TCV’den, Yakıt Tasarruflu ve Çevreci Otobüsler

TCV’den, Yakıt Tasarruflu ve Çevreci Otobüsler

Karat CNG otobüsleri, güvenli, çevreci ve ekonomik olma özellikleri ile toplu taşıma sektörüne hizmet verecek.

TCV

TCV’nin Bozankaya Ankara tesislerinde yüzde 100 Türk mühendisler tarafından tasarlanan Karat CNG otobüsleri, güvenli, çevreci ve ekonomik olma özellikleri ile dikkat çekiyor. CNG teknolojisine uyumlu olarak üretilen TCV Karat GNG otobüsleri, düşük yakıt tüketim ve yüksek yolcu kapasitesi ile öne çıkıyor.

TCV Karat CNG otobüsleri, düşük işletim maliyetlerinin yanı sıra sürücü ve yolcular için hem güvenli hem de konforlu ulaşım sağlıyor. 12 metre uzunluğundaki TCV Karat CNG’nin 27 oturan, 72 ayakta toplam 99 yolcu ile yüksek taşıma kapasitesi bulunuyor. TCV Karat CNG, alçak tabanı ile gerek araç içi dolaşım, gerekse iniş-biniş kolaylığı açısından bedensel engelli yolcuların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için tasarlanıyor. Karat Dizel de TCV’nin sunduğu özellikleri, dizel motorun gücüyle birleştiriyor.

“Hem verimlilik hem tasarruf sağlıyor”

Bozankaya Genel Müdürü Aytunç Günay, Karat CNG ve dizel otobüsleri ile yerel yönetimlerin ve özel otobüs işletmelerinin hem verimlilik, hem de tasarruf beklentilerini karşıladıklarını belirterek, “Otobüslerimiz gerek sürücü gerekse yolcularımız için konforlu bir seyahat sunuyor ve işletme maliyetlerinin çok ciddi oranda düşürülmesini sağlıyor. Tüm çalışmalarımız, Türk yerli otobüs üreticisi olarak bir dünya markası haline gelebilmek için atılan birer adım. Bu anlamda aldığımız yolu çok başarılı görüyoruz. Yeni yatırımlarımız ile çok daha büyük adımlar atacağız. Ankara’da kurmayı planladığımız yeni bir üretim tesisi ile kapasitemizi de arttıracağız” şeklinde konuştu.

24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Busworld Turkey’de, TCV otobüsleri sergilenecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri

Hilton İstanbul Bomonti’ye Yeşil Yıldız

Hilton İstanbul Bomonti’nin çevreye duyarlılığı ‘Yeşil Yıldız’ ile tescillendi. Türkiye’de sürdürülebilirlik olgusunu ön plana çıkartan oteller dikkat çekiyor. Çevre dostu tasarımıyla sürdürebilirliği ön planda tutan İstanbul’un en büyük oteli Hilton

HABERLER

Enerjide En Verimli Arıtma Tesisi Niğde’de

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca enerji verimliliğinin iyileştirilmesine yönelik çalışma kapsamında, Niğde Atıksu Arıtma Tesisi’nde tüketilen enerjide yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Hollanda Ekonomik

HABERLER 0 Comments

Faraday Future’dan 1 Milyar Dolarlık Dev Fabrika

Faraday Future, Las Vegas’ta satın aldığı 3,6 kilometrekarelik araziye 1 milyar dolarlık dev bir fabrika kuruyor. Elektrikli araç sektöründe yeni yatırımlar gerçekleştiriliyor. Bu alanda önemli gelişmeler yaşanacağı öngörülebilir. Faraday Future