Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumunun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi. 

Super-Bowl-2015-LEDAmerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumu yeşil tasarım öğelerini artırmak amacıyla restore edildi. Stadyumun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi.  Yeni çevreci ışıklandırma sistemi, elektrik üretimi ve gücün kullanımına ilişkin kayda değer bir farklılık getiriyor.

Geleneksel metal halojenür sistem tüm ışıkların yanması için 1.24 milyon watt’a gereksinim duyarken, yeşil ışıklandırma sistemi 310 bin wat’lık enerji ile çalışıyor. Enerji kullanımı azalırken aynı zamanda aydınlatma kapasitesi geleneksel lambalara oranla 2 katına çıktı.

Verimli LED yarı iletken çipleri geliştirmek için Ephesus ile birlikte Cree Şirketi’nin mühendisleri koordinasyon halinde çalıştılar. Mühendisler bu yeni sistemin optik, kontrolör, sürücü, soğutma metodolojisini en modern teknolojiler ışığında geliştirdiler.

Kaynak: www.greendiary.com’un haberinden çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Enerjili Sulama Hibeleri Verilmeye Başlandı!

Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, başvurular 14 Mayıs itibarı ile başladı ve 60 gün sürecek.  Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, 14.05.2014

HABERLER

“Yalıtımlı Binalarda, Soğutmada Yüzde 50’ye Varan Tasarruf Mümkün”

Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, “Isı yalıtımının yazın yapılarda doğal klima etkisi oluşturduğunu belirterek, “Bu sayede soğutma giderleri için harcanan enerjiden de yüzde 50 oranında tasarrufun yanında serin ve

HABERLER

Tasarruflu Camla Ülke Ekonomisine 5 Milyar Katkı

Yalıtımla yılda 5 milyar TL enerji tasarrufu sağlanabileceğinden yola çıkan Trakya Cam, bilgilendirme ve eğitim çalışmalarının ardından ekonomik ürünü ‘low-e kaplamalı cam’ın satışını yüzde 20 artırdı. Trakya Cam, yaptığı eğitim