TEHAD Tarafından ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ Düzenlendi

TEHAD Tarafından ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ Düzenlendi

Türkiye’de ilk kez TEHAD tarafından düzenlenen ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ başarılı bir şekilde tamamlandı.

Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitimi, Türkiye’de nispeten yeni konu olarak değerlendirilebilir. Bu konuda özellikle akademik düzeyde çalışmalar gerçekleşse de özel sektör düzeyinde yeterli çalışmaların düzenlendiği söylenemez.

Elektrikli ve Hibrit Araç Teknolojilerinin Türkiye’de daha ileri noktalara gelebilmesi, Türkiye’de elektrikli ve hibrit araçlarda seri üretime geçilebilmesi için bu konudaki eğitim çalışmaları büyük önem taşıyor.

Bu doğrultuda, Türkiye’de ilk kez TEHAD tarafından düzenlenen ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ başarılı bir şekilde tamamlandı.

2 Mayıs 2016 Pazartesi günü, Point Otel’de tam gün olarak gerçekleştirilen eğitime Bosch Türkiye, Çelik Motor, Ford Otosan ve Gersan A.Ş.’den katılım gerçekleşti.
Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojilerini tüm boyutlarıyla inceleyen ve doyurucu bir içerik ile katılımcılara fayda sağlayan eğitim programının sonunda, katılımcılara eğitim sertifikası verildi.

Eğitimin hedef kitlesi olarak, girişimciler, KOBİ’ler, firma sahipleri, otomotiv sektör temsilcileri ile otomotiv yan sanayi temsilcileri belirlendi. Eğitim programı, otomotiv sektöründe yer alan TEHAD uzmanları tarafından verildi.

Eğitim programının konuları arasında yer alan Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri,
Batarya (Akü) Teknolojileri, Enerji Depolama ve Yeni Teknolojiler başlıklarını TEHAD kurucusu ve Electric&Hybrid Cars Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Berkan Bayram tarafından sunuldu.

Ardından, Ford Otosan Proje Mühendisi ve yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı Meriç Atilla Elektrikli Araç Dönüşüm Sistemleri hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Gersan A.Ş. Ürün ve Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı ise, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve Akıllı Şebeke Yönetimi konularda eğitim programını sundu.

İstanbul Sanayi Odası AB Uzmanı ve Mühendis Eda Çığ Türktaş da Elektrikli Araç Teknolojilerine yönelik Fırsatlar başlığı altında bilgiler verdi.

Eğitim Programının son konusu olan Tüketici Eğilim Yönetimi ise Elektrikli araçlar proje geliştirme uzmanı ve mentor Ahmet Kerim Nalbant tarafından sunuldu.

Geniş kapsamlı bir eğitim programı içerisinde ve konusunda uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilen Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı belirlenecek yeni tarihinde devam edecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Enerjiyi Yönetemezseniz, O Sizi Yönetir”

Dr. Robin Kent: “Enerji yönetimine başlarken; kar, çevresel etkiler farklı motivasyonlarımız olabilir. Siz üreticisiniz ve bu motivasyonun kar olması, daha fazla kazanmak istemeniz çok doğal. Ama bunların hepsi birbiriyle ilintili.

HABERLER

95MW’lık Türkiye’nin En Büyük Jeotermal Tesisi Açılıyor

Kurulu gücü 95 megavata ulaşan Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı jeotermal santrallerinden biri olan Kızıldere Jeotermal Santrali yarın devreye alınacak. Santralin devreye alınması dolayısıyla düzenlenecek törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

HABERLER 0 Comments

Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’daki koalisyon hükümetinin ortakları arasında yenilenebilir enerji konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor. Enerji kaynaklarına sahip olan ve üreten her ülkenin gelişmiş olduğundan söz edilemez elbette ama enerjinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde önemli

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply