Schneider Electric Yenilikler ile Yeni Çözümleri Tanıttı

Schneider Electric Yenilikler ile Yeni Çözümleri Tanıttı

Schneider Electric Intersolar 2016’da verimlilik, bulut bağlantısı ve işbirliğindeki yenilikler ile yeni çözümleri tanıttı.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric, 100’den fazla ülkede 160.000 çalışanıyla enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Bu amaçla, en basit anahtar prizden en karmaşık otomasyon sistemlerine kadar çözüm ve yazılım hizmetleri sunan şirket, müşterileri için enerjiyi daha verimli kullanma yöntemleri geliştiriyor.

2015 yılında 27 milyar Euro tutarında gelir elde eden Schneider Electric, geliştirdiği teknolojilerle endüstrilere yön vermeye, şehirleri akıllı hale dönüştürerek bireylerin ve kurumların hayatına değer katmaya çalışıyor.

Schneider Electric, sürdürülebilirlik konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Schneider Electric, üst üste 5. kez, sürdürülebilir ekonomiyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluş olan CDP tarafından hazırlanan “İklim A” Listesinde yer aldı ve iklim değişikliği ile ilgili eylemleri ve stratejileri ile “dünya lideri” seçildi. (Haber için tıklayın)

Schneider Electric, her düzeyde sergilediği tüm yenilikler ile uluslararası ticari güneş enerjisi ve solar teknolojisi fuarı Intersolar 2016’ya damga vurdu. Schneider Electric, Intersolar 2016’da Conext SmartGen™ redresör ve Power EcoSystem™’in yanı sıra DEIF ile işbirliği içerisinde geliştirdiği PV Hybrid çözümü ve Conext™ CL-60 Zincir Redresör’ü tanıttı. Schneider Electric ayrıca, Üstün Güneş Enerjisi Projeleri kategorisinde, Intersolar 2016 Yenilik Ödülü’nü de kazandı.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman ve güneş enerjisi ve enerji depolama güç dönüşüm zinciri çözümlerinde bir dünya lideri olan Schneider Electric, Intersolar 2016’da oyunun kurallarını değiştiren yenilikleri tanıttı.

Şebeke ölçeğinde ve ticari enerji üretimi için yeni öneriler

Küresel yenilenebilir enerji üretiminin tüm ölçekleri ve kapsamları için geniş bir çözümler yelpazesinin yanı sıra Schneider Electric, akıllı ve bulut bağlantılı 1500 voltluk şebeke ölçeğinde güç dönüşüm sistemi olan Conext SmartGen™’i, bulut tabanlı izleme ve kontrol çözümü Conext™ Advisor 2’nin de dahil olduğu destekleyen yazılım çözümleri paketi Power EcoSystem™ ile birlikte piyasaya sunuyor. Bunun yanı sıra, Schneider Electric Intersolar 2016’da DEIF ile işbirliği içinde geliştirilen yeni bir PV Hybrid çözümü ile büyük ticari ve şebeke ölçeğinde güneş enerjisi pazarı için yüksek güç yoğunluğuna sahip 60 kW’lık bir redresör olan Conext™ CL-60’ı da tanıttı.

Schneider Electric Ekolojik Bina İnşaatı ve Güneş Enerjisi Bölümü Başkan Yardımcısı Laurent Bataille tanıtım sırasında, “Bu çığır açan ürün yelpazesi, Schneider Electric’in temel, dönüşüm yaratan bir değişim döneminde güneş enerjisi sektöründeki liderliğini koruma niyetini yansıtıyor. Yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirketler, toplam sahip olma maliyeti açısından daha güçlü bir odaklanma ve daha güvenli bir yatırım getirisi arzusu ile giderek daha olgun davranışlar sergiliyor. Bu şirketlerin Schneider Electric’ten beklentileri, uzun bir çalışma ömrü boyunca varlıklarının üretkenliğini koruyacak teknolojilerin ve küresel yeteneklerin kendilerine ulaştırılmasında önemli bir rol oynaması.” dedi.

Bulut bağlantısı ve Nesnelerin İnterneti ile şebeke ölçeğinde üretim optimizasyonu

Schneider Electric Intersolar 2016 kapsamında amiral gemisi ürünü şebeke ölçeğinde SmartGen™ Güç Sistemi’ni de tanıttı. SmartGen™ büyük ölçekli yenilenebilir enerji kurulumları için yeni bir değer. SmartGen™ kendi çalışma ve servis geçmişini kayderek depolarken aynı zaman otomatik teşhis özelliklerine sahip ve buluta proaktif hizmet uyarıları ve raporları gönderebiliyor. Su ve toz sızdırmaz korozyona dayanıklı bir gövde içinde yer alan SmartGen™çözümü, 30 yıl boyunca 2MVA’ya kadar güç sunmak üzere tasarlandı. SmartGen™’in sınıfının en iyisi üretim verimliliği ve benzersiz servis ömrü ile bir araya gelen geniş çalışma aralığı sayesinde enerji üretimi ömrü uzuyor. Enerji Santralleri ve Enerji Depolama İş Bölümü Başka Yardımcısı Arnaud Cantin SmartGen™ tanıtımı sırasında: “Büyük ölçekli yenilenebilir enerji için daha önce SmartGen™ gibi bir güç dönüşüm çözümü hiç olmamıştı. Power EcoSystem™’e olan bulut bağlantısı, 30 yıllık güvenilirliği ve sınıfının en iyisi verimliliği sayesinde, güneş enerjisine yapabileceğiniz en iyi ve en güvenli yatırım” şeklinde konuştu.

SmartGen™ redresör; Conext™ Viewer, Conext™ Power Cloud, Conext™ Advisor 2 ve Power Plant Controller’in dahil olduğu bir yazılım çözümleri paketi olan Power EcoSystem™’in merkezinde yer alıyor. Cantin ayrıca, Nesnelerin İnterneti’nin gücünden yararlanan bu çözümlerin, uzak operatörleri, servis personelini ve mali analistleri, merkezi kontrol, izleme, veri analizi ve erken uyarı bakım özellikleri ile optimum performans ve maksimum yatırım getirisi açısından güçlendirdiğini belirtti.

Conext™ Advisor 2 ise, güneş enerjisi santrali performans verilerine erişken aynı zamanda KPI detaylarını sunar ve üst düzey analizler sağlar Conext™ Advisor 2, Azure IoT Suite’i kullanan Microsoft Azure tarafından desteklenen Schneider Electric EcoStruxure mimarisinden yararlanarak daha hızlı ve daha bilinçli karar verme mekanizmaları sağlıyor.

DEIF ile işbirliği: PV Hybrid çözümü ile çevreci yeni seçenekler

Schneider Electric’in Intersolar 2016 kapsamında tanıttığı bir diğer çözümü ise PV Hybrid. DEIF ile işbirliği içinde geliştirilen ve şebekeye bağlı ve şebeke dışı enerji üretimi için tasarlanan PV Hybrid çözümü, verimli, güvenilir dizel üretimi, temiz ve düşük maliyetli güneş enerjisi ile birleştiriyor. Uzak çalışma tesislerinden ticari kurumlara kadar, dizel jeneratörlerin birincil veya yedek güç için kullanıldığı birçok enerji santrali bulunurken operatörler mali ve çevresel avantajları nedeniyle PV gücünü eklemeyi tercih ediyor. Böylece PV Hybrid çözümü, pazarın gerçek ve artan bir ihtiyacına cevap veriyor.

DEIF ile işbirliği içinde geliştirilen bu çözüm iki dünyanın da en iyilerini temsil ediyor. PV Hybrid çözümü, gelişmiş verimli dizel güç kontrol sistemleri ile bilinilen DEIF’in kontrolörleri, transdüserleri ve aksesuarları ile, güneş enerjisi dönüştürmede yenilikleri ve mükemmelliği ile tanınan Schneider Electric’in Conext™ CL redresörlerine sahip.

Ticari güneş enerjisi uygulamaları için uygun maliyetli, verimliliği yüksek dağıtılmış enerji üretimi: Conext™ CL-60 Zincir Redresör

Intersolar 2016 kapsamında tanıtılan 60kW’de yeni Conext™ CL-60 Zincir Redresör ise, Schneider Electric’in ticari uygulamalar için geliştirdiği en güçlü redresör olarak ön plana çıkıyor. Ticari çatı üzeri üniteleri veya kullanılmayan bir araziyi, karlı bir çevreci ve yenilenebilir enerji kaynağı haline dönüştürebilen Conext™ CL-60, dayanıklı, kurulumu ve servis kolaylığının yanı sıra, endüstri lideri yüzde 98,9’luk maksimum verimliliğiyle geliri en üst düzeye çıkarmak amacıyla tasarlandı.

Schneider Electric Intersolar 2016 Yenilik Ödülü’nü kazandı

Schneider Electric, Intersolar bünyesinde verilen ödüller kapsamında Üstün Güneş Enerjisi Projeleri kategorisinde, Intersolar 2016 Yenilik Ödülü’nü de kazandı. Bu prestijli ödül, global enerji dönüşümünde özellikle ilham veren örnek olma özelliği taşıyan güneş enerjisi projelerine veriliyor. Schneider Electric, kırsal Nijerya’daki 172 okula ve 11 halk sağlığı merkezine güneş enerjisi elektriği ve depolaması sağlama projesi ile eğitim ve sağlık alanında ve Nijerya’daki genel yaşam standardına olan katkılarından dolayı bu ödülü kazandı.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kütahya’nın Çöpü Enerjiye Dönüşüyor

Kütahya’da, Katı Atık Toplama Tesisleri’nin İşletilmesi sözleşmesi, Belediye Başkanı Mustafa İça’nın da katılımı ile başkanlık makamında imzalandı. Törende konuşan Başkan İça, kurulan tesisle çöpten enerji üretileceğini dile getirerek, “Katı Atık

HABERLER

Balıkesir’in 40 Yıllık Çöp Sorunu Bu Proje İle Çözülecek

Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir ve çevresindeki 6 ilçeyle bir belde belediyesinin 40 yıllık çöp sorununu çözecek olan 27 milyon Euro bütçeli Katı Atık Yönetim Projesi’nin yüzde 80 oranında tamamlandığını

HABERLER

Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlikte Lider Zorlu Enerji

Zorlu Enerji Grubu, sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk alanındaki çalışmalarıyla iş dünyasının en prestijli ödüllerinden European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2013 – 2014 kapsamında “Ulusal Şampiyon” unvanını aldı. Zorlu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply