Şehirlerimiz Daha Akıllı Olduğunda Sahip Olmamız Gerekenler

Şehirlerimiz Daha Akıllı Olduğunda Sahip Olmamız Gerekenler

Daha akıllı şehirlerin, daha akıllı gezginlerinin, daha akıllı karavanları. Hepsi birarada ! Kent merkezine girerken fazlalıklardan sıyrılın, şehirdışına çıkarken evinizi sırtınızda taşıyın.

Alman tasarımcı Christian Susana tarafından tasarlanan bu akıllı karavan Colim (Colors of Life in Motion), bir evde olması gereken tüm ihtiyaç alanlarını sunuyor. Kokpit kısmında iki kişinin yolculuk yapabildiği karavanda dinlenme bölümü, mutfak, WC gibi bölümler yer alıyor. Üstelik yakıtını en verimli şekilde kullanıyor, yağmur suyunu toplayıp kullanım suyuna çeviriyor.

ae_Colim-camper-RV-concept-2-e1344355921376 ae_colim-camper-RV-concept-e1344355490411

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Goodyear’dan Elektrik Üreten Lastik

Elektrikli otomobiller, ekonomik ve çevre dostu olmaları sebebiyle yakın gelecekte ulaşım araçları içinde göz bebeği konumunda olacak. Ancak bu otomobillerde elektrik enerjisi depolama sorunu nedeniyle menzil kısalığı çözülmesi gereken büyük

ALTERNATİF TASARIMLAR

En Sanatsal Rüzgar Türbinleri

Bu Artistik Türbinlerle Rüzgarın ve Güneşin Enerjisini Biraraya Toplarsınız ve Tüm Dubai’yi Etkiniz Altına Alabilirsiniz. Artocos Singing Rüzgar Kuleleri isimli bu artistik türbinler çok yakında dubai sokaklarında sergilenmeye başlanacak. Darısı

ALTERNATİF TASARIMLAR

Geleceğin Üstgeçidi: Rüzgar Tüneli Üstgeçitler

Michael Jantzen tarafından tasarlanan bu üstgeçit sıradan bir üst geçit değil. Bu türbin sanatsal bir özverinin ve çevreye en duyarlı sistemlerin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir şehir içi enerji santrali.