SunJack’tan Kişisel Güneş Enerjili Şarj İstasyonları

SunJack’tan Kişisel Güneş Enerjili Şarj İstasyonları

 SunJack projesi tüketicilere kişisel güneş enerjili şarj istasyonları sağlamayı planlıyor.

sunjackfrt

Mobil cihazlarından vazgeçemeyen insanlar için artık taşınabilir enerji kaynakları olmazsa olmazlar arasına girmeye başladı. Firmaların ve girişimlerin buna yönelik pek çok çözümü mevcut.

Kickstarter üzerinde destek aramaya başlayan SunJack, güneş enerjisi yoluyla tüketicilere taşınabilir bir şarj istasyonu sunmayı planlıyor. Proje içerisinde dahili bir batarya ve güneş enerjisi panelleri yer alıyor. Güneş enerjisi panelleri ile batarya kısa sürede şarj ediliyor ve sonrasında batarya ile de cihazlarınız şarj ediliyor.

Hızlı şarj etme teknolojisi

Genelde küçük boyutlu güneş enerjisi istasyonları ihtiyaç olan miktarda enerjiyi daha uzun sürelerde topluyor ve standart şarj istasyonları bu konuda öne çıkıyor. Ancak SunJack projesi daha hızlı bir şarj etme teknolojisi geliştirmiş ve prizden şarj edercesine hızlı olduğu iddiasında.

SunJack içerisinde versiyona göre bir veya iki adet 8000mAh gücünde Li-Ion batarya ve USB çıkışı yer alıyor. Ayrıca entegre bir fener ile de kamp zamanlarında kullanıcılara yardımcı olma amacı güdülmüş.

SunJack iki versiyon olarak üretilecek. 14Watt’lık versiyon güneş altında 5 saatte şarj oluyor ve 4 iPhone cihazını şarj edebiliyor. 20Watt’lık versiyon ise yine 5 saat güneş altında şarj oluyor ve 8 adet iPhone’a kadar enerji sağlayabiliyor.

SunJack projesi tamamlanmak üzere ve 45$ üzeri bağış yapanlar 14Watt’lık sete sahip olabiliyor. Proje Haziran ayında nihai satışa başlayacak.

Kaynak: donanımhaber.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Biyo Enerji 0 Comments

Ankara’da Çöpten Elektrik Üretiliyor

Mamak çöplüğü ve Sincan Çadırtepe Katı Atık Depolama Alanında üretilen toplam 44.4 megawat/saat elektrik, başkent’in toplam elektrik tüketiminin yüzde 2.4’ünü sağlıyor. Türkiye’de yerel yönetimler için büyük bir sorun oluşturan katı

HABERLER

7 Milyar Dolarlık Projede Kafa Karıştıran Benzerlik !

Son bir haftadır pek çok gazete ve portalda yer alan Kilis’teki 7 milyar dolarlık “güneş tarlası” projesini çoğunuz duymuşsunuzdur. Projenin dünya ölçeğinde olması, hatta ihracat hedefi konulması bizi oldukça etkiledi

HABERLER

Jeotermal Ülke Geleceğini Aydınlatacak

Türkiye’nin en önemli jeotermal sahalarına sahip Aydın’da kurulan dev tesisler ülkenin milli gelirine katkı sağlıyor. Enerjide dışa bağımlı olan Türkiye’nin geleceğe ümitle bakmasına neden olan tesisleri ise Aydın’da her geçen