Solarwatt ve E.ON İşbirliği

Solarwatt ve E.ON İşbirliği

Alman güneş enerjisi depolama batarya üreticisi Solarwatt, E.ON ile yaptığı anlaşma ile gelecek yıl satışlarını iki kattan fazla arttıracak.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, E.ON AG, bir enerji şirketi olarak Düsseldorf, Almanya’da bulunan, DAX borsasının 30 üyesinden biri olan büyük bir Alman şirketi. Şirketin ismi Yunanca bir kelime olan aeondan geliyor.

E.ON son yıllşarda yenilenebilir enerji yatırımlarıyla öne çıkıyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi E.ON ve Statoil Almanya karasularında 385 MW kurulu gücünde rüzgar enerjisi santrali kuracak. (Haber için tıklayın)

Alman güneş enerjisi depolama batarya üreticisi Solarwatt, E.ON ile yaptığı anlaşma ile gelecek yıl satışlarını iki kattan fazla arttıracak.

Güneş panellerinden üretilen elektriğin depolanması için bataryalar üreten Alman Solarwatt, Alman enerji şirketi E.ON ile yaptığı yeni anlaşma ile önümüzdeki yıl satışlarını 2015 yılına göre iki kattan fazla arttıracağını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Solarwatt’ın MyReserve elektrik depolama sistemi E.ON’un E.ON Aura markası ile satılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Fransa’da Ticari Alandaki Yeni Binalarda Bitki veya Güneş Paneli Zorunluluğu

Fransa, ticari alanlarda inşa edilen tüm yeni binaların çatısında güneş paneli veya bitki bulundurulmasını öngören yasayı kabul etti. Yasa sayesinde yeşil enerjinin teşvik edilmesi amaçlanıyor. Yenilenebilir enerjinin yaygınlık alanı artarken,

HABERLER 0 Comments

Tesla’ya İspanya’dan Teklif

İspanya, Tesla’nın Avrupa’da kurmayı planladığı ilk elektrikli araç fabrikası alanı için yeni bir aday olarak teklifte bulundu. www.isimtescil.net’ten aldığımız bilgilere göre, marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün

HABERLER

Yingli Solar’dan Dünyada Bir İlk; “Performans Garanti Sigortası”

Yingli Solar’dan dünyada bir ilk, güneş paneline performans garantisi sigortası Dünyada, 2012 yılını pazar lideri olarak kapatan, güneş paneli üreticisi Yingli Solar dünyada bir ilk’e imza atarak güneş panellerini ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply