Solarpack’tan Hindistan’a Güneş Enerjisi Santrali

Solarpack’tan Hindistan’a Güneş Enerjisi Santrali

İspanyol Solarpack firması Hindistan’da güneş enerjisi santralleri kuracak.

Dünyada güneş enerjisi alanında yatırımlar sürüyor. Hindistan son dönemdeki ataklarıyla dikkat çekiyor.

İspanyol Solarpack firması ABD’li Think Energy Partners ile konsorsiyum halinde, Hindistan’ın Telangana eyaletinde toplam oalrak 100MW kapasiteye sahip olacak altı adet güneş enerjisinden elektrik üretim tesisinin finanse ve inşa edilmesi projesini üstlendi. Tesislerin inşasına 2016’nın ilk yarısında başlanması ve yıllık 160 GW enerji üretecek santrallerin 2017 yılı Ocak ayında hizmete açılması öngörülüyor. İmzaladıkları sözleşme çerçevesinde Hindistanlı elektrik dağıtım şirketi TSSPDCL anılan tesislerde üretilen elektriği 25 yıl boyunca satın alacak. Solarpack’ın Şili, Peru ve Güney Afrika’da da güneş enerjisi projeleri bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Eğitimler 0 Comments

İTÜ Enerji Enstitüsü-Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı Başlıyor

Business Management Institute tarafından İTÜ Enerji Enstitüsü & İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin katkısıyla düzenlenen İTÜ Enerji Enstitüsü-Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı 25 Mart 2016 tarihinde İstanbul İTÜ Maslak Kampüsü’nde başlayacak.

HABERLER 0 Comments

İZAYDAŞ’ta Yıllık 53 Milyon Kilowat Saat Elektrik Üretiliyor

İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş.’de (İZAYDAŞ) tehlikeli atıkların yakılması sonucu buhar türbini vasıtasıyla 16 milyon kilowat saat, çöp depolama alanlarından elde edilen metan gazından 36 milyon

HABERLER

“Güneş Enerjisine Yatırım 50 milyon Euroyu Bulacak”

(GENSED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Erkan: “Yıl sonuna kadar güneşte kurulu güç 50 megavata çıkacak ve yatırım miktarı çok rahat 50 milyon avroyu bulacak.” Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply