliştiren Bionas, 31 ülkenin ardından Türkiye pazarına girdi. Türkiye’yi, bölgenin merkezi haline getirmeyi hedefleyen Bionas, Türkiye’de depolama tesisi