Schneider’in “Bina Enerji Yönetimi” Çözümleri Lider Seçildi

Schneider’in “Bina Enerji Yönetimi” Çözümleri Lider Seçildi

Schneider Electric tarafından oluşturulan “Bina Enerji Yönetim” çözümleri, bağımsız analiz firması Verdantix tarafından lider olarak lanse edildi.

SCH BinaEnerjiYonetimiYazilimindaLider 1 Schneider Electric, bağımsız analiz firması Verdantix’in “Yeşil Quadrant® Bina Enerji Yönetimi Yazılımı 2014 Raporu”na göre müşterilerine sunduğu “Bina Enerji Yönetimi” çözümleri ile seğmentinde lider olarak lanse edildi.

Schneider Electric’in platformları, organizasyonlara yardımcı olmada, enerji yönetimi stratejilerini geliştirmede, enerji tedariki ve risk yönetimi, tesis faturaları, karbon raporlama ve enerji kullanımı yönetiminde ve toplam enerji maliyetlerini düşürmede sergiledikleri performansları nedeniyle diğer tedarikçilere kıyasla sınıflarında en iyi olarak nitelendirildi.

Ayrıca Schneider Electric, pazar vizyonu ve sürdürülebilirliği, ürün stratejisi ve mimarisi, müşteri ivmesi, uygulama ve değer, organizasyon kaynakları, finansal kaynaklar ve ortaklıkları kapsayan toplam puanlama üzerine kurulu pazar ivmelerinde de en yüksek genel puanı aldı.

Schneider Electric Enerji ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Wilhite konuya ilişkin şöyle konuştu: “Verdantix’in Yeşil Quadrant Bina Enerji Yönetimi Yazılımı Raporu’nda elde edilen liderlik statüsü, Schneider Electric’in kendini enerji ve sürdürülebilirlik çözümlerinin vizyon ve yatırımlarına adadığını doğrulamaktadır.”

Verdantix Sektör Analisti Matthew Heffley ise, “Schneider Electric, enerji ve sürdürülebilirlik yönetiminde lider olmaya devam ediyor. StruxureWare bina enerji yönetimi çözümlerinin özellikleri, işlevselliği ve birlikte çalışabilirliği dünya standartlarındadır” dedi.

Raporda değerlendirilen özel platformlar şöyle: 

StruxureWare™ Kaynak Danışmanı: Kapsamlı bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu olan StruxureWare Kaynak Danışmanı, işletmelerin etkili enerji yönetimi ve sürdürülebilir stratejiler yürütebilmesine olanak tanımak için işletme genelinde karbon, enerji ve diğer kaynaklarla ilgili veri raporlarına ve özetlerine kolay erişim sağlamaktadır.

StruxureWare Bina İşletimi: SmartStruxure çözümünün bir parçası olan bu uygulama, enerji kullanımını optimize etmek, tüketimi azaltmak ve sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla entegre edilmiş izleme, enerji kontrolü ve yönetimi, aydınlatma, yangın güvenliği ve HVAC ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

StruxureWare Enerji İşletimi: StruxureWare Enerji İşletimi, kurumların enerji kullanımını optimize etmelerine ve işletme giderlerini azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla enerji tüketimi bilgilerini toplayan bulut tabanlı bir Hizmet Olarak Yazılımdır (SaaS).

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

ABD’den Karbon Gazı Salınımı Azaltımı

Yenilenen Temiz Enerji Planı ABD’deki enerji santrallerinin ortaya çıkarttığı karbon gazı salımlarını 15 yıl içinde yaklaşık üçte bir oranında azaltmayı amaçlıyor. Karbon gazı salınımıyla mücadeleye ABD’de katıldı. ABD Başkanı Barack

HABERLER

Nordex’den Güney Afrika’ya Türbin

Nordex Güney Afrika’ya 111 megawatt’lık türbin saglayacak. Afrika’nın rüzgar enerjisi açısından potansiyeli biliniyor. Bu doğrultuda, uluslararası şirketler Afrika’da rüzgar enerjisi yatırımlarına katılıyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Nordex, Güney Afrika`da kurulacak rüzgar

HABERLER

“Sizin Fikriniz Sizin Projeniz”

Renault’nun, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Total OilTürkiye ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile birlikte düzenlediği “Sizin Fikriniz Sizin Projeniz” yarışmasının katılım süreci dün başladı. Sürdürülebilir ulaşım, 21. Yüzyılda