Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens Energy Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmak üzere 17 adet rüzgar türbini siparişi aldı.

indir (1)Alman enerji şirketi Siemens Energy, Belçika ile ilk rüzgar enerjisi anlaşmasını imzaladı. Siemens, Belçika Antwerp’te bulunan Schelde Nehrinin sol kıyısında kurulacak rüzgar santralinin ilk etabı için 11 tane D3- platform direct-drive rüzgar türbini sağlayacak. Proje 17 türbine kadar genişletilebilecek.

3 MW gücündeki türbinler 115 metrelik kulelere monte edilecek. Pervane çapı 113 metre olacak olan türbinlerden bir tanesi alan koşulları nedeniyle 101 metre pervane çapına sahip olacak.

2015 yılında teslim edilecek

Türbinlerin 2015 yılının başlarında teslim edilmesi ve kurulumlarının 2015 yaz aylarında yapılması öngörülüyor. Santral tamamlandığında şu anda Belçikalı şirket DSO Eandis şirketi tarafından pilot proje olarak yürütülen akıllı şebekeye bağlanacak.

15 yıllık anlaşma, aynı zamanda türbin bakım ve onarım hizmetini de kapsıyor.Proje Wind aan de Strom ortaklığı tarafından ihale edilmişti.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Tatil Bölgesinde Güneş Enerjisiyle Elektrik Üretimi

AYDIN’nın Kuşadası ilçesindeki Türkiye’nin bilinen ilk kapsamlı turizm yatırımı ve tatil köylerinden Kuştur, personel lojmanlarının terasına kurulan güneş panelleri ile kendi elektriğinin bir bölümünü üretmeye başladı. Özellikle yaz aylarında elektrik

Elektrik Üretimi

“Yarından İtibaren Yeni Lisans Kapasitesi Açıklanmalı”

GENSED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve T-Dinamik Yöneticisi Mustafa Tırıs: “Güneş enerjisi sektöründe bu kadar yatırım iştahı varken, devletin de destek vermesi çok önemli. Yarından itibaren yeni lisans kapasitesinin açıklanması

HABERLER

Güney Marmara Kalkınma Ajansından Çevreci Finansman

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2014 yılında kar gayesi güden ve gütmeyen kuruluşlara 14 milyon 200 bin TL destek verecek. Çevreci programlara öncelik veren GMKA, maden arama faaliyetlerine destek vermezken,