SunEdison’dan Hindistan’a Güneş Enerji Santrali

SunEdison’dan Hindistan’a Güneş Enerji Santrali

SunEdison, Hindistan`ın Karnataka Eyalet Hükümeti için su kanalının üzerinde 1 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kurdu.

Dünyada güneş enerjisi santrali kurulumları hız kaybetmeden sürüyor.

ABD’li solar şirketi SunEdison şirketi 23 haziran günü Krishna Bhagya Jala Nigam ltd (KBJNL) için su kanalının üzerinde yer alan 1 MW`lik GES-Kanalsistemi`nin kurulumu bitirdiğini duyurdu. Bir devlet kurumu olan KBJNL, Krishna Kanalı ve Karnataka barajını işletiyor.

SunEdison Şirketin Asia-Pasifik sorumlusu Pashupathy Gopalan “Biz Krishna Kanalı üzerinde Karnataka Eyaleti için ilk güneş santralını kurup işletmeye aldığımız için son derece gururluyuz. Ayrıca diğer eyaletlerin de bu yenilikçi yaklaşımı takip ettiklerini görmek harika” dedi. SunEdison 2012 yıllında Gujaret Eyaleti`ndeki Narmada Kanalı üzerinde buna benzer bir projeyi hayata geçirmişti.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türk Olimpiyat Takımı da Karbon Nötr

Londra Olimpiyatları’nın hedeflerinden birisi de iklim değişikliğine sebep olan karbondioksit gazlarını asgari düzeye indirmek. “Karbon nötr” (sıfır karbon ayak izi) hedefiyle yola çıkılan olimpiyatlarda şimdiden 200,000 konuk ulaşımlarından kaynaklanan karbondioksit

HABERLER

Volkswagen’ın Yeni Bataryası Elektrikli Arabalara Çağ Atlatacak

Geçtiğimiz 2 ay içinde Volkswagen bataryalarla ilgili 2 önemli  açıklama yaptı. İlkinde şirket Temmuz ayı içinde QuantumSpace ile birlikte gerçekleştirdiği yenilikçi bir batarya teknolojisinin pazara çıkmaya hazır olup olmadığının belli olacağını açıkladı.

Elektrik Üretimi

Antalya’nın Güneş Enerjili Stadı Açılıyor

Güneş enerjisi panelleriyle kendi enerjisini üreten ve yapımı tamamlanan Antalya Arena, Antalyaspor-Beşiktaş maçı ile kapılarını sporseverlere açacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen Muratpaşa ilçesi Meltem Mahallesi’ndeki 96