Alternatif Enerji Tarla Günleri’nde !

Alternatif Enerji Tarla Günleri’nde !

TARLADA GÜNEŞ VE RÜZGAR ELEKTRİĞİ & AKILLI TARIM UYGULAMALARI SEMİNERİ

22-25 Mayıs tarihleri arasında Torbalı / İzmir’de gerçekleştirilecek olan Tarla Günleri etkinliği kapsamında  “Tarlada Güneş ve Rüzgar Elektriği & Akıllı Tarım Uygulamaları” semineri ile Alternatif Enerji, tarımsal alandaki temiz enerji meraklıları ile bir araya geliyor.

alternatif enerji_tarla gunleri-001Türkiye’nin ilk açık alan uygulamalı fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2014 fuarı, Garanti Bankası Ana Sponsorluğunda İzmir Torbalıdaki Özgörkey-Feast grubunun fabrikasının arazinde 250.000 m² lik alanda gerçekleştirilecektir.

Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Projesi’nin (ÖÇP) ortaklaşa kurduğu DLG Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen ve T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin destekleyici kuruluş olarak yer aldığı ve DB Tarımsal Enerji, Gulf Akaryakıt ve Feast’in sponsorluğunda fuarımız 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde ziyaretçileriyle buluşacak.

Tohum, gübre, ilaç, fidan, sulama firmalarının ekim yaparak tanıtım yaptıkları fuarda 70 deneme alanı, traktör ve mekanizasyon firmalarının demo yaptıkları 37 makine demonstrasyon alanının yanı sıra tarıma hizmet veren 40 firmanın bulunduğu kampus çim alanları yer alacak. İzmir Torbalı’da 250.000 metrekarelik açık alanda düzenlenecek fuara yurtiçi ve yurtdışından 40.000’i aşkın ziyaretçi katılması bekleniyor.

“Tarla Günleri’nde Güneş ve Rüzgar Enerjili Sulama & Akıllı Tarım Uygulamaları Semineri gerçekleştirilecek”

Alternatif Enerji Platformu, Güvenli Enerji ve Netafim Sulama Sistemleri işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “Tarlada Güneş ve Rüzgar Elektriği & Akıllı Tarım Uygulamaları” Semineri, Ege Bölgesi’nde alternatif elektrik arayışında olan temiz enerji meraklısı tarla sahiplerine hitap edecek. 3 ana başlık altında düzenlenecek olan seminer, 22 Mayıs 2014 tarihinde 14.00- 18.00 saatleri arasında Tarla Günleri Fuarı etkinlik alanında gerçekleştirilecek.

 

Seminer akışı şu şekilde olacaktır;

14.00- 14.20 – Alternatif Enerji Platformu Sunumu

Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu- Dijital Projeler Sorumlusu

14.20- 15.20 – Tarımsal sulamada güneş ve rüzgar enerjisi kullanımı

Erkan Çetinkaya, Güvenli Enerji- Satış Müdürü

15.30- 16.30- Kırsal alanda güneş enerjisi yatırımları ekonomisi 

Erkan Çetinkaya, Güvenli Enerji- Satış Müdürü

16.45- 17.45- Sürdürülebilir tarım için akıllı damla ve mikro sulama sistemleri

Kıvanç Şarlar, Netafim Tarımsal Destek Sorumlusu

Program ve fuar hakkında tüm detaylar için:  http://www.tarlagunleri.com/tr/

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Tekno Ray Solar ve Astronergy İşbirliği ile Savcıllı GES Kuruluyor

Tekno Ray Solar, yüksek kaliteli PV modül üreticilerinden olan Astronergy’nin Aydın’da bulunan ve 10.703 kWp kurulu güçteki Savcıllı Güneş Enerjisi Santralinin kurulumuna Mayıs ayı itibariyle başladı. Tekno Ray Solar, Enerray

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Enerjinin Genç Liderleri” Programı Başlıyor

The Bosphorus Energy Club Enerjinin Genç Liderleri’ni seçiyor. Enerji sektörü günümüzün ve geleceğin en önemli sektörlerinden birisi. Bu nedenle, gençlerin enerji sektöründe aktif rol almaları gerekiyor. Bu açıdan oluşturulacak programlar

Genel

Biyogazın diğer temiz enerji kaynaklarından farkı nelerdir?

  Biyogazder Başkanı Altan Denizsel: Biyogaz tesisleri sadece elektrik üretecek tesisler olarak görülmemelidir. Bu tesisler çevreye zarar veren birçok atığın yok edildiği veya başka bir yararlı ürüne dönüştürüldüğü tesis olarak