Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı’na Başvurular Devam Ediyor

Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı’na Başvurular Devam Ediyor

Türkiye’de ilk kez İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından tezli ve tezsiz olarak hayata geçirilen Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı’na başvurular 5 Eylül’de sonlanıyor. Sürdürülebilir enerjiler alanına ilgi duyan, kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen tüm yüksek lisans adayları için 28 Ağustos 2013 tarihinde bir tanıtım toplantısı düzenlenecektir.

izmirekouniİlgili çağrı metnini aşağıda bulabilirsiniz:

Son Başvuru Tarihi: 5 Eylül 2013

Tanıtım Toplantısı

Tarih: 28 Ağustos 2013

Saat: 18:30

Yer: İzmir Ekonomi Üniversitesi Kampüsü, Balçova

 

Sayın İlgili,

Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı disiplinlerarası bir program olup, profesyonel yönlü ve katılımcılara temel enerji konularını kapsamlı bir anlayışla vermek ve analitik-yönetimsel becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu program, ülkemizde hızla gelişmekte olan enerji sektöründe ortak işlevsel çıkarları paylaşan bankacı, imalatçı, avukat, danışman, memur, mühendis ve sivil toplum kuruluşu liderleri gibi çeşitli sektörlerden profesyoneller ve enerji sektörüne ilgi duyan yeni mezunlar için planlanmıştır. Programın amacı, enerji sektörünün gelecekteki vizyonunu teknik, ekonomik, siyasi, jeopolitik ve çevresel yönleriyle açık bir şekilde katılımcılara aktarmaktır.

Bu doğrultuda program katılımcılarının; Enerji Güvenliği, Enerji Politikaları, Doğal Kaynaklar Yönetimi, İkim Değişikliği ve Çevre Çalışmaları, Enerji Hukuku ile Enerji Proje Yönetimi başta olmak üzere, disiplinlerarası birçok konuda alanlarında uzman akademisyenler ve enerji sektörünün önde gelen profesyonelleri tarafından temel meslek derslerinin yanı sıra uzmanlık/alan derslerini de almaları sağlanmaktadır.

Bu programdan mezun olan kişiler; enerji sektöründeki siyasi, ekonomik, çevresel ve uluslararası paydaları eleştirel olarak analiz edebilecek, karar verme süreçlerinde bu paydaları ve kısıtları birlikte düşünerek uygulayabilecek, enerji ve çevre politikaları gelişimine katkı sağlayabilecek, sektördeki uluslararası, toplumsal ve özel etkenlerin stratejilerini, rollerini, pozisyonlarını ve çıkarlarını tanımlayabilecek, proje finansmanı ve ticaretin ana hatlarını kavrayabilecek ve yöneticilik kapasitelerini genişletebileceklerdir.

Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı (Tezli/Tezsiz)’na başvurular https://register.izmirekonomi.edu.tr/master/step1 internet adresi üzerinden online olarak gerçekleşecek olup; öğretim programı, ders içerikleri, akademik kadro, ücretler ve burslar hakkında daha detaylı bilgiye ise programın web sitesinden (http://ss.ieu.edu.tr/surdurulebilir_enerji/tr) ulaşılabilmektedir.

Program ile ilgili her türlü sorunuza yanıt alabilmek için, Araştırma Görevlisi Evrim ÖZYORULMAZ’a evrim.ozyorulmaz@ieu.edu.tr adresi üzerinden e-posta yoluyla ya da +90 232 488 9877 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İlginiz, desteğiniz ve vaktiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Yrd.Doç.Dr. Mehmet Efe BİRESSELİOĞLU

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Sürdürülebilir Enerji Anabilim Dalı Başkanı

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Depolama Sistemlerinde Yeni Gelişme

Avustralyalı bilim adamları, batarya kadar uzun ömürlü, küçültülmüş boyutlarda süper kapasitör (kondansatör) üretmenin önünü açacak önemli bir mühendislik başarısına imza attı. Profesör Dan Li başkanlığındaki Monash Üniversitesi’nden bilim adamlarının geliştirdiği

HABERLER

Bir Güneş Enerji Santrali de Şanlıurfa’ya

Güneş ışınlarının en çok vurduğu bölgelerden biri Şanlıurfa’ya güneş enerjisi santrali kurulması planlanıyor. Dünyadaki kullanılabilir kaynakların yüzyıllardır kullanılmasından dolayı yavaş tükendi ve insanlık yeni enerjiler bulmaya çalışıyor. Ancak bu o

Elektrik Üretimi

İspanya’da Güneş Vergisi Dönemi

İspanyol hükümeti, kendi enerjisini güneşten elde eden tüketicilere vergi getirdi. Dünyada güneş enerjisi uygulamalarına karşı hükümetler çeşitli düzenlemeler geliştiriyor. İspanyol hükümeti, kendi enerjisini güneşten elde eden tüketicilere vergi getirdi. İki