Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyor.

polat enerjiTürkiye’de yenilenebilir enerji alanında önemli bir ivme yaşanıyor. Rüzgar enerjisi de bu paralelde önemli bir atak içerisinde.

enerjienstitusu.com’un haberine göre,Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlayarak, 240 megawatt kurulu güce ulaştıracak.

Böylece, ocak ayı sonunda 150 megavat güce sahip Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar enerji santrali Geycek’in de açılışını yapan şirket, bu santralin rekorunu da kırarak Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar santralini Soma RES yapacak.

Bu yatırımlarla toplamda 630 megawatta ulaşacaklarını belirten Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2018 yılına kadar bunu ikiye katlayacaklarını, 1 milyar dolar yatırım öngördüklerini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Akıllı Şebekeler 0 Comments

Türkiye’nin İlk Enerji Depolama ve Elektrikli Araçlar Konferansı

Türkiye’nin İlk Elektrikli Araç Enerji Depolama ve Teknolojileri Konferansı Hazırlanıyor Demos Fuarcılık tarafından organize edilmekte olan POWER NEXT ENERJİ DEPOLAMA VE ELEKTRİLİ ARAÇ FUARI çerçevesinde alternatifenerji.com işbirliği ile düzenlenen Konferans

HABERLER 0 Comments

Araştırmacılar Sorgum İçin Drone‘lardan Faydalanıyor

Bir grup araştırmacı biyoyakıt üretimi için en önemli bitki olan sorgumun en iyi ve verimli türünü bulmak için Drone‘lardan faydalanıyor. Alternatif enerji türlerinin yararlanılması yönünde çalışmalar sürüyor. Bu doğrultuda, rüzgar

Güneş EnerjisiB 0 Comments

EWE Türkiye Grubu Kayseri’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

EWE Türkiye Grubu, Kayseri’ye 3 megavat kurulu güce sahip güneş enerjisi santrali kuracak. Uluslararası enerji kuruluşlarının Türkiye’de güneş enerjisi alanında yatırım yapmaları, sektörün önünü açacak bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Bu