Solarwatt ve E.ON İşbirliği

Solarwatt ve E.ON İşbirliği

Alman güneş enerjisi depolama batarya üreticisi Solarwatt, E.ON ile yaptığı anlaşma ile gelecek yıl satışlarını iki kattan fazla arttıracak.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, E.ON AG, bir enerji şirketi olarak Düsseldorf, Almanya’da bulunan, DAX borsasının 30 üyesinden biri olan büyük bir Alman şirketi. Şirketin ismi Yunanca bir kelime olan aeondan geliyor.

E.ON son yıllşarda yenilenebilir enerji yatırımlarıyla öne çıkıyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi E.ON ve Statoil Almanya karasularında 385 MW kurulu gücünde rüzgar enerjisi santrali kuracak. (Haber için tıklayın)

Alman güneş enerjisi depolama batarya üreticisi Solarwatt, E.ON ile yaptığı anlaşma ile gelecek yıl satışlarını iki kattan fazla arttıracak.

Güneş panellerinden üretilen elektriğin depolanması için bataryalar üreten Alman Solarwatt, Alman enerji şirketi E.ON ile yaptığı yeni anlaşma ile önümüzdeki yıl satışlarını 2015 yılına göre iki kattan fazla arttıracağını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Solarwatt’ın MyReserve elektrik depolama sistemi E.ON’un E.ON Aura markası ile satılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yanardağın Enerjisinden Yararlanan Eko-Bina

Barselona’da birkaç yıl önce restore edilen La Fabbrica del Sol binası, enerji verimliliğinin mükemmel bir örneği. Binada dikey sondaj tekniğiyle jeotermal enerjiden faydalanılıyor. Bu teknik, binaların altında büyük bir yanardağ

Elektrik Üretimi 0 Comments

Türkiye’de Kurulu Güç 73.147 MW’a Ulaştı

2015 yılında kurulu güç geçen yıla oranla yüzde 5,22 artarak 73.147 MW oldu. Puant talep ise, yüzde 5,58 artarak 43.289 MW değerine ulaştı. EPDK tarafından yayınlanan Elektrik Piyasası 2015 Yılı

HABERLER

Bursa, Afyon’dan Sonra Türkiye’nin Önemli Jeotermal Merkezlerinden Olmaya Hazırlanıyor

Valisi Şahabettin Harput, Bursa’daki jeotermal çalışmalarıyla ilgili, “Bursa’da 7 bin yataklı termal kapasite ortaya çıktı. Bu 7 bin yataklı kapasite, unutulan termal özelliğinin Bursa’ya yeniden iadesidir” dedi. Harput, Bursa Reşat Oyal Kültür Parkı’nın kuzey kısmında bulunan Kükürtlü Terfi Merkezi’ne giderek, Jeotermal AŞ

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply