BU SOLAR ŞARJ MASASI,  KREDİSİ İLE BİRLİKTE SATILIYOR

BU SOLAR ŞARJ MASASI, KREDİSİ İLE BİRLİKTE SATILIYOR

Siz de güneşli bir günde kent parkında okuduğunuz bir e-kitap’ın keyfinin şarjınızın bitmesi nedeni ile yarıda kesilmesinden nefret edenlerden misiniz?

Modernleşen dünyanın en büyük sıkıtılarından biri park problemi, diğeri de şarj problemi olsa gerek. Bu sorunsaldan yola çıkarak şehir parklarına özgü bir model geliştiren CarrierClass Firması, ilk modelini GreenBuild International Expo’da görücüye çıkardı. Konut bazlı ve ticari olarak iki farklı konseptte geliştirilen ConnecTables, üniversite kampüslerinden, ofis komplekslerine kadar geniş bir skalada kullanılabilmektedir. Multiple masalar kendi içlerinde birer grid sistem şeklinde konumlandırılmış ve doğrundan aldığı güneş enerjisi ile çalışabilmektedir.

Sistem 250W gücünde 2 panelden meydana gelmektedir ve full bir şarj ile en kötü senaryoda (2 günlük bulutlu havada) 2 gün boyunca bataryalarından enerjisini tedarik edebilmektedir. Yani 2 gün boyunca 75 – 100 adet iPhone şarj edilebilmektedir. Açık havada olmasının en büyük handikaplarından biri ise tabi ki verimliliği doğrudan etkileyen tozlanma ve kirlenme. Vandalizm ve hırsızlık ise bir başka soru işareti olmalı. Ticarileşen ve satışa çıkacak ürünün firma tarafından 1 yıl garantisi verilmektedir. Ürünün satın alınmasını kolaylaştırmak için ise Sustainable Energy Fund(www.thesef.org) isimli kredi kuruluşu ile anlaşılarak, ürünün %30’u için kredi kullanımı sağlanmaktadır.

ae1

ae2

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Binaların Yeni Sarmaşıkları: Solar Sarmaşık

Solar Sarmaşık asıl adı ile SMIT Grow, ince ve uçuşan güneş panellerinden oluşan bir tasarım. Üzerindeki güneş panelleri sayesinde binaların cephelerinden enerji üretilmesini sağlayan tasarım aynı zamanda uçuşma hareketinde rüzgar

ayın dosyası ipucu

Arabanız İçin Güneş Enerjili LED Sunroof

Özellikle yaz aylarında sıcağın ve nemin araba içinde ne kadar çekilmez olduğunu iyi biliyoruz. Peki bu dezavantajlı durumu bir avantaja dönüştürecek olan bir tasarım harikasını arabanıza entegre etmeye ne dersiniz?

ALTERNATİF TASARIMLAR

Evlerin Yeni Isıtıcısı: Solar Kiremit Döşeme

SolTech Energy, özel şeffaf solar çatı ısıtma sistemi  mucidi ve Hottest New Material 2010 ödüllü İsveçli bir güneş enerjisi firması. Şeffaf kiremit benzeri bu sistem sayesinde İsveç gibi soğuk ülkelerde