Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens Energy Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmak üzere 17 adet rüzgar türbini siparişi aldı.

indir (1)Alman enerji şirketi Siemens Energy, Belçika ile ilk rüzgar enerjisi anlaşmasını imzaladı. Siemens, Belçika Antwerp’te bulunan Schelde Nehrinin sol kıyısında kurulacak rüzgar santralinin ilk etabı için 11 tane D3- platform direct-drive rüzgar türbini sağlayacak. Proje 17 türbine kadar genişletilebilecek.

3 MW gücündeki türbinler 115 metrelik kulelere monte edilecek. Pervane çapı 113 metre olacak olan türbinlerden bir tanesi alan koşulları nedeniyle 101 metre pervane çapına sahip olacak.

2015 yılında teslim edilecek

Türbinlerin 2015 yılının başlarında teslim edilmesi ve kurulumlarının 2015 yaz aylarında yapılması öngörülüyor. Santral tamamlandığında şu anda Belçikalı şirket DSO Eandis şirketi tarafından pilot proje olarak yürütülen akıllı şebekeye bağlanacak.

15 yıllık anlaşma, aynı zamanda türbin bakım ve onarım hizmetini de kapsıyor.Proje Wind aan de Strom ortaklığı tarafından ihale edilmişti.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Rüzgar Enerjisi Santrallerinde Lider Ege ve Marmara Olacak

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından hazırlanan, Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu’nda belirtilen bilgilere göre, 2010 yılında 1329 MW kurulu rüzgar enerjisi kapasitesine sahip Türkiye’de, 2011’de 1805 MW, 2012’de 2312

HABERLER

6 Milyon LED Armatürle Yıllık 600 Milyon TL Tasarruf

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Türkiye’nin toplam aydınlatması düşünüldüğünde 6 milyon adetlik armatürde her yıl yaklaşık 600 milyon liranın tasarruf edileceğini bildirdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,

HABERLER 0 Comments

Otoprodüktör Tesislere Yeni Düzenleme Geldi

Kendi enerjisini kendi üreten, fazla olduğunda sisteme satan otoprodüktör tesisler tedirgin. Enerjide 262 otoprodüktör üretici tedirgin günler yaşıyor. Bu tedirginliğin nedeni, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanun Tasarısı Taslağı.” Taslak, otoprodüktörlerin