Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Škoda Auto, Çek otomobil üreticisi olarak, en eski otomobil üreticilerinden biri. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu.

1899’da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar. Şirketin fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunuyor. “Škoda” Çekçede “hasar” anlamına geliyor. Şirket, 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı.

Volkswagen Grubu çatısı altında yer alan Skoda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ilk elektrikli aracı için çalışmalara başladı. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu. Yeti modelini tamamen değiştiren ve Kodiaq modeli ile gündemden düşmeyen Skoda, çıraklarının tasarladığı Atero modeli ile suv segmentini iyice güçlendirecek.

Volkswagen grubu içinde yer alan Skoda 3 yeni suv modeli ile Volkswagen’in suv atağına destek çıkarken emisyon skandalını unutturmak için de hem hibrit hem de elektrikli modeller ile destek verecek.

Volkswagen’in emisyon hilesi skandalından etkilenen Skoda elektrikli araçlar üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar yapılan planda 15 dakikada şarj ve tek şarj ile 500 km menzil de yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Kapasitesi: 101 GW’a Rüzgar Kapasitesi: 282GW’a Ulaştı

Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, 2012 yılında dünya genelinde güneş enerjisi kullanımı kapasitesi 101 gigavata yükseldi. 2012 yılında 30 gigavatlık artışın görüldüğü güneş enerjisi kapasitesinde, 13 gigavatlık artışın

Şirket Haberleri

Karpay’dan Şanlıurfa’ya Güneş Enerji Santrali

Karpay Enerji, Şanlıurfa`da 3 MW`lık Güneş Enerji Santrali kuracak. Türkiye’de güneş enerji santralleri kurulmaya devam ediliyor. Bununla birlikte, kentleri kapsayan çok daha geniş kapsamlı bir projeye ihtiyaç duyuluyor. enerjigunlugu.net2in haberine

HABERLER

ODTÜ ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’den ‘Yeşil Enerji’ İçin Anlamlı İşbirliği

Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri için ‘Yılın Yeşil Beyni Yarışması’nda sponsorluk anlaşması imzalandı. Lise ve üniversite gençliğinin üreteceği projeleriyle katılacağı yarışma, “Yaşamsal üçlü” olarak nitelendirilen çevre, enerji ve su kaynakları

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply