Tarkan HES’les İçin Şarkı Yaptı!!!

Tarkan HES’les İçin Şarkı Yaptı!!!

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun HES’ler için bir şarkı yapmasını istediği Tarkan, ilk önce “komik” bularak reddettiği teklife sıcak bakmaya başladığını açıkladı. “Geçen gün TRT’nin eski yayınlarından birini hatırladım. Yaz aylarında turistlere iyi davranılması için bazı programlar hazırlanırdı. Bunların birinde de “Su akar iz bırakır, turist döviz bırakır” diye bir slogan vardı. Aniden ilham geldi. Ben de o söz ve “Su gelir güldür güldür” türküsünü re-mix yaparak yöredeki canlıların ağzından

Su gelir güldür güldür
Gel de HES beni öldür
Bir damlacık kanım akmaz
Öldürürsen sen öldür

Su akar iz bırakır
HES enerji bırakır
Bu can ona kurban ola
Benim HES’im rant yaratır

diye bir şarkı yazdım ve kendine yolladım. Ancak sanırım Bakan Bey’in pek hoşuna gitmemiş olacak ki sonrasında ses seda çıkmadı.” diye konuştu.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

komik 0 Comments

Kızarkadaşı Sokrat için Terketti!

Başbakan Erdoğan’ın 200 bin lira destek vereceğini açıklayıp üzerini imzaladığı güneş enerjisiyle çalışan Socrat’ın mucitleri, bu günlere gelişin öyküsünü anlattı.Ekibe göre başarının sırrı ‘takım çalışması’. Ama takıma girmek kolay değil. Önce

komik

Don Cycle-xote

“Bağımsız çizer-yazar ” Aydan Çelik’e saygıyla… Daha fazlası için: aydancelik.com Çizer-Yazar’ın son kitabı “Bi Tur Versene”  bisiklet yazıları ve çizileriseverler için Optimist Kitap tarafından yayınlandı. Kitapçılarda almanızı ve kullanmanızı bekliyor.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply