“Solarex İstanbul” 10-12 Nisan

“Solarex İstanbul” 10-12 Nisan

7. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex İstanbul”, Dünya’da ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin çok çeşitli ürünlerin sergileneceği bir fuar olarak, dünya devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

solarex-slider-41

10–12 Nisan 2014 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuar’ına “Solarex İstanbul”  yerli ve yabancı pek çok güneş enerjisi firma yetkililerinin yanı sıra, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de iştirak edecek.

Çeşitli güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilip, son gelişmelerin sergileneceği bir ortama ev sahipliği yapacak fuarda sergilenecek başlıca ürün grupları şöyle:  Fotovoltaikler, hücreler, modüller, inverterler, ölçme ve kontrol teknolojileri, şarj cihazları, piller, kablolar, konnektörler, bağlantı kutuları, güneş takip sistemleri, montaj sistemleri, kurulum aparatları, bina entegre çözümleri, “stand alone” sistemler, güneş enerji santralleri, enerji depolama sistemleri, güneşle çalışan tüketici ürünleri, waferlar, malzeme ve üretim ekipmanları, güneş ısı teknolojileri, soğurucular, kaplamalar, kolektörler, bağlantı parçaları, genleşme tankları, degazörler, ısı transferi akışkanları, ölçme ve kontrol teknolojisi, montaj sistemleri, depolama tankları, üretim teknolojileri ve ekipmanları, havalandırma, soğutma, bina entegre çözümler, ısıl işlem, güneş termal enerji santralleri, araştırma ve geliştirme departmanları, test enstitüleri, sektörel basın ve diğer yayıncılar, eğitimciler, finansçılar, organizasyonlar, dernekler ve danışmanlar.

Üst düzey yetkili ve temsilciler geliyor

Dünya gündeminin birinci sırasında bulunan güneş enerjisi, artan dünya nüfusu ve yakın gelecekte tükenmesi beklenen enerji kaynakları sorunu küresel boyutta değerlendirilmesi gereken bir sorun olarak nitelendiriliyor. Küresel boyutta değerlendirilen enerji politikaları, dünya genelini etkiliyor. Bu çerçevede, “Solarex İstanbul 2014”, Türkiye ve diğer birçok ülkeden çok sayıda üst düzey yetkili ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerini bir araya getirerek sektörün geleceğine yönelik hususları değerlendirme fırsatı oluşturuyor.

İhlas Fuarcılık tarafından gerçekleşecek olan fuarın amacı, güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamalarının pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği, yeni ürünlerin profesyonel ziyaretçisine sergileneceği bir ortam sunuyor.

Türkiye başta olmak üzere İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya gibi Avrupa ülkeleri ile Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ziyaretçilerin geldiği Solarex İstanbul’u bu yıl MENA ( Orta Doğu ve Kuzey Afrika ) ülkelerinden çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Sektörde ilk defa İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen “Solarex İstanbul”, T. C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği), Enerji Hukuku Araştırma Ensititüsü, Alosbi, Unido–Ichet, Aküder, Ostim, KOSGEB ve daha çok sayıda kurum tarafından da destek görüyor.

Basın sponsorları arasında, Solarex Magazine, Hi- tech, Yapı Malzeme Dergileri, Pv Magazine, Photon, Sun and Wind ve web portallarının yer aldığı fuar, yazılı ve görsel medya destekleri ile yoluna devam ediyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ETKİNLİKLER 0 Comments

Bir Başka Etkinlikte Görüşmek Dileğiyle Bizi Takipte Kalın :)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümümüz ve alternatifenerji.com ortaklığı ile gerçekleşen Enerji Sektöründe Kariyer adlı etkinliğimiz 7 Aralık günü gerçekleşti. Etkinlik içeriğinin geniş kapsamlı olması, toplantının büyük bir kitle

ETKİNLİKLER

Arkimeet 2013 Haliç Kongre Merkezi 7-8 Ekim 2013

ARKIMEET, mimarların buluşacağı Tükiye’deki en büyük platform olarak hayata geçiriliyor. “ARCHITECTS MEET in ISTANBUL” sloganıyla gerçekleşecek etkinlikte ulusal ve uluslararası konferans ve paneller düzenlenecek, ödül programlarıyla fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine

ETKİNLİKLER

24-28 Eylül 2012, 27. PVSEC Konferansı ve Fuarı

Bu sene 27.cisi yapılacak olan PVSEC Fuarı, fotovoltaik sektörüyle ilgilenen herkesin iple çektiği ilk 5 uluslararası organizasyondan biridir. Bu sene konferans kısmına rekor sayıda katılımcı olan fuar, Almanya’nın Frankfurt şehrinde