Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power, 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü satın alarak yenilenebilir kapasitesini 2.3 GW’a çıkardı.

Hindistan dünyanın yenilenebilir enerji üslerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hükümet yenilenebilir enerjinin payının artırılması yönünde önemli kararlar alırken, ülkede yenilenebilir enerji yatırımları da artış gösteriyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Hindistan hükümeti 2022 yılının Mart ayına kadar ülkedeki kurulu ve faaliyette olan güneş enerjisi üretim kapasitesinin en az 100 GV seviyesinde olmasını planlıyor. (Haber için tıklayın)

Hindistan yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların artışı yönünde önemli adımlar atarken, dünyada yenilenebilir enerjinin gelişmesinde de önemli adımlar atıyor. Hindistan’da kamu ve özel sektör kuruluşları da bu çerçevede sektörün gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Bu doğrultuda, Hindistan’ın en büyük entegre güç araçlarından biri olan Tata Power, Welspun Yenilenebilir Enerji Pvt (Welspun Renewable Energy Pv) ile 1.1 GW’lık güneş ve rüzgar portföyü satın almak için anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte şirketin yenilenebilir enerji kapasitesi .3 GW’a çıktı.

Tata Power CEO’su Anil Sardana, yapılan anlaşma sonucu 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü aldıklarını duyurdu. Tata Power bu yatırım ile daha iyi getiri ve daha az risk sağlamayı amaçlıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Doğuştan Elektrikli BMW i3’ün Türkiye’ye Gelmesine Az Kaldı

BMW Group, elektrikli araç markası ‘i’ serisi ile atağa kalkmaya hazırlanıyor. Markanın premium elektrikli modeli i3, bu yılın sonunda Avrupa’da satışa sunulacak. BMW i3, ülkemize 2014 yılı sonunda gelecek. 4

HABERLER 0 Comments

Konya’da Metan Gazından Elektrik Üretiliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Metan Gazından Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi”nde 2015 yılında 43 milyon 232 bin 243 kilowatt elektrik üretildi. Çöplerden elektrik üretimi konusunda faaliyet gösteren belediyelerin sayısında artış görülüyor. Buna

Genel

Yingli Solar, Tüketici Tercihinde Başta

Yingli Solar, son iki yıldır sürdürdüğü dünyanın 1 numaralı güneş paneli olma başarısını, tüketicilerin en çok tercih ettiği marka olarak pekiştirdi. Merkezi Amerika’da bulunan uluslararası araştırma şirketi IHS tarafından yapılan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply