Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

vadi-kabSuşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, 3 yıl önce 8 ilçe ve 5 belde ile oluşturulan Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği’ne (Vadi-Kab) 100 bin liralık ilk hibe parasının geldiğini bildirdi.

Aynı zamanda Vadi-Kab Başkanı Sel, belediyede düzenlediği basın toplantısında, ilk hibe projesi 100 bin liranın hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Yaklaşık 20 milyon avoya kurulacak tesislerde bin kişiye iş istihdamı sağlanacağını aktaran Sel, “Bu projenin çalışmaları için 100 bin liralık ödenek geldi. Vatandaşlar sadece çöpün alınacağını düşünüyor, lastikler, yağlar, buzdolapları, çevreyi kirleten tüm nesneler bu bölgede toplanacak ve geri dönüşümü sağlanacak. Allah’a şükür göreve geldiğimizden bir yıl sonra bunun çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Projenin doğanın korunması için önemli olduğunu vurgulayan Sel, “Proje bittiğinde işsizliğe de büyük çözüm sağlayacaktır. Proje hayata geçtiğinde yaklaşık bin kişiye ekmek kapısı olacak” dedi.

Kaynak: AA

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Bu Laboratuarların Hedefi Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak

AÜ bünyesinde yer alan “Elektrik ve Enerji Bölümü Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Ön Lisans Programı”nda öğrenciler, kurulan “enerji laboratuvarları”nda yenilebilir enerji, elektrik enerjisinin üretilmesi ve depolanması, enerji tasarrufunun

HABERLER

Isı İhtiyacı Kimlik Belgesi Neler İçerir?

Yetkili ısı yalıtımı projecisi ve uygulamayı yapan makina mühendisleri tarafından doldurulan Isı ihtiyacı kimlik belgesi nedir, yanıtı ve ısı ihtiyacı kimlik belgesi örneği için Emlak Kulisi’nin hazırladığı haberi inceleyebilirsiniz. Isı

HABERLER 0 Comments

Petrol Şirketleri Karbon Salımını Azaltmak İçin Fon Kuruyor

Aralarında bundan 4 sene öncesine kadar güneş paneli üretimi yapan hatta Shell Solar ve BP Solar adında şirketler de kurmuş olan ve aralarında Hollandalı Shell ve İngiliz BP’nin de olduğu