Şili’den Elektrikli Otomobil

Şili’den Elektrikli Otomobil

Şili’nin ilk elektrikli otomobili 2016 yılında piyasaya sürülecek.

Şili’nin ilk elektrikli arabası Soki, Santiago sokaklarında dolaşmaya başladı. İki kişilik olan otomobil 60 kilometre hız yapıyor ve aküsü sadece üç saatte şarj oluyor.

Soki, VoZe EV markası tarafından üretildi. Arabanın yaratıcılarından Daniel Pavez geleneksel araçlardaki konforu sağlamayı amaçladıkları otomobilin avantajlarından şu sözlerle bahsetti:

“Ben bu aracı tamamen kişisel motivasyonla teknik bir başarı olarak hayata geçiriyordum ancak sonrasında aynı ürünle üstün bir araç yaratma fikrine tutulduk. Konforu, güveni yani normal bir otomobilde bulabileceğiniz her şeyi bu araca geçirmeyi hedefledik. Bir motosiklet kadar etkili, bir bisiklet kadar çevreci, ekonomik bir araç yaptık.”

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Fransa, Elektrikli Araç Kullananlara Finansal Destek Verecek

Fransa, vatandaşlarını elektrikli araç kullanmaya teşvik etmek için finansal destek sağlayacak. Elektrikli araçlar özellikle gelişmiş ekonomiye sahip ülkelerde geleceğin ulaşım teknolojisi olarak değerlendiriliyor. Bu çerçevede de çeşitli destek ve teşviklerle

HABERLER 0 Comments

Audi’den Elektrikli Otomobil

Audi’nin yeni A9 modeli elektrik enerjisi ile hareket edebilecek. Dünyaca ünlü otomotiv markaları elektrikli otomobil üretimine hazırlanıyor. Yakın zamanda bu alanda önemli bir rekabet oluşacağı öngörülebilir. Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile