Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens Energy Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmak üzere 17 adet rüzgar türbini siparişi aldı.

indir (1)Alman enerji şirketi Siemens Energy, Belçika ile ilk rüzgar enerjisi anlaşmasını imzaladı. Siemens, Belçika Antwerp’te bulunan Schelde Nehrinin sol kıyısında kurulacak rüzgar santralinin ilk etabı için 11 tane D3- platform direct-drive rüzgar türbini sağlayacak. Proje 17 türbine kadar genişletilebilecek.

3 MW gücündeki türbinler 115 metrelik kulelere monte edilecek. Pervane çapı 113 metre olacak olan türbinlerden bir tanesi alan koşulları nedeniyle 101 metre pervane çapına sahip olacak.

2015 yılında teslim edilecek

Türbinlerin 2015 yılının başlarında teslim edilmesi ve kurulumlarının 2015 yaz aylarında yapılması öngörülüyor. Santral tamamlandığında şu anda Belçikalı şirket DSO Eandis şirketi tarafından pilot proje olarak yürütülen akıllı şebekeye bağlanacak.

15 yıllık anlaşma, aynı zamanda türbin bakım ve onarım hizmetini de kapsıyor.Proje Wind aan de Strom ortaklığı tarafından ihale edilmişti.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yatırım Yarışmasını Güneş mi Kazanacak, Rüzgar mı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurmak Üzere Yapılan Önlisans Başvurularına İlişkin Yarışma Yönetmeliği Taslağı hazırladı. Taslağın yönetmeliğe dönüşmesiyle, Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde, rüzgar

HABERLER

214 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Yatırımı

Yenilenebilir enerji sistemlerine 2013 yılında 214 milyar dolarlık yatırım yapıldı. Böylece, yatırımlar bir önceki yıla göre yüzde 14 azalmış oldu. Dünyada 2013 yılında yenilenebilir enerji sistemlerine yapılan toplam yatırım miktarı,

HABERLER 0 Comments

Avrupa’da Rüzgar Enerjisi Büyüyor

Avrupa`da 2015 yılı rüzgar enerjisi kurulu kapasitesi 13 GW artarak tüm yeni enerji kurulumlarının yüzde 44`ünü oluşturdu. Rüzgar enerjisi Avrupa Birliği ülkelerinde önemli bir grafik çiziyor. Rüzgar enerjisi dünyada atak