Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyor.

polat enerjiTürkiye’de yenilenebilir enerji alanında önemli bir ivme yaşanıyor. Rüzgar enerjisi de bu paralelde önemli bir atak içerisinde.

enerjienstitusu.com’un haberine göre,Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlayarak, 240 megawatt kurulu güce ulaştıracak.

Böylece, ocak ayı sonunda 150 megavat güce sahip Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar enerji santrali Geycek’in de açılışını yapan şirket, bu santralin rekorunu da kırarak Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar santralini Soma RES yapacak.

Bu yatırımlarla toplamda 630 megawatta ulaşacaklarını belirten Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2018 yılına kadar bunu ikiye katlayacaklarını, 1 milyar dolar yatırım öngördüklerini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

AB’nin 2014’teki Enerji Öncelikleri Belli Oldu

2014 yılının ilk yarısında Yunanistan’ın Başkanlığı ile AB kurumları tarafından ele alınacak öncelikli enerji konuları aşağıdaki gibidir. In this special briefing, leading energy journalist Hughes Belin takes a pick at

HABERLER 0 Comments

Fransa’ya Bin Kilometrelik Solar Karayolu

Fransa’da bin kilometrelik solar karayolu yapılacağı açıklandı. Daha önce Holllanda’da denenen yöntemle 70 kilometrelik bisiklet yolundan bir hanenin yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak elektrik elde edilmişti. Fransa ise solar karayolu projesini

Şirket Haberleri

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 Megawatt’lık RES Kuracak

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 megawatt kurulu gücünde Ardıçlı Rüzgar Enerji Santrali kurmayı planlıyor. Güneş enerjisi üretiminde ilk sıralarda yer alması beklenen Konya’da rüzgar enerjisine yönelik yatırımlar da gerçekleşiyor. enerjienstitusu.com’un haberine