Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power, 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü satın alarak yenilenebilir kapasitesini 2.3 GW’a çıkardı.

Hindistan dünyanın yenilenebilir enerji üslerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hükümet yenilenebilir enerjinin payının artırılması yönünde önemli kararlar alırken, ülkede yenilenebilir enerji yatırımları da artış gösteriyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Hindistan hükümeti 2022 yılının Mart ayına kadar ülkedeki kurulu ve faaliyette olan güneş enerjisi üretim kapasitesinin en az 100 GV seviyesinde olmasını planlıyor. (Haber için tıklayın)

Hindistan yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların artışı yönünde önemli adımlar atarken, dünyada yenilenebilir enerjinin gelişmesinde de önemli adımlar atıyor. Hindistan’da kamu ve özel sektör kuruluşları da bu çerçevede sektörün gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Bu doğrultuda, Hindistan’ın en büyük entegre güç araçlarından biri olan Tata Power, Welspun Yenilenebilir Enerji Pvt (Welspun Renewable Energy Pv) ile 1.1 GW’lık güneş ve rüzgar portföyü satın almak için anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte şirketin yenilenebilir enerji kapasitesi .3 GW’a çıktı.

Tata Power CEO’su Anil Sardana, yapılan anlaşma sonucu 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü aldıklarını duyurdu. Tata Power bu yatırım ile daha iyi getiri ve daha az risk sağlamayı amaçlıyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Güneş Enerjisi Geleceğin Teknolojisi Olacak”

Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı: “Bir yatırım için yüzde 75’lik dış kaynak getirmek bir firmanın güvenilirliğini gösteriyor. Biz de bu yatırımımızla güvenilirliğimizi kanıtladık. Güneş enerjisinin kısa ve orta

HABERLER

ABD’de de Rüzgar Sektörü Yüksek Büyüme Oranlarına Ulaştı

Amerika Rüzgar Enerjisi Birliği verilerine göre, ABD’de rüzgar enerjisi geçtiğimiz yıl yüzde 28 oranında büyüme gerçekleştirdi. Amerika Rüzgar Enerjisi Birliği (AWEA) tarafından yayınlanan Rüzgar Enerjisi Pazarı 2012 başlıklı rapora göre

HABERLER

GÜNDER İntersolar Fuarı’nda “Türkiye Oturumu” Düzenliyor

GÜNDER, Intersolar Fuarı’nın ilk açılış gününde düzenleyeceği Türkiye  oturumuyla, üyeleri ile yurt dışı firma ve kuruluşlar arasındaki tanışmayı ve işbirliğini sağlamayı amaçlıyor. Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu–Türkiye Bölümü (GÜNDER), 4-6 Haziran

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply