Teksan Hibrit Güç Sistemini Dubai’de Tanıttı

Teksan Hibrit Güç Sistemini Dubai’de Tanıttı

Dubai’de gerçekleşen fuarda Teksan’ın enerji çözümleri yoğun ilgi gördü. Fuarın bu seneki Gümüş Sponsoru olan Teksan, Ar-Ge’deki başarısını gözler önüne seren Türkiye’de ilk ve tek dünyada ise sayılı olan hibrit güç sistemini sergiledi.

Dünya enerji sektörünün nabzını tutan Middle East Electricity Fuarı bu yıl 41. kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. 1-3 Mart 2016 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen fuarda Teksan’ın enerji çözümleri yoğun ilgi gördü. Fuarın bu seneki Gümüş Sponsoru olan Teksan, Ar-Ge’deki başarısını gözler önüne seren Türkiye’de ilk ve tek dünyada ise sayılı olan hibrit güç sistemini sergiledi. Şirketin 2015 yılında geliştirdiği teknolojinin önümüzdeki yıllarda enerji sektöründe önemli bir yer tutması bekleniyor.

Enerji sektörün devlerinin boy gösterdiği dünyanın en büyük güç ve enerji fuarı Middle East Electricity, bu yıl da firmaların şovuna sahne oldu. Pek çok bölgeden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi buluşturan fuarın sponsorları arasında Türk enerji sektöründe yenilikçi ve öncü kimliği ile 22 yıldır hizmet veren Teksan da Gümüş Sponsor olarak yer aldı.

Teksan, 120’den fazla ülkeye ihraç ettiği ürün yelpazesindeki en son yenilikleri Middle East Electricity Fuarı’nda iki ayrı stantta sergiledi. TÜBİTAK işbirliği ile 2015 yılında hayata geçirdiği Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan hibrit güç sistemi ile dikkat çekti.

Enerji sektörünün önemli isimlerinin bir araya geldiği Middle East Electricity Fuarı’nın şirketlerin ürün ve teknolojilerini tanıtmak için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Teksan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler; “41 yıldır dünya enerji sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan Middle East Electricity Fuarı sektörümüz açısından büyük önem taşıyor. Bu tarz fuarlar sayesinde bir yandan sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip ederken diğer yandan yurt dışındaki rakiplerimizi inceleme fırsatı yakalıyoruz. İki ayrı stantla katıldığımız fuarda ürünlerimiz ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Özellikle TÜBİTAK işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan hibrit güç sistemimiz beklentimizin üzerinde talep gördü. Hibrit güç sistemimiz güneş ve rüzgar enerjisi ile entegre kullanımı sayesinde geleceğin sürdürülebilir enerji çözümlerine atıfta bulunan bir teknolojiye sahip. Şebeke enerjisinin olmadığı yerlerde kullanım avantajı sağlıyor. Bu yönüyle yurt dışında daha çok telekomünikasyon firmalarının kullandığı ürünün Türkiye’de de telekomünikasyon firmalarından yoğun ilgi göreceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Yüzde 100 Türk sermayesiyle kurdukları şirketlerini global bir marka yapmayı hedeflediklerinin altını çizen Burak Başeğmezler; “Teksan olarak 2015 yılını yüzde 38 büyüme ile kapattık. Konsolide ciromuz ise 299 milyon TL’ye yükseldi. Bu büyümede hem iç pazar hem de yeniden yapılanma sürecindeki ülkelerin ihtiyaçları önemli rol oynadı. İhracat, şirket faaliyetlerimiz ve uzun dönemli hedeflerimizde önemli bir yer tutuyor. Üretimimizin yüzde 40’a yakınını doğrudan ihraç ediyoruz. 2015 yılında 120’den fazla ülkeye 38 milyon Euro’yu geçen ihracat yaptık. Irak, Kazakistan, Cezayir, Mısır ve Azerbaycan en çok ihracat yaptığımız ülkeler oldu. Önümüzdeki döneme yönelik global büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yurt dışı ofis ve stok sahaları açmayı planlıyoruz. Bu büyümenin dinamosu olarak Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Amerika ve Güneydoğu Asya’yı görüyoruz. Middle East Electricity Fuarı bu açıdan da bizim için son derece faydalı oldu” diyerek sözlerine devam etti.

Global markalarla yarışacak ürünler ürettiklerini vurgulayan Başeğmezler; “Kalite, teknoloji ve verimlilik açışından global markalar ile kendi ürünlerimizi kıyasladığımızda bu parametrelerin hiçbirinde onlardan aşağı kalmıyoruz. Hatta konu sistemlerde kullanılan yan ekipmanlar ve işçilik kalitesine geldiğinde bizim sunduğumuz kalitenin çok daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bu da global pazarda rekabet gücümüzü artıran etkenler arasında” dedi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Türkiye’de Rüzgar Enerji Sektörüne Yönelik Çok İmkan ve İlgi Var”

Danimarka İklim, Enerji ve Yapı Bakanı Rasmus Helveg Petersen, Danimarka’yla Türkiye arasında çok önemli işbirliği olanakları olduğuna değinerek, “Türkiye, Danimarkalı firmaların yatırım yapabileceği bir ülke. Jeopolitik açıdan çok önemli ve

HABERLER

Klimaya İhtiyaç Duymadan Sera Etkisi ile Evinizi Soğutun

ABD’li bilimadamları sıcağı engelleyen tamamen yeni bir soğutucu panel yapısı geliştirdi. ABD’li bilimadamları en güneşli havalarda bile sıcağı engelleyen tamamen yeni bir soğutucu panel yapısı geliştirdi. Sürekli güneş ışığına maruz

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Yenilenebilir Enerjide Yatırımcıların Yeni Gözdesi Gelişen Piyasalar

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY’nin hazırladığı Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi’ne (RECAI) göre Latin Amerika, Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan piyasalar yükselişi sürdürürken, Avrupa piyasaları kaydadeğer bir düşüş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply