St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Elektrikli araçlar çağımızın ve geleceğin ulaşım araçları olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Satış rakamları henüz istenilen seviyede olmasa da gerek batarya teknolojisindeki gelişmeler gerekse de çevre dostu araçlar olarak nitelendirilmesi, elektrikli araçlara yönelimi artırıyor.

Bu çerçevede, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Uluslararası Enerji Ajansı tarafından belirlenen 2C hedefinin tutturulmasında ilerleme kaydeden tek sektör, 1 milyonluk satış rakamına ulaşan elektrikli araçlar oldu. (Haber için tıklayın)

Elektrikli araçların yaygınlaştırılması amacıyla, bazı ülkeler ve yerel yönetimlerin çeşitli teşvik uygulamaları gerçekleştirdiğine tanık oluyoruz. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi eğer anayasaya sunulan mevzuat yürürlülüğe girerse, Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Uygulanmaya başlayan yeni normlarla, elektrikli araç sahipleri otomobilin ruhsatını göstererek otoparklardan ücretsiz yararlanacak.

St. Petersburg ulaşım altyapı gelişimi komitesi tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da toplam 647 elektrikli araç bulunuyor. Bunlardan 37’si St. Petersburg’da bulunuyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kaplumbağalar İçin Paneller Azaltılacak

ABD’deki dev güneş enerjisi santralına hükümetten şartlı onay çıktı. Proje sahibi şirket, vahşi yaşamı korumak için ek önlemler almakla yükümlü olacak. ABD’nin Kaliforniya ve Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan ve 10

HABERLER

Dünyanın Elektriğinin %3’ü Rüzgardan Geliyor

Dünya çapında 100 ülkede üretilen rüzgâr enerjisi, küresel elektrik ihtiyacının yüzde 3’ünü karşılıyor. Rüzgâr enerjisi iklim dostu olduğu gibi enerji krizlerinden etkilenmiyor ve ithal edilmesi gerekmiyor. Üstelik diğer Enerji türleriyle karşılaştırıldığında

HABERLER 0 Comments

Statoil’den Dünyanın En Sıcak Jeotermal Sondajı

Statoil, İzlanda’da dünyanın en sıcak jeotermal kaynak arama çalışmalarına başladı. www.academia.edu’nun verilerine göre, İzlanda’da jeotermal enerji konut ısıtmasında çok eskiden beri kullanılıyor. Ülkenin birincil enerji ihtiyacının yüzde 70’i (yüzde 52

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply