Şehirlerimiz Daha Akıllı Olduğunda Sahip Olmamız Gerekenler

Şehirlerimiz Daha Akıllı Olduğunda Sahip Olmamız Gerekenler

Daha akıllı şehirlerin, daha akıllı gezginlerinin, daha akıllı karavanları. Hepsi birarada ! Kent merkezine girerken fazlalıklardan sıyrılın, şehirdışına çıkarken evinizi sırtınızda taşıyın.

Alman tasarımcı Christian Susana tarafından tasarlanan bu akıllı karavan Colim (Colors of Life in Motion), bir evde olması gereken tüm ihtiyaç alanlarını sunuyor. Kokpit kısmında iki kişinin yolculuk yapabildiği karavanda dinlenme bölümü, mutfak, WC gibi bölümler yer alıyor. Üstelik yakıtını en verimli şekilde kullanıyor, yağmur suyunu toplayıp kullanım suyuna çeviriyor.

ae_Colim-camper-RV-concept-2-e1344355921376 ae_colim-camper-RV-concept-e1344355490411

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Dünyanın En Yeşil Solar Halk Otobüsü: Adelaide’s

Avustralya 2009 yılından itibaren yenilenebilir enerji sistemlerine ağırlık vermeye başlamıştı. Avusturalya’nın güneyinde bulunan Adelaide şehrinde bunu ulaşımdaki örneğini olan solar halk otobüsü sistemi ile de  hayata geçirmeye başladılar. 2010 yılında

Sürdürülebilirlik 0 Comments

İnterneti Kullanırken Evlerimiz Isınacak

Bu yazıyı okurken ya da bir araştırma yaparken kullandığımız internetteki bütün verilerin “veri merkezlerinde” toplandığını hepimiz biliriz. Peki ama bu veri merkezlerinin neredeyse havayolu sektörü kadar enerji yoğun olduğunu ve