Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyor.

polat enerjiTürkiye’de yenilenebilir enerji alanında önemli bir ivme yaşanıyor. Rüzgar enerjisi de bu paralelde önemli bir atak içerisinde.

enerjienstitusu.com’un haberine göre,Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlayarak, 240 megawatt kurulu güce ulaştıracak.

Böylece, ocak ayı sonunda 150 megavat güce sahip Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar enerji santrali Geycek’in de açılışını yapan şirket, bu santralin rekorunu da kırarak Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar santralini Soma RES yapacak.

Bu yatırımlarla toplamda 630 megawatta ulaşacaklarını belirten Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2018 yılına kadar bunu ikiye katlayacaklarını, 1 milyar dolar yatırım öngördüklerini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

GROHE İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

GROHE, sektöründe Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum beyanında bulunan ilk şirket olarak kaynakların verimli kullanımı, sağlıklı bir çevre ve yüksek yaşam kalitesi sunan bir gelecek taahhüdünü koruyor. GROHE’de sürdürülebilirlik geleneğe ve

HABERLER

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek. Güneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla,

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Doğuş Enerji 220PLUS İle Elektrik Faturalarında Avantajlar Sunuyor

220PLUS elektrik satın alabileceğiniz, katlanan tasarruflarla dolu bir teklif sunuyor.  Bir DOEN I Doğuş Enerji markası olan 220PLUS ile indirimli elektrik kullanabilir, faturalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)