St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

St. Petersburg’da Elektrikli Araçlara Ücretsiz Otopark Uygulaması

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Elektrikli araçlar çağımızın ve geleceğin ulaşım araçları olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Satış rakamları henüz istenilen seviyede olmasa da gerek batarya teknolojisindeki gelişmeler gerekse de çevre dostu araçlar olarak nitelendirilmesi, elektrikli araçlara yönelimi artırıyor.

Bu çerçevede, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Uluslararası Enerji Ajansı tarafından belirlenen 2C hedefinin tutturulmasında ilerleme kaydeden tek sektör, 1 milyonluk satış rakamına ulaşan elektrikli araçlar oldu. (Haber için tıklayın)

Elektrikli araçların yaygınlaştırılması amacıyla, bazı ülkeler ve yerel yönetimlerin çeşitli teşvik uygulamaları gerçekleştirdiğine tanık oluyoruz. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi eğer anayasaya sunulan mevzuat yürürlülüğe girerse, Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, St. Petersburg’da elektrikli araç sahiplerine otoparklardan ücretsiz yararlanma hakkı verildi.

Uygulanmaya başlayan yeni normlarla, elektrikli araç sahipleri otomobilin ruhsatını göstererek otoparklardan ücretsiz yararlanacak.

St. Petersburg ulaşım altyapı gelişimi komitesi tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da toplam 647 elektrikli araç bulunuyor. Bunlardan 37’si St. Petersburg’da bulunuyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Arıcı ve Göçerlere Güneş Enerjisi Dağıtıldı

Adana’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gezici arıcılara ve göçerlere, elektrik üreten taşınabilir güneş enerji sistemi dağıttı. Güneş enerjisiyle cep telefonları şarj edilebilecek, çadırlar gece boyu aydınlatılacak ve birkaç saat

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

İsveç Yüzde 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yolunda

İsveç 2050’ye kadar fosil yakıtları tüketmeyen ilk ülke olmayı amaçlıyor. İsveç, fosilsiz yakıt tüketen ilk ülke olma yolunda hızla yol alıyor. Hükümet, 2050’ye kadar fosil yakıtlardan tamamen vazgeçme yolunda, 2016

HABERLER

LG’den Akıllı Ampul Smart Bulb

Son dönemde akıllı telefonları ve televizyonları ile gündemde olan LG, Philips’in akıllı ampulü Hue’ya karşı Smart Bulb’u geliştirdi.   Güney Koreli LG, beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri sektörünün de

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply