Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

vadi-kabSuşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, 3 yıl önce 8 ilçe ve 5 belde ile oluşturulan Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği’ne (Vadi-Kab) 100 bin liralık ilk hibe parasının geldiğini bildirdi.

Aynı zamanda Vadi-Kab Başkanı Sel, belediyede düzenlediği basın toplantısında, ilk hibe projesi 100 bin liranın hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Yaklaşık 20 milyon avoya kurulacak tesislerde bin kişiye iş istihdamı sağlanacağını aktaran Sel, “Bu projenin çalışmaları için 100 bin liralık ödenek geldi. Vatandaşlar sadece çöpün alınacağını düşünüyor, lastikler, yağlar, buzdolapları, çevreyi kirleten tüm nesneler bu bölgede toplanacak ve geri dönüşümü sağlanacak. Allah’a şükür göreve geldiğimizden bir yıl sonra bunun çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Projenin doğanın korunması için önemli olduğunu vurgulayan Sel, “Proje bittiğinde işsizliğe de büyük çözüm sağlayacaktır. Proje hayata geçtiğinde yaklaşık bin kişiye ekmek kapısı olacak” dedi.

Kaynak: AA

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Küçük Bir Ada, Dünya Çapında Dev Bir Proje

Hawai’ye bağlı küçük bir ada olan Kauai ‘deki Kauai Adası Dağıtım Şebekesi Kooperatifi (KIUC) enerji depolamada çok önemli bir projeye imza atıyor: SolarCity tarafından 2014 yılında kurulmuş olan bir Güneş Santralinden beslenecek

HABERLER

İzmir’de 10 Bin Konutun Enerjisi Atıksudan Sağlanacak

Yaşar Üniversitesi, kanalizasyon ve atık sulardan enerji elde edilmesini sağlayacak yeni projesi ile TÜBİTAK’tan 380 bin TL destek almaya hak kazandı. İzmir’in günlük 720 bin metreküp atık su potansiyeli proje

ENERJİ YÖNETİMİ

1MW GES’ler İçin ÇED Muafiyeti

Güneş Enerjisi Santrallerinde bir parsele ait 1MW sınıra kadar olan başvurularda ve aynı parsel içerisinde birden fazla farklı gerçek ve tüzel kişi için yapılacak başvurularda dağıtım şirketleri tarafından ÇED gerekli