Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

vadi-kabSuşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, 3 yıl önce 8 ilçe ve 5 belde ile oluşturulan Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği’ne (Vadi-Kab) 100 bin liralık ilk hibe parasının geldiğini bildirdi.

Aynı zamanda Vadi-Kab Başkanı Sel, belediyede düzenlediği basın toplantısında, ilk hibe projesi 100 bin liranın hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Yaklaşık 20 milyon avoya kurulacak tesislerde bin kişiye iş istihdamı sağlanacağını aktaran Sel, “Bu projenin çalışmaları için 100 bin liralık ödenek geldi. Vatandaşlar sadece çöpün alınacağını düşünüyor, lastikler, yağlar, buzdolapları, çevreyi kirleten tüm nesneler bu bölgede toplanacak ve geri dönüşümü sağlanacak. Allah’a şükür göreve geldiğimizden bir yıl sonra bunun çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Projenin doğanın korunması için önemli olduğunu vurgulayan Sel, “Proje bittiğinde işsizliğe de büyük çözüm sağlayacaktır. Proje hayata geçtiğinde yaklaşık bin kişiye ekmek kapısı olacak” dedi.

Kaynak: AA

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

“Enerji Problemi Çözülmeden Sanayi Gelişemez”

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim GörevlisiDoç. Dr. Hakan Hoşgörmez: “Enerji problemi çözülmeden sanayi gelişemez” diyerek, Çin sanayisinin güçlenmesinin ardında yatan en önemli nedeninin enerji problemini çözmesi olduğunu ifade etti.

HABERLER 0 Comments

Elon Musk “Dünyayı Kurtarmaya” Daha Yakın

Bundan yaklaşık 6 ay kadar önce Leonardo DiCaprio’nun hazırlayıp sunduğu ve iklim değişikliğini konu alan  “Selden Önce” belgeselindeki röportajı sırasında hayli dikkat çekici bir açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk

HABERLER

Bosch, Güneş Enerjisi Sektöründen Çekileceğini Açıkladı

Bosch, ağır zarar eden güneş enerjisi operasyonunu kapatma kararı aldı. Bu kararda Alman Hükümeti’nin güneş enerjisine verdiği teşviği geri çekmesi ve Çin’in rekabet edilemeyecek seviyedeki ucuz fiyatların etkisi olduğu söyleniyor.