Şehir Parkları İçin Solar Şarj Şemsiyesi

Şehir Parkları İçin Solar Şarj Şemsiyesi

Parasolar, güneşli günlerde şehir parklarında stress atarken yararlanabileceğiniz bir şehir mobilyası. Siz güneşin tadını çıkarırken, şemsiyenin üzerinde bulunan esnek fotovoltaik paneller sayesinde telefonunuz ya da bilgisayarınız da güneşin enerjisinden yararlanabilir.

120 voltluk usb girişi sayesinde cep telefonları ve laptoplar rahatlıkla şarj edilebilir. Portatif oluşu sayesinde de dilediğiniz her yere taşınabilir. Tasarımcı Oded Shorer tarafından Yeşil Tasarım Yarışması- Greener Gadgets Competition için tasarlanan Parasolar’ı yakın zamanda şehir parklarımızda görebilmek dileğiyle.

inspector-gadgets-umbrella-parasol-charges-your-electronical-devices 16825_2_600 16825_3_600

 

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

TEMASSIZ BİSİKLET DİNAMOSU İLE BİSİKLETİNİZİ ŞARJ EDİN

Dünyanın en inovatif bisiklet aydınlatma sistemi olarak anılan Magic Light, mikroproses sistemi ile entegre, temas gerektirmeden şarj olabilen bir sistem. İlk versiyonu 2012 yılında bir Kickstarter kampanyası ile piyasaya sürülen

ALTERNATİF TASARIMLAR

Akıllı Telefonlar İçin Rüzgar Ölçümü Aplikasyonu

TechCrunch Disrupt Europe‘da oldukça fazla sayıda donanım ve internet of things/nesnelerin interneti girişimi vardı. Bu röportajda ise sizlere oldukça eğlenceli bir araç tanıtacağız. Vaavud, akıllı telefonlar için rüzgar ölçen bir

ALTERNATİF TASARIMLAR

Okyanus Ortasındaki Dev Rüzgar Türbinleri Nasıl Monte Edilir?

Norveçli Wind Flip Firması bu zorlu görevi adeta lego monte eder gibi tamamlamayı başarıyor. 30 metre uzunluğundaki bu motorsuz şilep yaklaşık 100 metre uzunluğundaki rüzgar türbini gövdesini taşıyabiliyor.