Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power, 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü satın alarak yenilenebilir kapasitesini 2.3 GW’a çıkardı.

Hindistan dünyanın yenilenebilir enerji üslerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hükümet yenilenebilir enerjinin payının artırılması yönünde önemli kararlar alırken, ülkede yenilenebilir enerji yatırımları da artış gösteriyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Hindistan hükümeti 2022 yılının Mart ayına kadar ülkedeki kurulu ve faaliyette olan güneş enerjisi üretim kapasitesinin en az 100 GV seviyesinde olmasını planlıyor. (Haber için tıklayın)

Hindistan yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların artışı yönünde önemli adımlar atarken, dünyada yenilenebilir enerjinin gelişmesinde de önemli adımlar atıyor. Hindistan’da kamu ve özel sektör kuruluşları da bu çerçevede sektörün gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Bu doğrultuda, Hindistan’ın en büyük entegre güç araçlarından biri olan Tata Power, Welspun Yenilenebilir Enerji Pvt (Welspun Renewable Energy Pv) ile 1.1 GW’lık güneş ve rüzgar portföyü satın almak için anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte şirketin yenilenebilir enerji kapasitesi .3 GW’a çıktı.

Tata Power CEO’su Anil Sardana, yapılan anlaşma sonucu 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü aldıklarını duyurdu. Tata Power bu yatırım ile daha iyi getiri ve daha az risk sağlamayı amaçlıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Dicle’de Enerji Verimliliği Tartışıldı

Dicle EDAŞ, Enerji Verimliği Haftası nedeniyle “Enerji verimliliği, israfı ve çevresel etkileri” konulu bir panel düzenledi. Kaçak elektrik kullanımının en yoğun olarak gerçekleştiği bölgeler olarak nitelendirilen Güneydoğu ve Anadolu bölgesinde,

Elektrik Üretimi

Oltu’da Güneş Enerjili Proje

Erzurum Olta’da “Yenilenebilir Güneş Enerjisi ile Örtü Altı Sebzecilik” Projesi gerçekleştiriliyor. Yenilenebilir enerjinin tarımın değişik alanlarında kullanılmasına devam ediliyor. Erzurum Oltu’da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nce hazırlanan “Yenilenebilir Güneş

HABERLER

Enisolar, MegaWhat’la Türkiye’deki Rüzgar Santrallerini Mobil Ortama Yansıtıyor

Enisolar Enerji Çözümleri, kurulu ve kurulum aşamasındaki birçok rüzgar türbininin harita üzerinde gösterildiği, detaylı bilgisinin aktarıldığı MegaWhat isimli mobil uygulamayı Türkiye rüzgar enerji sektörünün hizmetine sundu.  Enisolar Enerji Çözümleri, rüzgar ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply