Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyor.

polat enerjiTürkiye’de yenilenebilir enerji alanında önemli bir ivme yaşanıyor. Rüzgar enerjisi de bu paralelde önemli bir atak içerisinde.

enerjienstitusu.com’un haberine göre,Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlayarak, 240 megawatt kurulu güce ulaştıracak.

Böylece, ocak ayı sonunda 150 megavat güce sahip Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar enerji santrali Geycek’in de açılışını yapan şirket, bu santralin rekorunu da kırarak Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar santralini Soma RES yapacak.

Bu yatırımlarla toplamda 630 megawatta ulaşacaklarını belirten Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2018 yılına kadar bunu ikiye katlayacaklarını, 1 milyar dolar yatırım öngördüklerini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çorum’daki Güneş Enerjisi Projesi İçin ÇED Süreci Başladı

Ahlatçı Metal Rafineri tarafından Çorum’da yapılması planlanan güneş enerjisi projesi için ÇED süreci başladı.  Ahlatçı Metal Rafineri tarafından Çorum’da yapılması planlanan güneş enerjisi projesi için ÇED süreci başladı. Çevresel Etki

HABERLER 0 Comments

Schneider Electric, Sürdürülebilirlik Hedeflerini Gerçekleştirme Yolunda

Schneider Electric, “Gezegen ve Toplum Barometresi”, yıl sonu hedefi olan 10 üzerinden 4,5’in üzerine çıkmayı başardı. 100 endüstriyel sahanın 64’ü ise barometrenin yeni göstergesi olan «çöp sahasına sıfır atık gönderme»

HABERLER

Kentsel Dönüşümün Bina Atıklarıyla Köy Evi Yapılabilir Mi?

 IWES 2012 – 4. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi kapsamında Mimar Ve Mühendisler Grubu Özel Oturumunda “Kentsel Dönüşüm Sürecinde Geri Kazanım ve Atık Yönetimi” konulu bir panel düzenlendi. Oturumun başkanlığını Mimar Ve Mühendisler Grubu