TEMASSIZ BİSİKLET DİNAMOSU İLE BİSİKLETİNİZİ ŞARJ EDİN

TEMASSIZ BİSİKLET DİNAMOSU İLE BİSİKLETİNİZİ ŞARJ EDİN

Dünyanın en inovatif bisiklet aydınlatma sistemi olarak anılan Magic Light, mikroproses sistemi ile entegre, temas gerektirmeden şarj olabilen bir sistem.

İlk versiyonu 2012 yılında bir Kickstarter kampanyası ile piyasaya sürülen Magic Light, herhangi bir bataryaya ihtiyaç duymadan bisikletlerin farlarını çalıştırmasını ve yolda daha görünür olmalarını sağlamaktaydı.

Magic Light, son versiyonu ile daha verimli ve daha güçlü hale geldi. Yeni Magic Light iC modelindeki çeşitli yeni özellikler sayesinde dünyanın en gelişmiş bisiklet aydınlatma sistemine dönüştü.

Mikroproses kontrol sistemi, akıllı enerji kontrol cihazları ve verimli aydınlatma sisteminden oluşan Magic Light, sistemindeki mikroprosesler sayesinde standart bir bisiklet dinamo sistemine göre daha verimli ve daha yüksek güçlü bir aydınlatma sistemine dönüştü.

Magic Light, aynı zamanda bisikletlerin trafikte diğer araçlar tarafından daha kolay farkedilmesini sağlayacak aydınlatma ve lens sistemleri ile donatıldı.

Dünyanın en gelişmiş bu temassız bisiklet aydınlatma ve donanım sistemine sadece 1 Dolar’la destek olabilir ve sadece Kickstarter’dan destek olacak olan ilk 6 kişi arasına girerseniz yine sadece bu 1 Dolar’la sisteme sahip olabilirsiniz.

1111

 

1112

1113

 

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Şehirlerimiz Daha Akıllı Olduğunda Sahip Olmamız Gerekenler

Daha akıllı şehirlerin, daha akıllı gezginlerinin, daha akıllı karavanları. Hepsi birarada ! Kent merkezine girerken fazlalıklardan sıyrılın, şehirdışına çıkarken evinizi sırtınızda taşıyın. Alman tasarımcı Christian Susana tarafından tasarlanan bu akıllı karavan Colim (Colors of

HABERLER

3 Tekerlikli Elektrikli Toyota i-ROAD Trafiğe de Çözüm

Toyota 3 tekerlekli aracına i-ROAD ismini verdi. Alınan bilgilere göre araç iki kişilik olacak ve sürücünün oturduğu kısım tamamen kapalı bir kokpit şeklinde olacak.  Bir scooter benzeri olacak olan i-ROAD,

ALTERNATİF TASARIMLAR

Şehir Parkları İçin Güneş Enerjili Çalışma Masaları

Solar Power Desk, gücünü güneşten alan bir çalışma masası. Bahçede, çatıda, terasta kullanabileceğimiz bu solar çalışma masaları; yeniden keşfedilen şehir parkları için de mükemmel bir şehir mobilyası olabilir. Gün boyunca