Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

vadi-kabSuşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, 3 yıl önce 8 ilçe ve 5 belde ile oluşturulan Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği’ne (Vadi-Kab) 100 bin liralık ilk hibe parasının geldiğini bildirdi.

Aynı zamanda Vadi-Kab Başkanı Sel, belediyede düzenlediği basın toplantısında, ilk hibe projesi 100 bin liranın hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Yaklaşık 20 milyon avoya kurulacak tesislerde bin kişiye iş istihdamı sağlanacağını aktaran Sel, “Bu projenin çalışmaları için 100 bin liralık ödenek geldi. Vatandaşlar sadece çöpün alınacağını düşünüyor, lastikler, yağlar, buzdolapları, çevreyi kirleten tüm nesneler bu bölgede toplanacak ve geri dönüşümü sağlanacak. Allah’a şükür göreve geldiğimizden bir yıl sonra bunun çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Projenin doğanın korunması için önemli olduğunu vurgulayan Sel, “Proje bittiğinde işsizliğe de büyük çözüm sağlayacaktır. Proje hayata geçtiğinde yaklaşık bin kişiye ekmek kapısı olacak” dedi.

Kaynak: AA

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

“Güneş Enerjisi Sektörüne 2 Milyar Euro Yatırım Yapılacak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Solarex İstanbul 2013 Fuarı’nın açılışında konuştu: “Güneş enerjisi sektörüne 2 milyar euro civarında yatırım öngörüyoruz. Enerjide daha az ithalat yaparak, daha fazla yerli

ALTERNATİF TASARIMLAR

Pervanesiz Rüzgar Tribünü ile Yeni Bir Devir

Pervanesi olmayan bir rüzgar türbini gördünüz mü? Yolunuz Hollanda’ya düşerse 27 Mart’tan itibaren Delft Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Binası’nın hemen önünde bir adet görebilirsiniz. Yoksa yukarıdaki fotoğrafa bir göz atın

HABERLER

Rüzgar Enerjisi Baltık Ülkelerinde Yaygınlaşıyor

İskandinav ülkelerinde rüzgar enerjisinin artması ile doğalgaz ve kömür yakıtlı türbinler arka planda kalıyor. Bu yenilenebilir enerji fazlalığının etkileri, Baltık bölgesinde termik santrallerin kar marjlarının aşınması olarak görülecek.  Finlandiya devlet