Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Škoda Auto, Çek otomobil üreticisi olarak, en eski otomobil üreticilerinden biri. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu.

1899’da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar. Şirketin fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunuyor. “Škoda” Çekçede “hasar” anlamına geliyor. Şirket, 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı.

Volkswagen Grubu çatısı altında yer alan Skoda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ilk elektrikli aracı için çalışmalara başladı. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu. Yeti modelini tamamen değiştiren ve Kodiaq modeli ile gündemden düşmeyen Skoda, çıraklarının tasarladığı Atero modeli ile suv segmentini iyice güçlendirecek.

Volkswagen grubu içinde yer alan Skoda 3 yeni suv modeli ile Volkswagen’in suv atağına destek çıkarken emisyon skandalını unutturmak için de hem hibrit hem de elektrikli modeller ile destek verecek.

Volkswagen’in emisyon hilesi skandalından etkilenen Skoda elektrikli araçlar üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar yapılan planda 15 dakikada şarj ve tek şarj ile 500 km menzil de yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kırşehir’de Biyogaz Atağı Başlıyor

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından desteklenen Kırşehir biyogaz tesisinin kurulması için imzalar atıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, İl

HABERLER

Depozitli Kumbara ile Geri Dönüştürün, Otomattan Paranızı Alın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “geri dönüşümü” teşvik etmek için depozitli kumbaralar kurduruyor. Çevre vakıfları ve özel sektörün desteği ile öncelikle AVM’ler ve büyük şehirlerdeki merkezlere konulacak kumbaralara, pet ve cam

HABERLER

Elektrikle Çalışan İlk Otobüs Sao Paula’da

Dünyanın elektrikle çalışan ilk otobüsü geçtiğimiz aylarda Brezilya’da kullanıma girdi. Toplu taşıma araçlarında yakıt tasarrufuna gitme kararı alan Sao Paulo Belediyesi, Mitshubishi ile anlaşarak daha önce biyoyakıt kullanan filosunu bataryalı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply