SMA Beşinci Kez “Dünyanın En Popüler Evirici Markası” Seçildi

SMA Beşinci Kez “Dünyanın En Popüler Evirici Markası” Seçildi

SMA Solar Technology AG basın bülteninden

SMA Solar Technology AG (SMA) ard arda beşinci kez, tüm müşteri grupları tarafından dünyanın en çok tercih edilen evirici markası olarak seçildi. Bu, kritik bilgi, analitik ve çözümlerde bir dünya lideri olan IHS Markit tarafından yapılan “FV Eviriciler Müşteri İncelemesi Anketi 2016” sonucunda belirlendi. IHS Markit 45’den fazla ülkede toptancılar, montajcılar ve EPC şirketlerinde anket yaptı. Verdikleri kararın en önemli unsurları kalite, teknik destek ve hizmet oldu.

IHS Markit Güneş, Güç ve Enerji Araştırmaları Müdürü Cormac Gilligan beyanında, “Beş yıl önceki FV Evirici Müşteri İnceleme Anketinin tanıtılmasından bu yana, SMA tüm müşteri grupları tarafından en çok tercih edilen evirici üreticisi marka olarak seçiliyor” dedi. “Araştırma 2016 yılında da, dünya genelindeki büyük güneş markaları arasındaki güçlü rekabete rağmen SMA’nın bir numaralı marka olarak kabul edildiğini gösterdi.”

Tercih ettikleri evirici markası sorulduğunda, IHS Markit tarafından araştırılanlar toplam 52 marka seçti. Tercihlerin % 23’ünden fazlasını alan SMA, genel sıralamada birinci sırada yer aldı. Buna karşılık, ikinci ve üçüncü tercihler sırasıyla yüzde onun hemen altında ve kabaca yüzde yedide kaldı. SMA, Almanya, ABD, İngiltere ve Hindistan gibi ülkelerde tercih edilen evirici markasıdır.

IHS Markit raporuna göre, tercih ettikleri evirici markasını seçerken müşteriler cihazların kalitesine ve kurulduktan sonra verilen teknik destek ve müşteri hizmetleri üzerine odaklanıyor. Bu durum dizi, merkezi ve mikro eviriciler dahil olmak üzere her büyüklükte eviriciler için geçerlidir.

 SMA hakkında

SMA Grubu, 2015 yılında tahminen yaklaşık bir milyar Euro tutarında bir ciro ile, her güneş enerjisi sisteminin vazgeçilmez bir bileşeni olan fotovoltaik eviriciler dalında dünya pazar lideridir ve geleceğe yönelik enerji kaynağı yapıları için yenilikçi anahtar teknolojiler sunmaktadır. Yönetim merkezi Kassel Niestetal’da olup, 20 ülkede temsilciliği bulunmaktadır. Şirketler grubu, tüm dünyada 3.000’ün üzerinde istihdam sağlamaktadır. SMA, dünya çapında tüm PV modül tipleri ve performans büyüklükleri için uygun eviricilerden oluşan bir ürün portföyüne sahiptir: küçük çatı üstü sistemler, büyük güneş enerjisisantralleri, şebeke bağlantılı sistemler ile şebekeden bağımsız ve hibrit sistemler. Bunların yanı sıra SMA, çeşitli akü teknolojileri ve sistem büyüklükleri için sistem teknolojisi sunmakta ve tanınmış akü üreticileri ve otomotiv endüstrisindeki şirketler ile işbirliği yapmaktadır. SMA teknolojisi, yaklaşık 700 patent ve kayıt altına alınmış tasarım numuneleri ile korunmaktadır. Hizmet ve ürün yelpazesi, geniş kapsamlı servis hizmetleri ile büyük ölçekli güneş enerji santrallerinin operasyonel yönetimini de içermektedir. Grubun ana şirketi olan SMA Solar Technology AG, 2008 yılından bu yana Frankfurt Borsası’nın Prime Standard kategorisinde işlem görmekte olup (S92), halihazırda TecDAX’ta güneş enerjisi sektöründeki tek firma olarak yer almaktadır.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Hibeler ve Krediler 0 Comments

Tarımda Yenilenebilir Enerji Kullanımına %50 Hibe Yolda

27 Şubat tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 8541 no.lu Bakanlar Kurulu Kararına göre, Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi amacıyla devlet %50 hibe kredi verilecek. Kararın kısa bir zaman içinde tebliğ olarak yayınlanması

HABERLER 0 Comments

EBRD’den Türkiye’ye 55 Milyon USD’lık Yenilenebilir Enerji Fonu

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD İş Bankası aracılığı ile yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinde kullanılmak üzere 55 milyon USD’lık yeni bir fonu özel sektör yatırımcılarına tahsis ediyor. 15

HABERLER 0 Comments

Güneş Panelli iPadler Yolda

Yenilikçi Smart Cover patentinde göze çarpan detaylardan biri güneş enerji panelleri oldu. uzmantv.com’a göre, iPad, Apple markasının tablet bilgisayarı modeli. Multi-touch özelliğine sahip büyük ekranı ve kolay taşınabilir olması özelliklerine

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply