SunEdison’dan Hindistan’daki Güneş Enerjisi Varlıklarını Satma Hazırlığı

SunEdison’dan Hindistan’daki Güneş Enerjisi Varlıklarını Satma Hazırlığı

Amerikan SunEdison, nakit ihtiyacını karşılamak için Hindistan’daki güneş enerjisi varlıklarını satabilir.

Güneş enerjisi alanında dünyaca ünlü şirketler de darboğaza girebiliyor. Bu konuda çözüm için alım veya satım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, dünyanın en büyük yenilenebilir enerji şirketi olan ABD merkezli SunEdison, Hindistan’da bulunan güneş enerjisi varlıklarını satmayı ya da ortaklığı değerlendiriyor.

Ciddi bir iflas tehlikesiyle karşı karşıya olduğu iddia edilen SunEdison’un, Hindistan’da işletmede 450 MW, inşaa halinde 800 MW gücünde güneş enerjisi santralleri bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Serin Havalar Sayesinde 1 Milyar kW Rüzgar Enerjisi Üretildi

Hava şartlarının önceki yıllardan daha serin olması rüzgar yatırımcısının yüzünü güldürdü. Elektrik üretimi Temmuz ayında 1 milyar kilovat ile tarihi rekor kırdı. Rüzgar santralleri yaz mevsimine rağmen üretim rekoru kırdı.

HABERLER 0 Comments

Volkswagen Elektrikli Araç Üretimine Yöneliyor

Volkswagen CEO’su Matthias Mueller, 2020’ye kadar en az 20 yeni model elektrikli araç üreteceklerini ifade etti. Vikipedi’de yer alan bilgilere göre, Volkswagen AG, Almanya’da, 1937 yılında tek model halk tipi

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Kosta Rika Fosil Enerji Kullanmıyor

Yenilenebilir enerjiye oldukça büyük önem veren Kosta Rika tam 76 gün boyunca hiç fosil enerji kullanmadı. Latin Amerika ülkesi aynı zamanda 2016 yılındaki toplam gün sayısını da 150’ye çıkardı. Dünyada

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply