Solarex Fuarı’na Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Yoğun İlgi

Solarex Fuarı’na Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Yoğun İlgi

9. Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyarete açtı.

9. Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyarete açtı. İlk 2 gün boyunca yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarla ilgili sektör temsilcilerinin görüşlerini aldık.

Solartürk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk:

“Solarex Fuarı, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın sayılı fuarlarından biri haline gelmiştir”

alternatif-enerji-osman-ozberk

Solarex İstanbul Fuarı’na mükemmel bir ilgi var. Bu yılki fuar organizasyonu tanıtım, ilgi ve ziyaretçi açısından geçmiş 8 yılın toplam gücüne eşit düzeyde. Gerek yurt dışı ziyaretçi ilgisi, gerekse de Türkiye’deki yatırımcılar açısından fuar ilgiyle takip ediliyor. Bölge ülkelerinden de ziyaretçiler var. Katılımcı firmalar açısından da sektördeki tüm yatırımcılar burada görülebiliyor. Avrupa ve Uzak Doğu’daki en büyük oyuncuları fuarda görmek mümkün. Solarex Fuarı, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın sayılı fuarlarından biri haline gelmiştir.

“Solarex İstanbul Diğer Enerji Fuarlarından Ayrılıyor”

IMG_7806
Solarex İstanbul Fuarı’na bu yıl üçüncü kez katılıyoruz. Solarex, bir ihtisas fuarı haline geldi. Güneş enerjisi konusunda, son teknolojilerin sergilendiği, tüm uygulamaların ulusal ve uluslararası düzeyde ortaya konduğu bir organizasyon kimliğine kavuştu. Güneş enerjisi fuarı olarak, diğer enerji fuarlarından da ayrılıyor.
Ziyaretçiler açısından da önemli bir hareketliliğin yaşandığını söyleyebilirim.
Biz bu yıl fuara satıştan ziyade, marka bilinirliğimiz açısından katıldık. Ziyaretçilere, sektör paydaşlarına Tekno Ray Solar’ın çalışmalarını anlatmayı hedefledik.

Halk Enerji Proje Müdürü Anıl Erdoğan:

“Ziyaretçiler Oldukça Bilinçli”

alternatif-enerji-anıl-erdogan

Solarex İstanbul Fuarı’na her yıl düzenli olarak katılıyoruz. Fuara gelen ziyaretçiler açısından her yıl güneş enerjisi konusunda bilinç düzeyinin arttığını görüyoruz. Sektörde kurulu gücün artmasıyla ziyaretçilerin bu yıl oldukça bilinçli olduğuna tanık oluyoruz. Fuara katılımcı sayısında da önemli bir artış var.
Fuardan asıl beklentimiz, müşteri portföyümüzü artırıp, kurulu güç sayımızı yükseltebilmek. Ayrıca, müşterilerin ve çevrenin Halk Enerji bilinirliğini güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Anadolu Solar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Nurettin Canbolat:

alternatif-enerji-bahadir-canbolat

“Gerçek Yatırımcıların Yoğunluğu Var”

Solarex İstanbul Fuarı’nda bu yıl gerçek yatırımcıların yoğunluğu var. Özellikle Alman firmalarının bu gerçeği görerek, katılımı artırdıkları görülüyor. Fuar, güneş enerjisine yatırım yapmak isteyen kişilerin merak ettikleri konularda en iyi bilgiyi almalarına aracılık ediyor. Bilgi alışverişi sunması ve sektörün potansiyelini yansıtması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Mavisis Genel Müdürü Fatih Kavaslar:

alternatif-enerji-fatih-kavaslar

“Güneş Enerjisine Yönelik ihtisaslaşmış bir fuar”

Güneş enerjisi sektöründe geçen yıl toplam kurulu güç 50 megawatt iken bu yıl 300 megawatta çıktı. Bu büyümenin etkilerini Solarex İstanbul Fuarı’nda da görüyoruz. Geçen yıllara oranla, daha canlı, kalabalık ve yoğun geçiyor. Solarex İstanbul güneş enerjisine yönelik ihtisaslaşmış bir fuar. Firmamız da güneş enerjisi konusunda ihtisaslaştığı için bizi tamamlıyor.

Fuarda yeni geliştirdiğimiz ürünler konusunda potansiyel potansiyel müşterilerimizin bilgilerini güncellemeye çalışıyoruz. Yerli modüler eviricilerimiz ve IPARD 2 projelerinde kullanılmaya uygun solar şarj cihazları ve solar ada sistemi eviricileri konusunda ziyaretçileri bilgilendiriyoruz. EPC firmaları ve distribütörler ana hedef kitlemizi oluşturuyor.

Ödül Solar Enerji İş Geliştirme Uzmanı Leyla Ozan:

alternatif-enerji-leyla-ozan

“En ciddi biçimde hazırlandığımız fuar”

Solarex İstanbul Fuarı’na bu yıl üçüncü kez katılıyoruz. Bu yıl Solarex İstanbul Fuarı geçtiğimiz yıllara göre, katılım ve ziyaretçiler açısından oldukça yoğun geçiyor. Solarex İstanbul bu alanda dünyadaki en büyük fuarlardan biri konumunda. Bu açıdan en ciddi biçimde hazırlandığımız fuar niteliğine sahip.
Fuara ürünlerimizi tanıtmak ve pazar ağımızı genişletmek amacıyla katılıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı tedarik firmaları ve potansiyel müşterilerimizle birebir ilişki kuruyoruz. Panel üreticisi ve kurulum firması olarak, fuar sonrasında önemli geri dönüşler alıyoruz ve bunları en kısa zamanda çözüme kavuşturuyoruz.

ekoSolar Sahibi ve Genel Müdürü İbrahim Ocak:

alternatif-enerji-ibrahim-ocak

“Sektörün Tüm Paydaşlarını Buluşturabilen Büyük Platform”

Solarex 2016 Fuarı’na ilk yılından itibaren aksatmadan katılıyoruz. İlk zamanlar Fuar’ın yarım holü ancak dolabiliyordu. Şimdi 4 holü kaplamış durumda. Zorluklarına rağmen marka olmayı hak etmiş bir fuar. Sektörün tüm paydaşlarını buluşturabilen büyük bir platform haline geldi.
2015 yılı güneş enerjisi sektörü açısından politik çalkantılar ve seçimler nedeniyle zayıf bir yıldı. 2016 yılının sektörümüz açısından daha iyi olacağı düşüncesindeyiz. Tanıtım ve satış açısından daha iyi bir noktaya geleceğimiz kanısındayım.

CSUN Türkiye Ortağı Egemen Seymen:

“Fuar, güneş enerjisinin Türkiye’de gerçek bir pazar olduğunun göstergesi”

alternatif-enerji-egemen-seymen
Solarex İstanbul bu yıl oldukça canlı. Müşterilerin bilinçlendiğini söyleyebilirim. Fuar, güneş enerjisinin Türkiye’de gerçek bir pazar olduğunun göstergesi oldu. Bu açıdan Solarex İstanbul’un bir marka haline geldiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda daha büyük bir alana kurulması gerektiği düşüncesindeyim. Uluslararası firmaların katılması da bu gelişmeyi kanıtlıyor.
Fuarda mevcut müşterilerimizi kendimizi göstermek, yeni müşterilerimize de firmamızı ve ürünlerimizi tanıtmayı hedefliyoruz. Bu yıl Tuzla’daki fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz üretimimizin yüzde 100’ünü ihraç ettik. Yıllık üretim kapasitemiz 500 megawatt’a çıktı. Pazar payımızı bu yıl artırdık.

Axitec CEO’su Atalay Yazgan:

“Türkiye’de solar sektöründe esas olarak alınan tek fuar niteliğine sahip”

alternatif-enerji-atalay-yazgan

Solarex İstanbul Fuarı en yoğun dönemini yaşıyor. Çok büyük bir yoğunluk yaşıyoruz ve nefes alacak vakit bulamıyoruz. Türkiye’de solar sektöründe esas olarak alınan tek fuar niteliğine sahip bulunuyor. Bu açıdan çok başarılı olunduğunu düşünüyorum.
İlk etapta halihazırdaki pazar payımızı koruyup daha ileri seviyelere getirmek istiyoruz. Asya ve Avrupa’da üretim yapan Alman menşeili bir üretici olarak Türkiye’de en fazla panel satan bir firmayız.
Solarex İstanbul Fuarı’na müşterilerimizi yalnız bırakmamak adına katıldık. Aynı zamanda Türkiye’de fotovoltaik sektörünün hakettiği yere gelmesi açısından görüş alışverişinde bulunuyoruz. 300 megawatt’lık kurulu gücün Türkiye’nin konumuna yakışmadığını sözlerime ekliyorum. Solar panel ithalatını teşvik edecek her türlü bürokratik kolaylaştırmaların arkasında olduğumu belirtmek isterim.

Zenit Pazarlama Yöneticisi Yonca Kılıç:

“Ulusal ve uluslararası firma ve yatırımcıların buluştuğu bir alan”

Solarex İstanbul Fuarı ulusal ve uluslararası firma ve yatırımcıların buluştuğu bir alan. Sektörün tüm unsurları bir araya geliyor. Türkiye’de güneş santrallerinin denetlemesini yapan bir firmayız. Yatırımların doğru uygulanmasını sağlıyoruz. Bureau Veritas’ın stratejik ortaklık içerisindeyiz. Bu durumu lanse etmek istiyoruz. Ayrıca, panelde First Solar ve Solar World, inverterde ise, Schneider Electric ve TBEA’yla olan işbirliğimizi duyurmak istiyoruz.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Enerjisine 5 Günde 659 Başvuru Yapıldı

Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile ilgili 10-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen lisans başvuruları yatırımcıların yoğun ilgisiyle sonuçlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’na 5 gün içerisinde toplam 659 başvuru yapıldı. EPDK

Elektrik Üretimi

Zeytin Atıklarından 2 milyon Kilowatsaat Elektrik Üretimi Gerçekleştirilecek

Marmarabirlik’in 2 milyon kilowatsaat elektrik üretilmesi planlanan tesisinin Eylül ayında açılması planlanıyor.   Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yılda 2 milyon kilowat/saat elektrik üretilmesi planlanan TÜBİTAK destekli “Zeytin Atıklarından

HABERLER

Shell Eco-marathon’a Türkiye’den 22 Takım Katılıyor

Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam kentinde 30’uncusu düzenlenecek Shell Eco-marathon Avrupa’ya, on yıldır yarışmaya katılım gösteren Türkiye’den, geleceğin mühendis ve bilim insanlarından oluşan 22 takım katılıyor. Türkiye enerji ihtiyacının belirli bölümünü

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply