Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Škoda Auto, Çek otomobil üreticisi olarak, en eski otomobil üreticilerinden biri. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu.

1899’da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar. Şirketin fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunuyor. “Škoda” Çekçede “hasar” anlamına geliyor. Şirket, 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı.

Volkswagen Grubu çatısı altında yer alan Skoda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ilk elektrikli aracı için çalışmalara başladı. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu. Yeti modelini tamamen değiştiren ve Kodiaq modeli ile gündemden düşmeyen Skoda, çıraklarının tasarladığı Atero modeli ile suv segmentini iyice güçlendirecek.

Volkswagen grubu içinde yer alan Skoda 3 yeni suv modeli ile Volkswagen’in suv atağına destek çıkarken emisyon skandalını unutturmak için de hem hibrit hem de elektrikli modeller ile destek verecek.

Volkswagen’in emisyon hilesi skandalından etkilenen Skoda elektrikli araçlar üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar yapılan planda 15 dakikada şarj ve tek şarj ile 500 km menzil de yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Audi’den Elektrikli Otomobil

Audi’nin yeni A9 modeli elektrik enerjisi ile hareket edebilecek. Dünyaca ünlü otomotiv markaları elektrikli otomobil üretimine hazırlanıyor. Yakın zamanda bu alanda önemli bir rekabet oluşacağı öngörülebilir. Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile

HABERLER 0 Comments

Muz Atıklarından Biyoenerji Üretildi

Profesör Maria Dolores Curt liderliğindeki Universidad Politécnica de Madrid (UPM) Agro-Enerji Grup araştırmacıları, muzların biyokütle kalıntılarının biyoenerji gibi farklı amaçlarla kullanılabileceği sonucuna vardılar. Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü sitesinden alınan verilere

HABERLER 0 Comments

ISO’dan “Enerji Verimliliği Ödülleri”

ISO tarafından düzenlenen ve 2016’da özel bir törenle sahiplerini bulacak 15. Çevre Ödülleri bu yıl sadece “enerji Verimliliği Ödülleri” olarak verilecek. Sanayi vasfı taşıyan firmaların katılabileceği ödüller kapsamında 2013, 2014

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply