St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Elektrikli araçlar çağımızın ve geleceğin ulaşım araçları olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Satış rakamları henüz istenilen seviyede olmasa da gerek batarya teknolojisindeki gelişmeler gerekse de çevre dostu araçlar olarak nitelendirilmesi, elektrikli araçlara yönelimi artırıyor.

Bu çerçevede, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Uluslararası Enerji Ajansı tarafından belirlenen 2C hedefinin tutturulmasında ilerleme kaydeden tek sektör, 1 milyonluk satış rakamına ulaşan elektrikli araçlar oldu. (Haber için tıklayın)

Elektrikli araçların yaygınlaştırılması amacıyla, bazı ülkeler ve yerel yönetimlerin çeşitli teşvik uygulamaları gerçekleştirdiğine tanık oluyoruz. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi eğer anayasaya sunulan mevzuat yürürlülüğe girerse, Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Uygulanmaya başlayan yeni normlarla, elektrikli araç sahipleri otomobilin ruhsatını göstererek otoparklardan ücretsiz yararlanacak.

St. Petersburg ulaşım altyapı gelişimi komitesi tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da toplam 647 elektrikli araç bulunuyor. Bunlardan 37’si St. Petersburg’da bulunuyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Denizli’de Jeotermal Kaynaklar Etkin Şekilde Kullanılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karahayıt ve Gölemezli’de bulunan Jeotermal kaynakların verimliliği ve kullanılabilirliği araştırmasını yaptı. Türkiye jeotermal kaynakları açısından zengin bir ülke. Jeotermal kaynakların verimliliği ve kullanılabilirliği yönünden araştırılması da önem

HABERLER

Rusya’nın İlk Yeşil Bina Sertifikalı Ofis Binası

Alan Mimarlık ve Proje Yönetimi, Rusya Federasyonu’nu ilk LEED Gold Sertifikalı Ofis Binası’yla buluşturdu.   Alan Mimarlık ve Proje Yönetimi, Rusya Federasyonu’nun ticari binalarını “LEED Sertifikası” ile tanıştıran ilk firma oldu.

HABERLER

İlk Yerli Elektrikli Otomobile Bakanlık Satın Almalarla Destek Verecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu,yerli elektrikli araç üretilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından açılan çağrının ilk aşamasının tamamlandığını söyledi. Emiroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, başta Başbakan Recep

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply