Su Geçirmez Polyesterden Elektrikli Araç Üretildi

Su Geçirmez Polyesterden Elektrikli Araç Üretildi

Elektrikli otomobil Rimono’nun 2017 yılının ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Japon otomobil girişimcileri, Rimono’yu gelecekte büyük şehirlerde artmaya devam edecek olan yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirmişler.

Elektrikli araç sektörü şu an için konvansiyonel araç pazarına göre, oldukça küçük bir boyuta sahip. Buna karşın, haberlerimizde sıkça yer verdiğimiz gibi uluslararası otomotiv kuruluşları gelecek eğilimleri değerlendirerek, şimdiden bu alana yatırım yapmaya başladı.

Son olarak, Mercedes-Benz’in otomotiv dünyasındaki değişen trendlere uyarak, 2020 yılının sonuna kadar yaratacağı yeni ürün gamıyla birlikte elektrikli dört aracı piyasaya sürmesi beklendiği haberini sizlere duyurmuştuk.(Haber için tıklayın)

Bununla birlikte, özellikle konvansiyonel araç üretiminde dünya çapında bir saygınlığa sahip olan Japon otomotivciler de geleceğe yönelik olarak şimdiden hazırlık yapmaya başladılar.
Daha öce sitemizde yer verdiğimiz gibi Japon otomotivciler şimdi hidrojen yakıtlı ve elektrikli taşıtlara odaklanıyorlar. Toyota üst düzey yetkililerinden Kiyotaka Ise, “salt motorla çalışan otomobiller ayakta kalamayacak” diyor. Toyota yalnızca benzinle çalışan otomobillerin satışını 2050 yılına kadar sıfıra indirmeyi öngören bir hedef belirlemiş durumda. (Haber için tıklayın)

Japon otomotiv endüstrisinde bu gelişmeler yaşanırken, deneysel yaklaşımla yepyeni elektrikli otomobiller de piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Bu otomobillerden birisi de elektrikli otomobil Rimono.

Elektrikli otomobil Rimono’nun 2017 yılının ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Japon otomobil girişimcileri, Rimono’yu gelecekte büyük şehirlerde artmaya devam edecek olan yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirmişler.

2.2 metre uzunluğundaki elektrikli araç, üretici firma ile aynı ismi taşıyor ve bu isim (Rimono) Japonca’da “araç” veya “sürülecek şey” anlamına geliyor. Aracın gövdesi, çadır veya tente yapımında kullanılan su geçirmeyen polyesterden oluşuyor.

Rimono projesinin arkasındaki beyin Kota Nezu’yu, bu sene sergilenen ahşap konsept Toyota Setsuna’dan tanıyoruz. Elektrikli araç 6.8 bg güce sahip ve 4 kW’lik lityum iyon batarya taşıyor. Maksimum hız 45 km/s ile limitlendirilirken, tek şarj ile menzil ise 50 km’yi bulabiliyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Erzincan’da Jeotermal Enerji Sahası İhaleleri Başlıyor

Erzincan İl Özel İdaresi, bir jeotermal alanı arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı. Erzincan İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığı’nın, ruhsatlı jeotermal alan ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, bir

Elektrik Satışı

Çalık’tan Türkmenistan’da Elektrik İletimi

Çalık Enerji, Türkmenistan`da Derweze GT-1 gaz türbini senkronizasyonunu tamamladı. Türkiye’nin elektrik dağıtım şirketleri yurt dışında da önemli projeler de yer alıyor. Çalık Enerji`nin Türkmenistan`ın Ahal bölgesinde yürüttüğü 504,4 MW Derweze

HABERLER

“Güneş Enerjisi İhalelerinde Gerçekleşen Fiyatlar Astronomik Değil”

Asunim Türkiye Genel Müdürü Umut Gürbüz: “Türkiye koşullarında, güneş enerjisi gibi gelecek vadeden ve birçok oyuncunun aktif olarak rol almak istediği bir sektörde; fiyatların pazar penetrasyonu amacı açısından bakıldığında astronomik olmadığını

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply