Solarion’dan Düşük Meyilli Çatılar İçin Güneş Modülü: c Si-cam folyo M210

Solarion’dan Düşük Meyilli Çatılar İçin Güneş Modülü: c Si-cam folyo M210

Solarion’ın güneş modülü c Si-cam-folyo M210, son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan PVC, TPO’lu düz çatı ve uygulamalarında öneriliyor.

Alman enerji şirketi Solarion AG, Türk yatırımcıların kurduğu OC3 Enerji A.Ş. adlı firmaya ait Almanya’da kurulu OC3 AG tarafından satın alındı. OC3 AG, bu satın almayla en önemli yatırımlarından birini yapmış oldu. OC3 AG tarafından yönetilen Solarion markasının, enerji pazarındaki sorunlara kökten bir çözüm getireceği öngörülüyor.

OC3 AG ileri düzey solar hücreler ve yarı iletken ürünler geliştirmek için uzun süredir ince film teknolojisi üzerinde çalışıyor. Optoelektronik ve ince film elektronik teknolojileri OC3 AG’nin öncelikli araştırma ve geliştirme alanlarında bulunuyor.

Solarion Modülleri 48 adet Kristal güneş hücresinden oluşuyor. Ürünler ticari kurulumlarda en yüksek verimlilik ile enerji üretebiliyor. Her bir modül üretimden sonra özel testlerden geçirildikten sonra, ürettiği DC elektrik enerjisine göre sınıflandırılıyor. Solarion modülleri güneş enerjisinden yüzde 23 verim ile enerji üretiyor.

Düşük meyilli geniş çatılar için tasarlanan Solarion’ın güneş modülü c Si-cam-folyo M210, son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan PVC, TPO’lu düz çatı ve uygulamalarında öneriliyor.

M210’un ön kısmında yer alan fabrika laminasyonlu çatı filmi üzerine bir dağıtım sistemi bulunuyor.

Genellikle, alçak eğimli çatılarda konvansiyonel güneş modüllerinin kurumlarında, modülleri çatıya monte etmek için yan konstrüksiyon gerekiyor. Çatı kaplaması unsurları mekanik olarak yapılıyor ya da çatı penetrasyonu gerektiren ağır komponentler kullanılıyor. Bunlar kurulum sırasında problemler oluşturuyor.

Solarion yeni güneş modülü ile bu sorunların üzerinden geliyor. Şöyle ki bu modül 10 cm genişliğinde kaynak dikişine sahip ve güvenli bir şekilde kaynak metodu ile PVC gibi çatılama membranlarına bağlanabiliyor. Solarion ayrıca gerekli sentetik çatılama membranlarını da sunuyor.

Güneş modülü 210 W çıkışlı ve 9 kg/m2’lik yükleme alanı ile geniş, alçak çatılı ticari ve endüstriel binalarda kullanım amacıyla özel olarak tasarlandı. Modülün kurulumu çatılama firması portföyünde olmayan herhangi bir ek monte materyale gerek duyulmadan hızlı ve çabuk bir şekilde gerçekleşiyor. Uygulamada PV- güç tesisleri oldukça önem taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Çataklı Enerji EIF Fuarında 2 Önemli Tanıtım Yapacak

DGS Solar Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri 3-4 Kasım tarihleri arasında Ankara EİF Enerji Kongresi ve Fuarında tanıtılacak. DGS Solar 1988 yılından beri fotovoltaik sistemler için tarafsız denetim ve bilir kişi

HABERLER

Kentsel Dönüşümün Bina Atıklarıyla Köy Evi Yapılabilir Mi?

 IWES 2012 – 4. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi kapsamında Mimar Ve Mühendisler Grubu Özel Oturumunda “Kentsel Dönüşüm Sürecinde Geri Kazanım ve Atık Yönetimi” konulu bir panel düzenlendi. Oturumun başkanlığını Mimar Ve Mühendisler Grubu

İNOVASYON 0 Comments

Renault Elektrikli Araçta Avrupa Lideri

Fransız üretici 2015 yılında Avrupa’da 18.453 adet ZOE satışı gerçekleştirdi. Elektrikli araçlar günümüz ulaşım sistemlerinin üzerinde durduğu en önemli konulardan biri haline geliyor. Elektrikli araçların gelecekte çok daha yaygınlaşacağını öngörmek

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply