Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens Energy Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmak üzere 17 adet rüzgar türbini siparişi aldı.

indir (1)Alman enerji şirketi Siemens Energy, Belçika ile ilk rüzgar enerjisi anlaşmasını imzaladı. Siemens, Belçika Antwerp’te bulunan Schelde Nehrinin sol kıyısında kurulacak rüzgar santralinin ilk etabı için 11 tane D3- platform direct-drive rüzgar türbini sağlayacak. Proje 17 türbine kadar genişletilebilecek.

3 MW gücündeki türbinler 115 metrelik kulelere monte edilecek. Pervane çapı 113 metre olacak olan türbinlerden bir tanesi alan koşulları nedeniyle 101 metre pervane çapına sahip olacak.

2015 yılında teslim edilecek

Türbinlerin 2015 yılının başlarında teslim edilmesi ve kurulumlarının 2015 yaz aylarında yapılması öngörülüyor. Santral tamamlandığında şu anda Belçikalı şirket DSO Eandis şirketi tarafından pilot proje olarak yürütülen akıllı şebekeye bağlanacak.

15 yıllık anlaşma, aynı zamanda türbin bakım ve onarım hizmetini de kapsıyor.Proje Wind aan de Strom ortaklığı tarafından ihale edilmişti.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Projeler

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Verimlilik ve Temiz Enerji İçin Örnek Çalışmalar Yürütüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), enerji verimliliği bilinci oluşturmak için yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BTSO olarak Bursa iş dünyasında enerji verimliliği noktasında

YATIRIMCI

Enerji Verimliliğinde Yeni Bir Dönem Gerçekten Başlıyor mu?

Binalarda yalıtımsız bina uygulamalarının önüne geçilmesi, Kalkınma Planı’nında yer almasının ötesinde, o binalarda yaşayan daire sahiplerinin ekonomik gelir düzeyiyle de doğrudan ilişkili. Enerji Verimliliğinin, yalnızca bireylerin ve özel sektör kuruluşlarının

HABERLER

“Yatırımcının Kar Marjlarına Sıkıntı Getirmememiz Gerekli”

Limak Holding ve ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ICCI 2013’te konuştu: Enerji yatırım hızını devam ettirmemiz lazım, bunun için de enerji piyasasında yatırım yapanların kar marjlarını iyi düşünmemiz gerekli.