Schneider Electric’ten Üç Adımda Enerji Hedefleri

Schneider Electric’ten Üç Adımda Enerji Hedefleri

Schneider Electric’in Akıllı Panolarıy’la enerji hedefine üç adım: “Ölç, Bağlan, Tasarruf Et”

imagesSchneider Electric, Enerji Hedeflerinin Üç Adımda Gerçekleştirilmesiyle ilgili ipuçları veren bir yazı yayımladı. Enerji tasarrufunun sürekli bir süreç olduğunun altını çizen yazıda, tesis yöneticilerinin enerji kullanımı verilerine her zaman erişim sağlamasının önemine işaret edildi. Bilgilerin zamanında elde edilmesinin, kolay anlaşılmasının ve uygulanmasının gerekliliğinin vurgulandığı yazıda, Akıllı Panolar’ın enerji performansını izlemeye ve optimize etmeye yardımcı olan bilgi yönetim sistemlerine gerçek zamanlı aktarım için enerji ölçümlerini merkezileştirerek bu önemli gereksinimlere eğildiği ifade edildi. Yazıda Schneider Electric™ tarafından üretilen güvenilir pano bileşenlerinden oluşan Akıllı Panoların, uygulama ve bakımı kolaylaştırmak için teknisyenlerinin becerilerinden faydalandığına dikkat çekilerek, “Ölç”, “bağlan” ve “tasarruf et” olmak üzere üç adımda, Akıllı Panolar sürdürülebilir enerji tasarrufu için görsel veri analizine olanak sağlamaktadır” görüşüne yer verildi.

SCH AkilliPano Yazısı (2)

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Sürdürülebilirlik 0 Comments

Schneider Electric, Sürdürülebilirlik Hedeflerini Gerçekleştirme Yolunda

Schneider Electric, “Gezegen ve Toplum Barometresi”, yıl sonu hedefi olan 10 üzerinden 4,5’in üzerine çıkmayı başardı. 100 endüstriyel sahanın 64’ü ise barometrenin yeni göstergesi olan «çöp sahasına sıfır atık gönderme»

HABERLER

Gunısı Projeleri ile 2 Belgrad Ormanı Kurtarıldı

Hem ağaç kesiminin önüne geçmek hem de köylerdeki yaşam şartlarını iyileştirmek için uygulanan güneş enerjisi projesinden vatandaşlar oldukça memnun. Projeyle iki Belgrad Ormanı büyüklüğündeki 9 bin 650 hektarlık alan da

HABERLER

EPDK: “600MW Dışında Teşviksiz Lisanslı Güneş Santrali Kurabilirsiniz”

TBMM Genel Kurulu’ndan geçen Elektrik Piyasası Kanunu ardından EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Ahmet Ocak Gas& Power’a özel açıklamalarda bulundu. Ocak, sektörün gelişiminden yenilenebilir enerjiye bir çok konu hakkında sorularımızı yanıtladı.