Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumunun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi. 

Super-Bowl-2015-LEDAmerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumu yeşil tasarım öğelerini artırmak amacıyla restore edildi. Stadyumun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi.  Yeni çevreci ışıklandırma sistemi, elektrik üretimi ve gücün kullanımına ilişkin kayda değer bir farklılık getiriyor.

Geleneksel metal halojenür sistem tüm ışıkların yanması için 1.24 milyon watt’a gereksinim duyarken, yeşil ışıklandırma sistemi 310 bin wat’lık enerji ile çalışıyor. Enerji kullanımı azalırken aynı zamanda aydınlatma kapasitesi geleneksel lambalara oranla 2 katına çıktı.

Verimli LED yarı iletken çipleri geliştirmek için Ephesus ile birlikte Cree Şirketi’nin mühendisleri koordinasyon halinde çalıştılar. Mühendisler bu yeni sistemin optik, kontrolör, sürücü, soğutma metodolojisini en modern teknolojiler ışığında geliştirdiler.

Kaynak: www.greendiary.com’un haberinden çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Gaziantep’e Biyogaz Tesisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Oğuzeli ilçesinde biyogaz tesisi kurulması için de harekete geçti. Türkiye’de biyogaz santrallerinin sayısının az olduğu biliniyor. Buna karşın, sayısı az da olsa biyogaz alanına yatırım yapılıyor. www.sabah.com.tr’nin

HABERLER

Enerjisini Güneşten Alan Sinyalizasyon Sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek güneş enerjisi ile çalışan trafik sinyalizasyon sistemi kurdu. Kızılırmak Caddesi ile Emrah Caddesi’nin kesiştiği kavşakta test amaçlı olarak kullanılan sistem, kavşaklarda altyapı çalışması

HABERLER

Yıldız:”Yenilenebilir Enerji ile Alakalı Çok Farklı Çalışmalar Yapıyoruz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin kömürlerden, termik santrallerden ve atık ısılardan elde edilen bir enerji kaynağı olduğunu belirterek, “Bu gerek konutların gerekse seraların ısıtılmasında kullanılıyor. Hedefimiz; yıllık