TEİAŞ’a Yerli Kaynaklara Öncelik Vermeyi Sağlayacak Mekanizmalar Kurma Görevi

TEİAŞ’a Yerli Kaynaklara Öncelik Vermeyi Sağlayacak Mekanizmalar Kurma Görevi

Türkiye’de yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının teşvik edilmesi ve desteklenmesi sektörün gelişimi için önem taşıyor. Bu konuda, Türkiye’de çeşitli düzenleme ve uygulamalar yürürlüğe koyuluyor.

Türkiye’nin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına ulaşımının sağlanması konusunda TEİAŞ’a yerli kaynaklara öncelik vermeyi sağlayacak mekanizmalar kurma görevi verilmesi bu çerçevede önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Türkiye’nin yerli enerji kaynaklarına öncelik verme çabası, yeni düzenlemelere de yansıyor. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne (TEİAŞ) yerli kaynaklara öncelik vermeyi sağlayacak mekanizmalar kurma görevi verildi.

Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı. Torba Kanun olarak nitelendirilen ve pek çok alanda düzenlemeler ve değişiklikler getiren Kanun’la 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’na da bir madde eklendi. Bu eklemeyle EPK’nın 20. maddesinin ikinci fıkrası yeniden düzenlendi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Teksas’ta Ücretsiz Enerji Kullanımı Uygulaması

Teksas Rüzgar çiftlikleri o kadar çok enerji üretiyor ki, bir kısmını “hediye ediyor”.  ABD’nin Teksas eyaleti elektrik dağıtım şirketi olan TXU Enerji’nin Dallas’taki binlerce müşterisi akşam 9 ila sabah 6

HABERLER

Elektrikli Arabanın Değerini %400 Arttıran Adam

Elon Musk, teknoloji çevrelerinde Steve Jobs’tan daha üstün bir vizyoner olarak kabul ediliyor. Steve Jobs teknoloji piyasasına pek çok yeni ürün kazandırmakla birlikte Apple’ı iflasından eşiğinden kurtarıp dünyanın en değerli

HABERLER 0 Comments

EBRD’den Vakıfbank’a Enerji Verimliliği Programları İçin Kredi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, enerji verimliliği programları için Vakıfbank’a 50 milyon avro kredi sağlayacak. Türkiye’de enerji politikasında en önemli unsurlarından birisini enerji verimliliği oluşturuyor. Bu konuda yapılan yasal düzenlemeler,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply