St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Elektrikli araçlar çağımızın ve geleceğin ulaşım araçları olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Satış rakamları henüz istenilen seviyede olmasa da gerek batarya teknolojisindeki gelişmeler gerekse de çevre dostu araçlar olarak nitelendirilmesi, elektrikli araçlara yönelimi artırıyor.

Bu çerçevede, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Uluslararası Enerji Ajansı tarafından belirlenen 2C hedefinin tutturulmasında ilerleme kaydeden tek sektör, 1 milyonluk satış rakamına ulaşan elektrikli araçlar oldu. (Haber için tıklayın)

Elektrikli araçların yaygınlaştırılması amacıyla, bazı ülkeler ve yerel yönetimlerin çeşitli teşvik uygulamaları gerçekleştirdiğine tanık oluyoruz. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi eğer anayasaya sunulan mevzuat yürürlülüğe girerse, Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Uygulanmaya başlayan yeni normlarla, elektrikli araç sahipleri otomobilin ruhsatını göstererek otoparklardan ücretsiz yararlanacak.

St. Petersburg ulaşım altyapı gelişimi komitesi tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da toplam 647 elektrikli araç bulunuyor. Bunlardan 37’si St. Petersburg’da bulunuyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Dağıtım

“Elektrik Piyasasının Gelişmesi Tüketici Lehine Olacak”

CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, elektrik piyasasının gelişmesinin tüketici lehine sonuçlar doğuracağını ifade etti. CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, elektrik piyasasının gelişmesinin tüketici lehine sonuçlar doğuracağını

Elektrik Üretimi 0 Comments

Kırşehir’de Jeotermal Kaynağı Değerlendirilmek Amacıyla Hastane Kurulacak

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir’in jeotermal kaynağının değerlendirilmesi amacıyla 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yapılacağını söyledi. Türkiye’de jeotermal kaynaklarının araştırılması ve değerlendirilmesi amacıyla

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Paradigma Değişikliğine İhtiyaç Var”

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gültekin Çetiner: “Mevcut paradigmalar kaos üretiyor. Bu şekilde bir paradigma değişikliğine ihtiyaç var. İnsanlar kendi enerjilerini üretecek şekilde yetiştirilmeli.”

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply