Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumunun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi. 

Super-Bowl-2015-LEDAmerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumu yeşil tasarım öğelerini artırmak amacıyla restore edildi. Stadyumun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi.  Yeni çevreci ışıklandırma sistemi, elektrik üretimi ve gücün kullanımına ilişkin kayda değer bir farklılık getiriyor.

Geleneksel metal halojenür sistem tüm ışıkların yanması için 1.24 milyon watt’a gereksinim duyarken, yeşil ışıklandırma sistemi 310 bin wat’lık enerji ile çalışıyor. Enerji kullanımı azalırken aynı zamanda aydınlatma kapasitesi geleneksel lambalara oranla 2 katına çıktı.

Verimli LED yarı iletken çipleri geliştirmek için Ephesus ile birlikte Cree Şirketi’nin mühendisleri koordinasyon halinde çalıştılar. Mühendisler bu yeni sistemin optik, kontrolör, sürücü, soğutma metodolojisini en modern teknolojiler ışığında geliştirdiler.

Kaynak: www.greendiary.com’un haberinden çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Google’dan Kablosuz Şarj Sistemine Sahip Sürücüsüz Araçlar

Google, sürücüsüz araçlarının kablosuz şekilde şarj edilebilmesi için de uğraşıyor. Sürücüsüz araçlar ulaşımda yeni bir dönemin başlangıcını oluşturabilir. Teknoloji devi kuruluşlar bu alana önemli yatırım yapıyorlar. www.webtekno.com’un haberine göre, yapay

Ulaşım

Elektrikli araç “İstanbul” Shell Eco-marathon’a Katılacak

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Ae2 Project ekibi tarafından üretilen, Türkiye’nin en verimli elektrikli aracı ‘İstanbul’ Shell Eco-marathon’da yarışacak.  Türkiye’de üniversitelerde elektrikli araçlar konusunda öyle bir gelişme yaşanıyor ki, ulaşım sektöründe

HABERLER

Jeotermal Enerji ile Kurutulan Ürünler Sınırı Aşıyor

Türkiyenin enerji zengini ilçesi Simav’da belediyenin desteğiyle merkezi Ankara’da bulunan özel bir firma tarafından Eynal Kaplıcalarında 1 milyon lira harcanarak Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi kuruldu. 400 metrekare kapalı alan