Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Skoda’nın Suv Modelleri Elektrikli Olacak

Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Škoda Auto, Çek otomobil üreticisi olarak, en eski otomobil üreticilerinden biri. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu.

1899’da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar. Şirketin fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunuyor. “Škoda” Çekçede “hasar” anlamına geliyor. Şirket, 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı.

Volkswagen Grubu çatısı altında yer alan Skoda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ilk elektrikli aracı için çalışmalara başladı. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Suv segmentini yeni araçlar ile oluşturan ve güçlendiren Skoda şimdi de suv modellerini elektrikli hale getireceğini duyurdu. Yeti modelini tamamen değiştiren ve Kodiaq modeli ile gündemden düşmeyen Skoda, çıraklarının tasarladığı Atero modeli ile suv segmentini iyice güçlendirecek.

Volkswagen grubu içinde yer alan Skoda 3 yeni suv modeli ile Volkswagen’in suv atağına destek çıkarken emisyon skandalını unutturmak için de hem hibrit hem de elektrikli modeller ile destek verecek.

Volkswagen’in emisyon hilesi skandalından etkilenen Skoda elektrikli araçlar üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar yapılan planda 15 dakikada şarj ve tek şarj ile 500 km menzil de yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Zorlu Enerji’den 4 Şirkete Tasfiye Kararı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., 4 şirketi için tasfiye kararı aldı.   Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, 4 şirketi için tasfiye kararı aldı. Şirketlerin lisans başvuruları Zorlu Enerji üzerinden devam

Şirket Haberleri 0 Comments

Efeler JES Çevresinde Ağaç Dikme Kampanyası

Güriş Holding, Germencik’te bulunan Efeler jeotermal santralinin çevresinde ağaç dikme kampanyası başlattı. Kampanya yöre halkından da büyük ilgi gördü. Efeler JES Genel Koordinatörü Necati Bayrakoğlu tarafından bizzat yürütülen kampanyada, Mart ayının ikinci

HABERLER

Bio İstanbul Projesi İçin İhale Dönemi Başlıyor

İstanbul’daki Sazlıdere Barajı’nın yakınında yapılan ve 2020 yılında bitecek olan Bio İstanbul projesi için ihale yaz sonunda yapılacak. Projenin ilk etabında bulunan ekolojik 600 konut ise ekim ayında resmi satışa

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply