Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power, 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü satın alarak yenilenebilir kapasitesini 2.3 GW’a çıkardı.

Hindistan dünyanın yenilenebilir enerji üslerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hükümet yenilenebilir enerjinin payının artırılması yönünde önemli kararlar alırken, ülkede yenilenebilir enerji yatırımları da artış gösteriyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Hindistan hükümeti 2022 yılının Mart ayına kadar ülkedeki kurulu ve faaliyette olan güneş enerjisi üretim kapasitesinin en az 100 GV seviyesinde olmasını planlıyor. (Haber için tıklayın)

Hindistan yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların artışı yönünde önemli adımlar atarken, dünyada yenilenebilir enerjinin gelişmesinde de önemli adımlar atıyor. Hindistan’da kamu ve özel sektör kuruluşları da bu çerçevede sektörün gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Bu doğrultuda, Hindistan’ın en büyük entegre güç araçlarından biri olan Tata Power, Welspun Yenilenebilir Enerji Pvt (Welspun Renewable Energy Pv) ile 1.1 GW’lık güneş ve rüzgar portföyü satın almak için anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte şirketin yenilenebilir enerji kapasitesi .3 GW’a çıktı.

Tata Power CEO’su Anil Sardana, yapılan anlaşma sonucu 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü aldıklarını duyurdu. Tata Power bu yatırım ile daha iyi getiri ve daha az risk sağlamayı amaçlıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Elektrikli Otomobil Satışlarında Büyük Artış

Avrupa Birliğinde (AB), 2015 yılında elektrikli otomobil satışları bir önceki yıla göre iki katın üzerinde arttı. Elektrikli otomobillerde son yıllarda önemli artışlar yaşandı. AB bu açıdan ön planda yer alıyor.

Biyo Enerji 0 Comments

Şarap İmalatında Biyogaz Gücü Kulllanılıyor

VSPT Grup, üzüm hasatı sırasında oluşan atıklarla çalışan Yeni Viña San Pedro biyogaz tesisini Maule Bölgesi’nde açtı. Şilili şarap imalatçısı VSPT Grup, üzüm hasatı sırasında oluşan atıklarla çalışan Yeni Viña

HABERLER

Rüzgar ve Güneşde Kesintisiz Enerji İçin Doğru Telekominikasyon

Alman devi Deutsche Telekom gözünü Türkiye’ye dikti. Bilişim projelerine odaklanan şirketin iştiraki T-Systems, enerji ve sağlık sektörlerine yatırım planlıyor. Alman Deutsche Telekom’un bilişim hizmetleri şirketi T-Systems Türkiye’de büyümeye karar verdi.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply