Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens’ten Belçika’ya 17 Rüzgar Türbini

Siemens Energy Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmak üzere 17 adet rüzgar türbini siparişi aldı.

indir (1)Alman enerji şirketi Siemens Energy, Belçika ile ilk rüzgar enerjisi anlaşmasını imzaladı. Siemens, Belçika Antwerp’te bulunan Schelde Nehrinin sol kıyısında kurulacak rüzgar santralinin ilk etabı için 11 tane D3- platform direct-drive rüzgar türbini sağlayacak. Proje 17 türbine kadar genişletilebilecek.

3 MW gücündeki türbinler 115 metrelik kulelere monte edilecek. Pervane çapı 113 metre olacak olan türbinlerden bir tanesi alan koşulları nedeniyle 101 metre pervane çapına sahip olacak.

2015 yılında teslim edilecek

Türbinlerin 2015 yılının başlarında teslim edilmesi ve kurulumlarının 2015 yaz aylarında yapılması öngörülüyor. Santral tamamlandığında şu anda Belçikalı şirket DSO Eandis şirketi tarafından pilot proje olarak yürütülen akıllı şebekeye bağlanacak.

15 yıllık anlaşma, aynı zamanda türbin bakım ve onarım hizmetini de kapsıyor.Proje Wind aan de Strom ortaklığı tarafından ihale edilmişti.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Hedef: 2023’te 3.3 Milyon Elektrikli Otomobil

Aralarında New York, California, Connectitut gibi eyaletlerinde bulunduğu ABD’deki 8 bölge, elektrikli otomobilleri teşvik etmeye yönelik ortaklık anlaşması imzaladı. ABD’de elektrikli araç kullanımına yönelik önemli bir adım atıldı. California, Connecticut,

HABERLER

Philips Geleneksel Ampulü LED’e dönüştürdü

Philips 40 watt’a eş değer yeni şeffaf LED lambasında, geleneksel ampulün şeklini, hızlı parlaklığını ve sıcak ışığını LED teknolojisiyle birleştirdi. Philips geleneksel akkor ampulu teknoloji ile buluşturarak LED’e dönüştürdü. Philips’in

HABERLER 0 Comments

EBRD Zorlu’nun Jeotermal Santraline 70 Milyon Ek Kredi Verecek

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Zorlu Enerji’ye Kızıldere III jeotermal santralinin 2. Ünitesinin genişleme projesi için 70 Milyon USD ek kredi vermeyi planlıyor. Kredi Zorlu Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. (Zorlu Enerji)