SMA 24 MW’lık Enerji Depolama Projesine Ürün Tedarik Edecek

SMA 24 MW’lık Enerji Depolama Projesine Ürün Tedarik Edecek

SMA Solar Technology , Güney Koreli dağıtım şirketi KEPCO’nun 24 MWlık bir solar depolama sisteminin inverterlerini temin edecek.  SMA Kasım ayında tamamlanacak olan projedeki tek yabancı tedarikçi olacak. Bu proje şu ana kadar yapılmış en büyük depolama sistemi olacak. KEPCO bu iş ile elektrik şebekesini stabilize edip rezerve güç sağlayacak. SMA’nın 24 adet Sunny Central Storage 1000 kullanacağı projede kullanılacak olan bataryalar henüz açıklanmayan bir Koreli üreticiden tedarik edilecek. Şu anda lityum iyon batarya üreten  2 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki üreticiler arasında yer alan G.Koreli LG ve Samsung, en kuvvetli 2 aday.  Sistem kurulduktan sonra 6 ay boyunca test edilecek.

SMA tarafından yapılan bir açıklamaya göre, KEPCO Kore’nin dağıtım şebekesinin uzun vadeli güvenilirliğini sağlamak amacıyla her biri 200 MW gücünde başka depolama ünitelerinin de ihalesine çıkacak.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

26- 27 Nisan 2013 – Akıllı Şebekeler Sempozyumu

Üretici ve tüketiciler arasında iki taraflı bilgi alışverişini sağlayan bir iletişim altyapısının mevcut elektrik sistemiyle bütünleştirilmesiyle oluşacak akıllı şebekelere (smart grid) duyulan gereksinim, yenilenebilir enerji kaynaklarından dağıtık elektrik üretiminin yaygınlaşmasıyla

Jeotermal enerji 0 Comments

Jeotermal Enerji Turizmde 4 Mevsim Kazandıracak

Kuşadası’nda turizmciler çoğunlukla yaz sezonunda yaşadığı doluluğu, kışa da taşıyabilecekler ve bunu da jeotermal enerji sayesinde yapabilecekler. İlçede  4 jeotermal alana ait arama ve işletme hakkını alan Yediyol Şirketler Grubu’nun hazırladığı

HABERLER 0 Comments

Bir Güneş Paneli, Bir Ağaç

Türkiye’ nin ilk özel dağıtım şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. tarafından kurulmuş olan Erciyes Enerji Üretim A.Ş. , güneş enerjisi santralleri (GES) yatırımları ve kurulumları yapan bir şirket.