Schneider’in “Bina Enerji Yönetimi” Çözümleri Lider Seçildi

Schneider’in “Bina Enerji Yönetimi” Çözümleri Lider Seçildi

Schneider Electric tarafından oluşturulan “Bina Enerji Yönetim” çözümleri, bağımsız analiz firması Verdantix tarafından lider olarak lanse edildi.

SCH BinaEnerjiYonetimiYazilimindaLider 1 Schneider Electric, bağımsız analiz firması Verdantix’in “Yeşil Quadrant® Bina Enerji Yönetimi Yazılımı 2014 Raporu”na göre müşterilerine sunduğu “Bina Enerji Yönetimi” çözümleri ile seğmentinde lider olarak lanse edildi.

Schneider Electric’in platformları, organizasyonlara yardımcı olmada, enerji yönetimi stratejilerini geliştirmede, enerji tedariki ve risk yönetimi, tesis faturaları, karbon raporlama ve enerji kullanımı yönetiminde ve toplam enerji maliyetlerini düşürmede sergiledikleri performansları nedeniyle diğer tedarikçilere kıyasla sınıflarında en iyi olarak nitelendirildi.

Ayrıca Schneider Electric, pazar vizyonu ve sürdürülebilirliği, ürün stratejisi ve mimarisi, müşteri ivmesi, uygulama ve değer, organizasyon kaynakları, finansal kaynaklar ve ortaklıkları kapsayan toplam puanlama üzerine kurulu pazar ivmelerinde de en yüksek genel puanı aldı.

Schneider Electric Enerji ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Wilhite konuya ilişkin şöyle konuştu: “Verdantix’in Yeşil Quadrant Bina Enerji Yönetimi Yazılımı Raporu’nda elde edilen liderlik statüsü, Schneider Electric’in kendini enerji ve sürdürülebilirlik çözümlerinin vizyon ve yatırımlarına adadığını doğrulamaktadır.”

Verdantix Sektör Analisti Matthew Heffley ise, “Schneider Electric, enerji ve sürdürülebilirlik yönetiminde lider olmaya devam ediyor. StruxureWare bina enerji yönetimi çözümlerinin özellikleri, işlevselliği ve birlikte çalışabilirliği dünya standartlarındadır” dedi.

Raporda değerlendirilen özel platformlar şöyle: 

StruxureWare™ Kaynak Danışmanı: Kapsamlı bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu olan StruxureWare Kaynak Danışmanı, işletmelerin etkili enerji yönetimi ve sürdürülebilir stratejiler yürütebilmesine olanak tanımak için işletme genelinde karbon, enerji ve diğer kaynaklarla ilgili veri raporlarına ve özetlerine kolay erişim sağlamaktadır.

StruxureWare Bina İşletimi: SmartStruxure çözümünün bir parçası olan bu uygulama, enerji kullanımını optimize etmek, tüketimi azaltmak ve sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla entegre edilmiş izleme, enerji kontrolü ve yönetimi, aydınlatma, yangın güvenliği ve HVAC ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

StruxureWare Enerji İşletimi: StruxureWare Enerji İşletimi, kurumların enerji kullanımını optimize etmelerine ve işletme giderlerini azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla enerji tüketimi bilgilerini toplayan bulut tabanlı bir Hizmet Olarak Yazılımdır (SaaS).

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yeşil Bina Sertifikasında Yerli Uygulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının lisans verdiği yerli kurumlar yeşil bina sertifika düzenleme yetkisine sahip olacak.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı Sürdürülebilir Yeşil Bina ile Sürdürülebilir Yerleşme Belgelendirme Sistemlerine İlişkin Yönetmelik

HABERLER

Enerji Verimliliğinin Kilit Taşı: Camlar

Trakya Cam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Haluk Sarıaltın, Türkiye`de kullanılan toplam enerjinin üçte birinin binalarda tüketildiğini belirterek, “Binalardaki ısı kayıplarının yüzde30`u ise pencerelerden kaynaklanıyor. Enerji tasarrufu sağlamayan camlar nedeniyle

Elektrik Üretimi

Efeler Belediyesi JKBB Üyesi Oldu

Efeler Belediyesi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği(JKBB) üyesi oldu. Türkiye’de jeotermal kaynaklardan yararlanılması amacı ile belediyelerin çeşitli çalışmalar yaptıkları biliniyor. www.milliyet.com.tr’nin Efeler Belediyesi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği(JKBB) üyesi oldu. Birliğin 2015 yılı Nisan