SMA 24 MW’lık Enerji Depolama Projesine Ürün Tedarik Edecek

SMA 24 MW’lık Enerji Depolama Projesine Ürün Tedarik Edecek

SMA Solar Technology , Güney Koreli dağıtım şirketi KEPCO’nun 24 MWlık bir solar depolama sisteminin inverterlerini temin edecek.  SMA Kasım ayında tamamlanacak olan projedeki tek yabancı tedarikçi olacak. Bu proje şu ana kadar yapılmış en büyük depolama sistemi olacak. KEPCO bu iş ile elektrik şebekesini stabilize edip rezerve güç sağlayacak. SMA’nın 24 adet Sunny Central Storage 1000 kullanacağı projede kullanılacak olan bataryalar henüz açıklanmayan bir Koreli üreticiden tedarik edilecek. Şu anda lityum iyon batarya üreten  2 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki üreticiler arasında yer alan G.Koreli LG ve Samsung, en kuvvetli 2 aday.  Sistem kurulduktan sonra 6 ay boyunca test edilecek.

SMA tarafından yapılan bir açıklamaya göre, KEPCO Kore’nin dağıtım şebekesinin uzun vadeli güvenilirliğini sağlamak amacıyla her biri 200 MW gücünde başka depolama ünitelerinin de ihalesine çıkacak.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Kentlerde Teknolojiyi En İyi Şekilde Kullanmaya Çalışmak Zorundayız”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş: “Özellikle kentlerde yoğunluğun yaşandığı alanlarda yaşam standardını yükseltmek adına teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya, alt yapı sistemlerini kurmaya çalışmak zorundayız.” Dünya nüfusu giderek artıyor.

HABERLER

Polat Enerji: “Lisans İsteyen Ön Çalışma ile Gelsin”

Polat Enerji Genel Müdürü Zeki Eriş, rüzgar santrali lisans başvurularının açılması, lisans verme sürecinin de yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Eriş’e göre izin ve görüş alma süreçleri lisans öncesine çekilmeli, girişimciler

HABERLER

Bill Gates’ten Yeşil Depolama Teknolojisine Büyük Yatırım

Aquion Energy enerji depolama sistemlerini ticarileştirmek için 35 Milyon Dolar yatırım gerçekleştirdi. Büyük yatırım ise Bill Gates’in de içinde bulunduğu yatırım fonları tarafından gerçekleştirildi. Kesintili enerji kaynaklarından güneş ve rüzgar