Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumunun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi. 

Super-Bowl-2015-LEDAmerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumu yeşil tasarım öğelerini artırmak amacıyla restore edildi. Stadyumun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi.  Yeni çevreci ışıklandırma sistemi, elektrik üretimi ve gücün kullanımına ilişkin kayda değer bir farklılık getiriyor.

Geleneksel metal halojenür sistem tüm ışıkların yanması için 1.24 milyon watt’a gereksinim duyarken, yeşil ışıklandırma sistemi 310 bin wat’lık enerji ile çalışıyor. Enerji kullanımı azalırken aynı zamanda aydınlatma kapasitesi geleneksel lambalara oranla 2 katına çıktı.

Verimli LED yarı iletken çipleri geliştirmek için Ephesus ile birlikte Cree Şirketi’nin mühendisleri koordinasyon halinde çalıştılar. Mühendisler bu yeni sistemin optik, kontrolör, sürücü, soğutma metodolojisini en modern teknolojiler ışığında geliştirdiler.

Kaynak: www.greendiary.com’un haberinden çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Talep Tarafı Katılımı Pilot Projesi Hayata Geçiyor

Enerjisa ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu şekilde tüketiciye sunulması için yeni bir pilot projeye daha imza attı. Türkiye’de elektrik dağıtımında

HABERLER

Enerji Yatırımcılarının Yeni Gözdesi Bosna Hersek

Savaş ve son ekonomik kriz sebebiyle zor günler geçiren Bosna-Hersek’te özellikle yenilenebilir enerji sektörü başta olmak üzere yatırımcılar için çok cazip imkânlar bulunduğu bildirildi Fırat Üniversitesi Öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Baylar ve Yrd.

HABERLER

“Menzili Artırılmış Elektrikli Araçlarda Önümüzde 4-5 Altın Yılımız Var”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri  Işık: “Dünyada yeni gelişen bir alan var, o da menzili artırılmış elektrikli araçlar. Burada önümüzde 4-5 altın yılımız var. ‘Bunu iyi değerlendirelim’ dedik ve