Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

tescom-dan-ilk-yerli-solar-sulama-inverteri_2Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden başarıyla geçen SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk kez üretilen, MPPT ve yumuşak yol verici özelliğine sahip bu cihaz ile kurulacak solar sistemde güneş panellerinden elde edilen enerji mevcut pompaya aktarılarak, güneş enerjisi ile çalışan yenilikçi bir sistem elde etme imkanı sağlıyor.

 

Genel Özellikleri
• 5.5kW’a kadar bütün 3-FAZ AC pompalar ile %100 uyum
• Işınıma göre otomatik start/stop
• Dinamik MPPT özelliği ile maksimum verimlilik
• Seviye sensörleri ile akıllı kontrol
• GSM opsiyonu ile uzaktan müdahale
• Doğal soğutma, IP65 koruma seviyesi, bakım gerektirmez

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çeşme Rüzgar Santrali Engelleri Aştı, Artık Üretime Hazır

7 yıldır bekleyen Çeşme rüzgar santrali yatırımlarında son noktaya gelindi. Genelkurmay’ın ardından MİT için de olumlu rapor için gün sayan yatırımcılar, iletim hattının iki ay içinde devreye girmesini planlıyor.Konuyla ilgili

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

GE Satın Alma Süreçlerini Tamamladı

General Electric (GE), Alstom’un enerji ve şebeke çözümleri işletmelerini satın alma sürecini tamamladığını bugün duyurdu. Satın alma işlemi, anlaşmaya dair düzenleyici makam onayları AB, ABD, Çin, Hindistan, Japonya ve Brezilya’yı

HABERLER

Jeotermal Kaynağıyla Harran’dan Avrupa’ya

Harran Ovası’nda jeotermal enerjinin kullanıldığı seralarda üretilen domates, başta Avrupa ülkeleri ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor. GAP’ın hayata geçirilmesiyle her alanda değişim ve gelişimin yaşandığı bölgede, son