Solarion’dan Düşük Meyilli Çatılar İçin Güneş Modülü: c Si-cam folyo M210

Solarion’dan Düşük Meyilli Çatılar İçin Güneş Modülü: c Si-cam folyo M210

Solarion’ın güneş modülü c Si-cam-folyo M210, son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan PVC, TPO’lu düz çatı ve uygulamalarında öneriliyor.

Alman enerji şirketi Solarion AG, Türk yatırımcıların kurduğu OC3 Enerji A.Ş. adlı firmaya ait Almanya’da kurulu OC3 AG tarafından satın alındı. OC3 AG, bu satın almayla en önemli yatırımlarından birini yapmış oldu. OC3 AG tarafından yönetilen Solarion markasının, enerji pazarındaki sorunlara kökten bir çözüm getireceği öngörülüyor.

OC3 AG ileri düzey solar hücreler ve yarı iletken ürünler geliştirmek için uzun süredir ince film teknolojisi üzerinde çalışıyor. Optoelektronik ve ince film elektronik teknolojileri OC3 AG’nin öncelikli araştırma ve geliştirme alanlarında bulunuyor.

Solarion Modülleri 48 adet Kristal güneş hücresinden oluşuyor. Ürünler ticari kurulumlarda en yüksek verimlilik ile enerji üretebiliyor. Her bir modül üretimden sonra özel testlerden geçirildikten sonra, ürettiği DC elektrik enerjisine göre sınıflandırılıyor. Solarion modülleri güneş enerjisinden yüzde 23 verim ile enerji üretiyor.

Düşük meyilli geniş çatılar için tasarlanan Solarion’ın güneş modülü c Si-cam-folyo M210, son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan PVC, TPO’lu düz çatı ve uygulamalarında öneriliyor.

M210’un ön kısmında yer alan fabrika laminasyonlu çatı filmi üzerine bir dağıtım sistemi bulunuyor.

Genellikle, alçak eğimli çatılarda konvansiyonel güneş modüllerinin kurumlarında, modülleri çatıya monte etmek için yan konstrüksiyon gerekiyor. Çatı kaplaması unsurları mekanik olarak yapılıyor ya da çatı penetrasyonu gerektiren ağır komponentler kullanılıyor. Bunlar kurulum sırasında problemler oluşturuyor.

Solarion yeni güneş modülü ile bu sorunların üzerinden geliyor. Şöyle ki bu modül 10 cm genişliğinde kaynak dikişine sahip ve güvenli bir şekilde kaynak metodu ile PVC gibi çatılama membranlarına bağlanabiliyor. Solarion ayrıca gerekli sentetik çatılama membranlarını da sunuyor.

Güneş modülü 210 W çıkışlı ve 9 kg/m2’lik yükleme alanı ile geniş, alçak çatılı ticari ve endüstriel binalarda kullanım amacıyla özel olarak tasarlandı. Modülün kurulumu çatılama firması portföyünde olmayan herhangi bir ek monte materyale gerek duyulmadan hızlı ve çabuk bir şekilde gerçekleşiyor. Uygulamada PV- güç tesisleri oldukça önem taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Hindistan’dan Yenilenebilir Enerji Fonu

Hindistan hükümeti yenilenebilir enerji projelerinin finansmanı için 1.25 milyar Dolar fon oluşturdu. Dünyada yenilenebilir enerjiye yönelik ilgi artıyor. Hindistan’da yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Hindistan hükümetinin ülkede yenilenebilir enerji

Elektrik Üretimi 0 Comments

42 Maslak’ın Çevre Dostu Binalarına Bir LEED Sertifikası Daha

Bay İnşaat tarafından, doğaya ve insana saygılı hizmet anlayışıyla inşa edilen 42 Maslak, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen ve yeşil bina standartlarına uygun yapılara verilen

HABERLER

“Akıllı Kentler Enerji, Taşımacılık ve Bilişim Sistemlerinin Sağlanmasıyla Mümkün”

Avrupa Komisyonu Proje Koordinasyon Yöneticisi Georg Houben: “Akıllı kentlerle ilgili planlara vatandaşın katılması gerekiyor. Hiçbir şeyi dışlamayan, her şeyi kapsayan bir sistem kurulmalı. Bu doğrultuda, kentin tasarlanması üç sütun üzerinde

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply