Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

tescom-dan-ilk-yerli-solar-sulama-inverteri_2Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden başarıyla geçen SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk kez üretilen, MPPT ve yumuşak yol verici özelliğine sahip bu cihaz ile kurulacak solar sistemde güneş panellerinden elde edilen enerji mevcut pompaya aktarılarak, güneş enerjisi ile çalışan yenilikçi bir sistem elde etme imkanı sağlıyor.

 

Genel Özellikleri
• 5.5kW’a kadar bütün 3-FAZ AC pompalar ile %100 uyum
• Işınıma göre otomatik start/stop
• Dinamik MPPT özelliği ile maksimum verimlilik
• Seviye sensörleri ile akıllı kontrol
• GSM opsiyonu ile uzaktan müdahale
• Doğal soğutma, IP65 koruma seviyesi, bakım gerektirmez

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

AB’nin 2014’teki Enerji Öncelikleri Belli Oldu

2014 yılının ilk yarısında Yunanistan’ın Başkanlığı ile AB kurumları tarafından ele alınacak öncelikli enerji konuları aşağıdaki gibidir. In this special briefing, leading energy journalist Hughes Belin takes a pick at

HABERLER

Yol açın!.. Elektrikli Ticariler Geliyor

Ayda 3-4 bin TL arasında yakıt tasarrufu sağlayan elektrikli ticari araçların kullanımı hızla artacak gibi gözüküyor… Şehir içi taşımacılık yapan firmalar, filolarına elektrikli araçları da katmaya başladı. Ayda 3-4 bin

YATIRIMCI

Kayseride’ki Solar Parkta Prysmian Group Türkiye Kabloları Kullanıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulan 18 MegaWatt-Peak enerji üretim kapasitesiyle, sanayi bölgesinin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 10’unu karşılayacak olan, Türkiye’nin en büyük solar parkında kullanılan kablolar, Prysmian Group Türkiye tarafından